Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Aplikacje do wystawiania rachunków

Wiele osób każdego dnia wystawia rachunki. Aby uprościć ten proces można pobrać specjalny program do rachunków. Dzięki takiemu programowi w prosty sposób można wystawić rachunek. Większość firm szuka programów dobrych, lecz nie kosztujących krocie.

Aplikacja rachunek

Ten program jest ciekawym rozwiązaniem dla osób, które chcą zaoszczędzić czas. W prosty i szybki sposób można wystawić w nim rachunek. Dodatkowo program pozwala na przechowywanie danych np. cennika towarów i usług. Program obsługuje czytniki kodów kreskowych.

Kolejnym plusem jest możliwość wystawiania rachunków w dowolnej walucie z możliwością aktualizacji obecnych kursów walut. Ten program do rachunków pozwala na wydruk rachunku w języku angielskim i polskim. Dodatkowym atutem jest to, że do każdego produktu można dopisać 4 ceny na przykład cena hurtowa itp.

Rachunek Small Business

Pozwala on na błyskawiczne i proste wystawienie rachunku. Program przydatny w małych firmach, wystawiających paragony czy rachunki. Jest wygodny dla użytkownika, daje dużo możliwości wyboru sposobu numerowania rachunków. Daje również możliwość podsumowywanie list rachunków wystawionych w konkretnym okresie czasu czy też podświetla rachunki niezapłacone w terminie. Jest wygodny w użytkowaniu, a co najważniejsze, program nie jest drogi. Kosztuje ok. 70 zł.

Rachunki Express

Ten darmowy program podobnie jak poprzednie, stworzony został dla małych i średnich firm. Pozwala na wystawianie rachunków i paragonów oraz zarządzanie danymi np. bazą towarów czy kontrahentów. Dzięki temu programowi do rachunków, bez problemu można przeprowadzić korekty rachunków. Pozwala również na wgląd do zestawień dochodów. Program posiada kalkulator cen, pozwala na przeliczanie kwot brutto, netto. Wystawianie rachunków z odpowiednim programem do rachunków, jest o wiele bardziej proste. Zajmuję również o wiele mniej czasu. Warto jednak rozejrzeć się przed wyborem odpowiedniego programu. Większość oferuje wersje testowe, pozwalające na zapoznanie się z podstawowymi funkcjami programu.

 
Programy dla przedsiębiorstwa

Programy dla przedsiębiorstwaSporo przedsiębiorstw rozważa, czy wskazane byłoby zainwestowanie w fachowe programy dla biznesu. Współcześnie na rynku występuje sporo różnorodnych aplikacji, wspierających wykonywane działania w dan

System CRM - czy warto?

Zaletą tych systemów jest to, że wiążą działanie wszystkich działów w firmie, aby wszystkie z nich mogły ze sobą pod kątem obsługi klienta jeszcze lepiej współpracować.

Podatkowa księga przychodów i rozchodów

Podatkowa księga przychodów i rozchodów jest to profesjonalne urządzenie księgowe, które służy do ewidencji należności w formie księgowości prostej, czyli uproszczonej. Taka księgowość ogranicza się do rejestrowania przychodów z d

Wystawianie faktur online

Fakturowanie - wystawianie dokumentów sprzedaży, w tym paragonów, rachunków i faktur jest czynnością wymagającą sumienności, dokładności i wiedzy o tym, jak takie druki przygotować. W firmach każdego dnia przygotowuje się wiele fa