Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Aplikacje do fakturowania

Nowoczesny program do faktur może o wiele więcej niż tylko wystawiać i drukować tego typu dokumenty. Dziś takie oprogramowania są wyposażone w dużo więcej ciekawych funkcji, które znacznie zwiększają ich przydatność.

Taka aplikacja pozwala nam na szczegółowe rozliczanie prowadzonej sprzedaży, wystawianie nowych faktur, zarówno dla nowych jak i stałych klientów, wystawianie rachunków, korekt faktur jak i paragonów niefiskalnych.

Poza tym, aplikacja znana jako oprogramowanie do fakturowania daje nam możliwość sporządzania raportów kasowych z prowadzonej sprzedaży. Pozwala nam to na uzyskanie pełnej kontroli nad tym, co dzieje się w naszej firmie. Takie programy są wyposażone również w moduły do prowadzenia statystyk ze sprzedaży, można tworzyć rozbudowane zestawienia.

Dzięki aplikacji pozwalającej na windykowania należności, zawsze mamy kontrolę nad tym, kto jeszcze zalega nam z płatnościami, jakie faktury nie zostały jeszcze zapłacone. Program do fakturowania jest przydatnym i funkcjonalnym narzędziem praktycznie w każdej firmie. To funkcjonalne narzędzie można również w prosty sposób zintegrować z innymi programami dla firm, tworząc kompatybilny system zarządzania firmą. Najczęściej z programem do fakturowania zintegrowany jest moduł usprawniający pracę w magazynie. Dzięki takiej współpracy możliwe jest nadzorowanie pracy w hali magazynowej szybkie wystawianie faktur zarówno dla dostawców jak i klientów.

Takie zestawienie może zajmować się drukowaniem dokumentów przyjęcia do magazynu jak i wydawania produktów. Dzięki temu zawsze mamy kontrolę nad tym, co aktualnie się tam znajduje. Z magazynem i fakturami nierozerwalnie jest również powiązany moduł sprzedażowy. On z kolei pozwala nam na wystawianie nie tylko faktur, ale również rejestrowania ewidencji podarku VAT. Takie zintegrowane systemy zarządzania sprzedażą i magazynem, wspomagane np. darmowym programem do fakturowania sprawdzają się idealnie w każdej firmie usługowej, handlowej czy dystrybucyjnej.

 
Programy dla przedsiębiorstwa

Programy dla przedsiębiorstwaSporo przedsiębiorstw rozważa, czy wskazane byłoby zainwestowanie w fachowe programy dla biznesu. Współcześnie na rynku występuje sporo różnorodnych aplikacji, wspierających wykonywane działania w dan

System CRM - czy warto?

Zaletą tych systemów jest to, że wiążą działanie wszystkich działów w firmie, aby wszystkie z nich mogły ze sobą pod kątem obsługi klienta jeszcze lepiej współpracować.

Podatkowa księga przychodów i rozchodów

Podatkowa księga przychodów i rozchodów jest to profesjonalne urządzenie księgowe, które służy do ewidencji należności w formie księgowości prostej, czyli uproszczonej. Taka księgowość ogranicza się do rejestrowania przychodów z d

Wystawianie faktur online

Fakturowanie - wystawianie dokumentów sprzedaży, w tym paragonów, rachunków i faktur jest czynnością wymagającą sumienności, dokładności i wiedzy o tym, jak takie druki przygotować. W firmach każdego dnia przygotowuje się wiele fa