Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Bankowość mobilna dla każdego

Technologia ciągle prze do przodu zaskakując nas praktycznie codziennie nowymi rozwiązaniami i wynalazkami ułatwiając życie ludziom młodym.

Jednak co z ludźmi starej daty, którzy nie znają się na tych nowinkach?

Tu na przeciw wychodzi nowość jeżeli chodzi o rozwiązania technologiczne banków i innych instytucji bankowych. Bankowość mobilna, o której mowa, jest technologią przystępną dla każdego w każdym wieku, wystarczy jedynie umieć obsługiwać nowoczesne telefony komórkowe w stopniu podstawowym.

Po ściągnięciu aplikacji danej instytucji i już bankowość mobilna staje przed nami otworem. Jasne i klarowne komunikaty, duża czcionka, którą można łatwo powiększyć i przede wszystkim w większości jest ot wszystko bezpłatne przy używaniu konta stacjonarnego w banku.

Bankowość mobilna wchodzi coraz bardziej w nasze życie i z taką myślą została stworzona, tak aby każdy mógł z niej korzystać bez przeszkód i najmniejszych problemów. Jest to bardzo dobra i przyszłościowa decyzja, która nie koliduje jak najbardziej z użytkowaniem konta, ponieważ bankowość mobilna nie jest konieczna do prowadzenia konta w swoim banku. Jest to doskonały produkt dla każdego, choć wielu starszym ludziom ciężko w to uwierzyć i na pewno minie dużo czasu zanim się do tego przekonają.

Zalety bankowości mobilnej

Każdy choć odrobinę zainteresowany klient któregoś z większych banków zdążył się już zapoznać z jednym z najnowszych rozwiązań marketingowych naszych instytucji finansowych. Kto nie słyszał o aplikacjach na elektroniczny sprzęt przenośny typu telefon czy tablet.

Bankowość mobilna, bo o niej tu mowa, zyskuje coraz większą popularność nie tylko wśród młodzieży. Co powoduje tak szybki wzrost użytkowników tej technologii? Przede wszystkim łatwość obsługi i dostępność. Prawie każdy młody obywatel posiada telefon z systemem android czy IOS, na które owe aplikacje są ogólnodostępne, tak więc każdy może z niej szybko i bez problemu skorzystać. Bankowość mobilna jest też niesamowicie wygodna i dla niektórych wręcz niezbędna. Dzieje się tak ponieważ obsłużyć nasze konto możemy teraz wszędzie i o każdej porze dnia i nocy.

Nie musimy fatygować się do placówki banku tylko po to by opłacić rachunki czy przelać pieniądze. W tej sytuacji skorzystanie w tym celu z komputera wydaje się czymś czasochłonnym i niepotrzebnym. Jest jeszcze jedna bardzo ważna zaleta tego rozwiązania. Bankowość mobilna jest po prostu modna i każdy musi ją mieć i z niej korzystać. Coraz więcej młodych osób dziwi się na widok rówieśnika wchodzącego do banku, wręcz zastanawia się po co?

 
Jak mądrze wybierać konto internetowe?

Łakomym kąskiem dla każdego klienta banku jest ten bank, który swoje usługi oferuje w dużej rozpiętości i jednocześnie pamięta on o niskich opłatach. Mając ten fakt na uwadze zaleca się zapoznać z tabelami opłat danego banku i dopiero wówczas można podejmować jakiekolwiek d

Oprogramowanie konta internetowego

Jakie oprogramowanie niezbędne jest do zarządzania środkami finansowymi przechowywanymi na koncie? Na to pytanie trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Powód jest prosty: różnorodność stosowanych przez poszczególne banki system

Konto online

Home banking pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Dzięki niemu odwiedziny w oddziale naszego banku możemy ograniczyć do niezbędnego minimum. Zanim jednak zdecydujemy się na zdalne prowadzenie interesów, musimy najpierw zlecić bankowi utworzenie dla nas odpowiedniego konta