Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Analiza przyczyn kryzysu

W niniejszym artykule chciałbym poruszyć jakże gorący temat kryzysu ekonomicznego, a dokładniej pragnę wyeksponować pewną jego przyczynę. A mianowicie coś co można nazwać kołem wyborczym. Jest to zjawisko długofalowe, które można bardzo łatwo zaobserwować w demokratycznych państwach. Polega ona na cyklicznym wybieraniu dwóch rodzajów partii politycznych na pozycję rządzących.

Początkiem takiego koła jest wybranie na funkcję partii rządzącej ugrupowania bardzo szczodrego (zazwyczaj lewicowego) Partia taka, w swoim programie wyborczym ma zaskakująco tłustą kiełbasę wyborczą. Obiecują oni wszystko, wszystkim za wszelką cenę. Takie ugrupowanie łatwo więc zyskuje poparcie wyborców, którzy widzą tylko profity dla swojej kieszeni. Skutkuje to tym, iż owa partia wygrywa wybory i (O zgrozo!) wprowadza swoje obietnice w czyn.

Są to zazwyczaj takie rzeczy jak: wyższe pensje dla związków zawodowych, skrócenie wieku emerytalnego, tudzież inne rzeczy które umacniają kieszeń wyborcy, lecz niestety są druzgocące w skutkach dla gospodarki danego demokratycznego państwa.

Ugrupowanie to w końcu doprowadza do głębokiego kryzysu w państwie, bo jakże mogło by być inaczej skoro rząd rozdaje pieniądze na prawo i lewo. Naród jest niezadowolony, bo podwyższają się oprocentowania kredytów, rosną ceny obcych walut i generalnie gospodarka chyli się ku upadkowi. Następuje wtedy druga faza naszego zjawiska. Dochodzi do następnych wyborów, w których wygrywa zazwyczaj ugrupowanie będące 4 ostatnie lata w opozycji - forsując zmiany gospodarcze mające na celu poprawienie kondycji ekonomicznej państwa.

Takie plany niestety rozbijają się o mur sielanki jaką partia rządząca wytwarza w tym czasie obywatelom. Tak więc partia opozycyjna wygrywa wybory - obiecując wyciągnięcie z kryzysu. Oczywiście są konsekwentni w swoich celach więc kraj powoli podnosi się z kolan.

Jak?

Rząd podnosi podatek  (np. VAT) ceny produktów codziennego użytku, akcyzy, czy chociażby wydłuża wiek emerytalny. Takie działania pomimo, iż zbawienne dla gospodarki, są irytujące dla wyborców. Przyzwyczajeni do poprzedniej, wygodnickiej partii ludzie są oburzeni postawą rządu. Do głosu dochodzi opozycja krzycząca  "dajcie ludziom chleba!" i inne zakrawające na PRL hasła. Ludzie stopniowo zgadzają się z opozycją, która za 4 lata wygra w wyborach i znowu naobiecuje i  na-rozdaje, a gdy kraj wpadnie w kryzys - wtedy po 4 latach wspaniałych rządów przechodzą do opozycji krytykując cięcia rządu. Tak w skrócie wygląda to zjawisko, burzące równowagę i potęgujące kryzys ekonomiczny.

 
Polskie urzędy

Każdy z nas, co jakiś czas musi odwiedzić jeden z licznych urzędów. Osoby, które pracują na etacie robią to stosunkowo rzadko, jednak wszyscy ci, którzy prowadzą własną działalność zmuszeni są dosyć często kontaktować się z urzędami. W ocenie społecznej polskie instytucje p

Jak założyć własną firmę?

Założenie własnego biznesu to dobry pomysł. Oczywiście na start dobrze jest mieć pewną sumę pieniędzy, żeby działalność mogła wystartować ale także trzeba się odpowiednio zaangażować. Na początku trzeba wypełnić formularz do CEI

Jakie cechy wzbudzają społeczną sympatię?

Obserwując swoich znajomych bardzo często dostrzegamy, że są osoby, które wzbudzają powszechną sympatię i w pewien trudny do wytłumaczenia sposób przyciągają do siebie ludzi. Na drugim biegunie z kolei znajdują się osoby, które nie są lubiane i łatwo można zauważyć, że są

Przyzwyczajenie do nowoczesnych komputerów i komórek

Informatyka, technika rozwija się bardzo szybko Ludzie też szybko się do niej przyzwyczajają i nie wyobrażają sobie bez niej życia. Nie ma się w sumie czemu dziwić, w końcu skoro coś można zrobić znacznie łatwiej i szybc