Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Aplikacje do wystawiania rachunków

Wiele osób każdego dnia wystawia rachunki. Aby uprościć ten proces można pobrać specjalny program do rachunków. Dzięki takiemu programowi w prosty sposób można wystawić rachunek. Większość firm szuka programów dobrych, lecz nie kosztujących krocie.

Aplikacja rachunek

Ten program jest ciekawym rozwiązaniem dla osób, które chcą zaoszczędzić czas. W prosty i szybki sposób można wystawić w nim rachunek. Dodatkowo program pozwala na przechowywanie danych np. cennika towarów i usług. Program obsługuje czytniki kodów kreskowych.

Kolejnym plusem jest możliwość wystawiania rachunków w dowolnej walucie z możliwością aktualizacji obecnych kursów walut. Ten program do rachunków pozwala na wydruk rachunku w języku angielskim i polskim. Dodatkowym atutem jest to, że do każdego produktu można dopisać 4 ceny na przykład cena hurtowa itp.

Rachunek Small Business

Pozwala on na błyskawiczne i proste wystawienie rachunku. Program przydatny w małych firmach, wystawiających paragony czy rachunki. Jest wygodny dla użytkownika, daje dużo możliwości wyboru sposobu numerowania rachunków. Daje również możliwość podsumowywanie list rachunków wystawionych w konkretnym okresie czasu czy też podświetla rachunki niezapłacone w terminie. Jest wygodny w użytkowaniu, a co najważniejsze, program nie jest drogi. Kosztuje ok. 70 zł.

Rachunki Express

Ten darmowy program podobnie jak poprzednie, stworzony został dla małych i średnich firm. Pozwala na wystawianie rachunków i paragonów oraz zarządzanie danymi np. bazą towarów czy kontrahentów. Dzięki temu programowi do rachunków, bez problemu można przeprowadzić korekty rachunków. Pozwala również na wgląd do zestawień dochodów. Program posiada kalkulator cen, pozwala na przeliczanie kwot brutto, netto. Wystawianie rachunków z odpowiednim programem do rachunków, jest o wiele bardziej proste. Zajmuję również o wiele mniej czasu. Warto jednak rozejrzeć się przed wyborem odpowiedniego programu. Większość oferuje wersje testowe, pozwalające na zapoznanie się z podstawowymi funkcjami programu.

 
Programy dla przedsiębiorstwa

Programy dla przedsiębiorstwaSporo przedsiębiorstw rozważa, czy wskazane byłoby zainwestowanie w fachowe programy dla biznesu. Współcześnie na rynku występuje sporo różnorodnych aplikacji, wspierających wykonywane działania w dan

System CRM - czy warto?

Zaletą tych systemów jest to, że wiążą działanie wszystkich działów w firmie, aby wszystkie z nich mogły ze sobą pod kątem obsługi klienta jeszcze lepiej współpracować.

Podatkowa księga przychodów i rozchodów

Podatkowa księga przychodów i rozchodów jest to profesjonalne urządzenie księgowe, które służy do ewidencji należności w formie księgowości prostej, czyli uproszczonej. Taka księgowość ogranicza się do rejestrowania przychodów z d

Wystawianie faktur online

Fakturowanie - wystawianie dokumentów sprzedaży, w tym paragonów, rachunków i faktur jest czynnością wymagającą sumienności, dokładności i wiedzy o tym, jak takie druki przygotować. W firmach każdego dnia przygotowuje się wiele fa