Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Analiza przyczyn kryzysu

W niniejszym artykule chciałbym poruszyć jakże gorący temat kryzysu ekonomicznego, a dokładniej pragnę wyeksponować pewną jego przyczynę. A mianowicie coś co można nazwać kołem wyborczym. Jest to zjawisko długofalowe, które można bardzo łatwo zaobserwować w demokratycznych państwach. Polega ona na cyklicznym wybieraniu dwóch rodzajów partii politycznych na pozycję rządzących.

Początkiem takiego koła jest wybranie na funkcję partii rządzącej ugrupowania bardzo szczodrego (zazwyczaj lewicowego) Partia taka, w swoim programie wyborczym ma zaskakująco tłustą kiełbasę wyborczą. Obiecują oni wszystko, wszystkim za wszelką cenę. Takie ugrupowanie łatwo więc zyskuje poparcie wyborców, którzy widzą tylko profity dla swojej kieszeni. Skutkuje to tym, iż owa partia wygrywa wybory i (O zgrozo!) wprowadza swoje obietnice w czyn.

Są to zazwyczaj takie rzeczy jak: wyższe pensje dla związków zawodowych, skrócenie wieku emerytalnego, tudzież inne rzeczy które umacniają kieszeń wyborcy, lecz niestety są druzgocące w skutkach dla gospodarki danego demokratycznego państwa.

Ugrupowanie to w końcu doprowadza do głębokiego kryzysu w państwie, bo jakże mogło by być inaczej skoro rząd rozdaje pieniądze na prawo i lewo. Naród jest niezadowolony, bo podwyższają się oprocentowania kredytów, rosną ceny obcych walut i generalnie gospodarka chyli się ku upadkowi. Następuje wtedy druga faza naszego zjawiska. Dochodzi do następnych wyborów, w których wygrywa zazwyczaj ugrupowanie będące 4 ostatnie lata w opozycji - forsując zmiany gospodarcze mające na celu poprawienie kondycji ekonomicznej państwa.

Takie plany niestety rozbijają się o mur sielanki jaką partia rządząca wytwarza w tym czasie obywatelom. Tak więc partia opozycyjna wygrywa wybory - obiecując wyciągnięcie z kryzysu. Oczywiście są konsekwentni w swoich celach więc kraj powoli podnosi się z kolan.

Jak?

Rząd podnosi podatek  (np. VAT) ceny produktów codziennego użytku, akcyzy, czy chociażby wydłuża wiek emerytalny. Takie działania pomimo, iż zbawienne dla gospodarki, są irytujące dla wyborców. Przyzwyczajeni do poprzedniej, wygodnickiej partii ludzie są oburzeni postawą rządu. Do głosu dochodzi opozycja krzycząca  "dajcie ludziom chleba!" i inne zakrawające na PRL hasła. Ludzie stopniowo zgadzają się z opozycją, która za 4 lata wygra w wyborach i znowu naobiecuje i  na-rozdaje, a gdy kraj wpadnie w kryzys - wtedy po 4 latach wspaniałych rządów przechodzą do opozycji krytykując cięcia rządu. Tak w skrócie wygląda to zjawisko, burzące równowagę i potęgujące kryzys ekonomiczny.

 
Polskie urzędy

Każdy z nas, co jakiś czas musi odwiedzić jeden z licznych urzędów. Osoby, które pracują na etacie robią to stosunkowo rzadko, jednak wszyscy ci, którzy prowadzą własną działalność zmuszeni są dosyć często kontaktować się z urzędami. W ocenie społecznej polskie instytucje p

Jak założyć własną firmę?

Założenie własnego biznesu to dobry pomysł. Oczywiście na start dobrze jest mieć pewną sumę pieniędzy, żeby działalność mogła wystartować ale także trzeba się odpowiednio zaangażować. Na początku trzeba wypełnić formularz do CEI

Jakie cechy wzbudzają społeczną sympatię?

Obserwując swoich znajomych bardzo często dostrzegamy, że są osoby, które wzbudzają powszechną sympatię i w pewien trudny do wytłumaczenia sposób przyciągają do siebie ludzi. Na drugim biegunie z kolei znajdują się osoby, które nie są lubiane i łatwo można zauważyć, że są

Przyzwyczajenie do nowoczesnych komputerów i komórek

Informatyka, technika rozwija się bardzo szybko Ludzie też szybko się do niej przyzwyczajają i nie wyobrażają sobie bez niej życia. Nie ma się w sumie czemu dziwić, w końcu skoro coś można zrobić znacznie łatwiej i szybc