Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Aplikacje do wystawiania rachunków

Wiele osób każdego dnia wystawia rachunki. Aby uprościć ten proces można pobrać specjalny program do rachunków. Dzięki takiemu programowi w prosty sposób można wystawić rachunek. Większość firm szuka programów dobrych, lecz nie kosztujących krocie.

Aplikacja rachunek

Ten program jest ciekawym rozwiązaniem dla osób, które chcą zaoszczędzić czas. W prosty i szybki sposób można wystawić w nim rachunek. Dodatkowo program pozwala na przechowywanie danych np. cennika towarów i usług. Program obsługuje czytniki kodów kreskowych.

Kolejnym plusem jest możliwość wystawiania rachunków w dowolnej walucie z możliwością aktualizacji obecnych kursów walut. Ten program do rachunków pozwala na wydruk rachunku w języku angielskim i polskim. Dodatkowym atutem jest to, że do każdego produktu można dopisać 4 ceny na przykład cena hurtowa itp.

Rachunek Small Business

Pozwala on na błyskawiczne i proste wystawienie rachunku. Program przydatny w małych firmach, wystawiających paragony czy rachunki. Jest wygodny dla użytkownika, daje dużo możliwości wyboru sposobu numerowania rachunków. Daje również możliwość podsumowywanie list rachunków wystawionych w konkretnym okresie czasu czy też podświetla rachunki niezapłacone w terminie. Jest wygodny w użytkowaniu, a co najważniejsze, program nie jest drogi. Kosztuje ok. 70 zł.

Rachunki Express

Ten darmowy program podobnie jak poprzednie, stworzony został dla małych i średnich firm. Pozwala na wystawianie rachunków i paragonów oraz zarządzanie danymi np. bazą towarów czy kontrahentów. Dzięki temu programowi do rachunków, bez problemu można przeprowadzić korekty rachunków. Pozwala również na wgląd do zestawień dochodów. Program posiada kalkulator cen, pozwala na przeliczanie kwot brutto, netto. Wystawianie rachunków z odpowiednim programem do rachunków, jest o wiele bardziej proste. Zajmuję również o wiele mniej czasu. Warto jednak rozejrzeć się przed wyborem odpowiedniego programu. Większość oferuje wersje testowe, pozwalające na zapoznanie się z podstawowymi funkcjami programu.

 
Programy dla przedsiębiorstwa

Programy dla przedsiębiorstwaSporo przedsiębiorstw rozważa, czy wskazane byłoby zainwestowanie w fachowe programy dla biznesu. Współcześnie na rynku występuje sporo różnorodnych aplikacji, wspierających wykonywane działania w dan

System CRM - czy warto?

Zaletą tych systemów jest to, że wiążą działanie wszystkich działów w firmie, aby wszystkie z nich mogły ze sobą pod kątem obsługi klienta jeszcze lepiej współpracować.