Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Aplikacje do fakturowania

Nowoczesny program do faktur może o wiele więcej niż tylko wystawiać i drukować tego typu dokumenty. Dziś takie oprogramowania są wyposażone w dużo więcej ciekawych funkcji, które znacznie zwiększają ich przydatność.

Taka aplikacja pozwala nam na szczegółowe rozliczanie prowadzonej sprzedaży, wystawianie nowych faktur, zarówno dla nowych jak i stałych klientów, wystawianie rachunków, korekt faktur jak i paragonów niefiskalnych.

Poza tym, aplikacja znana jako oprogramowanie do fakturowania daje nam możliwość sporządzania raportów kasowych z prowadzonej sprzedaży. Pozwala nam to na uzyskanie pełnej kontroli nad tym, co dzieje się w naszej firmie. Takie programy są wyposażone również w moduły do prowadzenia statystyk ze sprzedaży, można tworzyć rozbudowane zestawienia.

Dzięki aplikacji pozwalającej na windykowania należności, zawsze mamy kontrolę nad tym, kto jeszcze zalega nam z płatnościami, jakie faktury nie zostały jeszcze zapłacone. Program do fakturowania jest przydatnym i funkcjonalnym narzędziem praktycznie w każdej firmie. To funkcjonalne narzędzie można również w prosty sposób zintegrować z innymi programami dla firm, tworząc kompatybilny system zarządzania firmą. Najczęściej z programem do fakturowania zintegrowany jest moduł usprawniający pracę w magazynie. Dzięki takiej współpracy możliwe jest nadzorowanie pracy w hali magazynowej szybkie wystawianie faktur zarówno dla dostawców jak i klientów.

Takie zestawienie może zajmować się drukowaniem dokumentów przyjęcia do magazynu jak i wydawania produktów. Dzięki temu zawsze mamy kontrolę nad tym, co aktualnie się tam znajduje. Z magazynem i fakturami nierozerwalnie jest również powiązany moduł sprzedażowy. On z kolei pozwala nam na wystawianie nie tylko faktur, ale również rejestrowania ewidencji podarku VAT. Takie zintegrowane systemy zarządzania sprzedażą i magazynem, wspomagane np. darmowym programem do fakturowania sprawdzają się idealnie w każdej firmie usługowej, handlowej czy dystrybucyjnej.

 
Programy dla przedsiębiorstwa

Programy dla przedsiębiorstwaSporo przedsiębiorstw rozważa, czy wskazane byłoby zainwestowanie w fachowe programy dla biznesu. Współcześnie na rynku występuje sporo różnorodnych aplikacji, wspierających wykonywane działania w dan

System CRM - czy warto?

Zaletą tych systemów jest to, że wiążą działanie wszystkich działów w firmie, aby wszystkie z nich mogły ze sobą pod kątem obsługi klienta jeszcze lepiej współpracować.