Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Bankowość mobilna dla każdego

Technologia ciągle prze do przodu zaskakując nas praktycznie codziennie nowymi rozwiązaniami i wynalazkami ułatwiając życie ludziom młodym.

Jednak co z ludźmi starej daty, którzy nie znają się na tych nowinkach?

Tu na przeciw wychodzi nowość jeżeli chodzi o rozwiązania technologiczne banków i innych instytucji bankowych. Bankowość mobilna, o której mowa, jest technologią przystępną dla każdego w każdym wieku, wystarczy jedynie umieć obsługiwać nowoczesne telefony komórkowe w stopniu podstawowym.

Po ściągnięciu aplikacji danej instytucji i już bankowość mobilna staje przed nami otworem. Jasne i klarowne komunikaty, duża czcionka, którą można łatwo powiększyć i przede wszystkim w większości jest ot wszystko bezpłatne przy używaniu konta stacjonarnego w banku.

Bankowość mobilna wchodzi coraz bardziej w nasze życie i z taką myślą została stworzona, tak aby każdy mógł z niej korzystać bez przeszkód i najmniejszych problemów. Jest to bardzo dobra i przyszłościowa decyzja, która nie koliduje jak najbardziej z użytkowaniem konta, ponieważ bankowość mobilna nie jest konieczna do prowadzenia konta w swoim banku. Jest to doskonały produkt dla każdego, choć wielu starszym ludziom ciężko w to uwierzyć i na pewno minie dużo czasu zanim się do tego przekonają.

Zalety bankowości mobilnej

Każdy choć odrobinę zainteresowany klient któregoś z większych banków zdążył się już zapoznać z jednym z najnowszych rozwiązań marketingowych naszych instytucji finansowych. Kto nie słyszał o aplikacjach na elektroniczny sprzęt przenośny typu telefon czy tablet.

Bankowość mobilna, bo o niej tu mowa, zyskuje coraz większą popularność nie tylko wśród młodzieży. Co powoduje tak szybki wzrost użytkowników tej technologii? Przede wszystkim łatwość obsługi i dostępność. Prawie każdy młody obywatel posiada telefon z systemem android czy IOS, na które owe aplikacje są ogólnodostępne, tak więc każdy może z niej szybko i bez problemu skorzystać. Bankowość mobilna jest też niesamowicie wygodna i dla niektórych wręcz niezbędna. Dzieje się tak ponieważ obsłużyć nasze konto możemy teraz wszędzie i o każdej porze dnia i nocy.

Nie musimy fatygować się do placówki banku tylko po to by opłacić rachunki czy przelać pieniądze. W tej sytuacji skorzystanie w tym celu z komputera wydaje się czymś czasochłonnym i niepotrzebnym. Jest jeszcze jedna bardzo ważna zaleta tego rozwiązania. Bankowość mobilna jest po prostu modna i każdy musi ją mieć i z niej korzystać. Coraz więcej młodych osób dziwi się na widok rówieśnika wchodzącego do banku, wręcz zastanawia się po co?

 
Jak mądrze wybierać konto internetowe?

Łakomym kąskiem dla każdego klienta banku jest ten bank, który swoje usługi oferuje w dużej rozpiętości i jednocześnie pamięta on o niskich opłatach. Mając ten fakt na uwadze zaleca się zapoznać z tabelami opłat danego banku i dopiero wówczas można podejmować jakiekolwiek d

Oprogramowanie konta internetowego

Jakie oprogramowanie niezbędne jest do zarządzania środkami finansowymi przechowywanymi na koncie? Na to pytanie trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Powód jest prosty: różnorodność stosowanych przez poszczególne banki system

Konto online

Home banking pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Dzięki niemu odwiedziny w oddziale naszego banku możemy ograniczyć do niezbędnego minimum. Zanim jednak zdecydujemy się na zdalne prowadzenie interesów, musimy najpierw zlecić bankowi utworzenie dla nas odpowiedniego konta