Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Aplikacje do fakturowania

Nowoczesny program do faktur może o wiele więcej niż tylko wystawiać i drukować tego typu dokumenty. Dziś takie oprogramowania są wyposażone w dużo więcej ciekawych funkcji, które znacznie zwiększają ich przydatność.

Taka aplikacja pozwala nam na szczegółowe rozliczanie prowadzonej sprzedaży, wystawianie nowych faktur, zarówno dla nowych jak i stałych klientów, wystawianie rachunków, korekt faktur jak i paragonów niefiskalnych.

Poza tym, aplikacja znana jako oprogramowanie do fakturowania daje nam możliwość sporządzania raportów kasowych z prowadzonej sprzedaży. Pozwala nam to na uzyskanie pełnej kontroli nad tym, co dzieje się w naszej firmie. Takie programy są wyposażone również w moduły do prowadzenia statystyk ze sprzedaży, można tworzyć rozbudowane zestawienia.

Dzięki aplikacji pozwalającej na windykowania należności, zawsze mamy kontrolę nad tym, kto jeszcze zalega nam z płatnościami, jakie faktury nie zostały jeszcze zapłacone. Program do fakturowania jest przydatnym i funkcjonalnym narzędziem praktycznie w każdej firmie. To funkcjonalne narzędzie można również w prosty sposób zintegrować z innymi programami dla firm, tworząc kompatybilny system zarządzania firmą. Najczęściej z programem do fakturowania zintegrowany jest moduł usprawniający pracę w magazynie. Dzięki takiej współpracy możliwe jest nadzorowanie pracy w hali magazynowej szybkie wystawianie faktur zarówno dla dostawców jak i klientów.

Takie zestawienie może zajmować się drukowaniem dokumentów przyjęcia do magazynu jak i wydawania produktów. Dzięki temu zawsze mamy kontrolę nad tym, co aktualnie się tam znajduje. Z magazynem i fakturami nierozerwalnie jest również powiązany moduł sprzedażowy. On z kolei pozwala nam na wystawianie nie tylko faktur, ale również rejestrowania ewidencji podarku VAT. Takie zintegrowane systemy zarządzania sprzedażą i magazynem, wspomagane np. darmowym programem do fakturowania sprawdzają się idealnie w każdej firmie usługowej, handlowej czy dystrybucyjnej.

 
Programy dla przedsiębiorstwa

Programy dla przedsiębiorstwaSporo przedsiębiorstw rozważa, czy wskazane byłoby zainwestowanie w fachowe programy dla biznesu. Współcześnie na rynku występuje sporo różnorodnych aplikacji, wspierających wykonywane działania w dan

System CRM - czy warto?

Zaletą tych systemów jest to, że wiążą działanie wszystkich działów w firmie, aby wszystkie z nich mogły ze sobą pod kątem obsługi klienta jeszcze lepiej współpracować.

Podatkowa księga przychodów i rozchodów

Podatkowa księga przychodów i rozchodów jest to profesjonalne urządzenie księgowe, które służy do ewidencji należności w formie księgowości prostej, czyli uproszczonej. Taka księgowość ogranicza się do rejestrowania przychodów z d

Wystawianie faktur online

Fakturowanie - wystawianie dokumentów sprzedaży, w tym paragonów, rachunków i faktur jest czynnością wymagającą sumienności, dokładności i wiedzy o tym, jak takie druki przygotować. W firmach każdego dnia przygotowuje się wiele fa