Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

Przelicznik walutowyOtwarte granice i globalny rozwój Internetu pozwalają na handel na niespotykanym dotąd poziomie. Handel także prowadzony przez polskich przedsiębiorców. Jednoosobowe firmy czy więksi gracze - każda oszczędność ma znaczenie na niezwykle konkurencyjnym rynku.

Dlatego trzeba stale poszukiwać nowych rozwiązań gwarantujących utrzymanie pozycji lub rozwój. Działalność handlowa z wieloma krajami ściśle związana jest nie tyle czy tylko z kosztem samego towaru i transportu, ale również z wahaniami na światowym rynku walut.

Więcej…

Moja babcia, zawsze opowiadała mi jak bawiła się w dzieciństwie. W czasach w których internet był czymś niewiarygodnym, fantastycznym i niewyobrażalnym i kiedy komputery były wielkości budynków.

W jej historiach często wspominała o tym jak wychodziła ze swoimi koleżankami pograć w "Podchody", albo spacerowały z koleżankami po lesie szukając przygód. Dzisiaj technologia zamieniła wycieczki ze znajomymi na rozmowy na "Skype", a wspólne granie w piłkę na podwórku z kolegami na grę... przy konsoli.

Czasy się zmieniają. Rozwijanie się kolejnych technologi, dzieje się w zastraszającym tempie i w mrugnięciu oka możemy zacząć erę latających samochodów. Drony, kiedyś dostępne tylko dla wojska, dzisiaj są dostępne dla każdego.

Więcej…
Bankowość online

Internet stopniowo staje się integralnym elementem naszego życia. Wpływ na jego rozwój mają przede wszystkim firmy zajmujące się tworzeniem oprogramowania służącego do obsługi sieci, a więc na przykład umożliwiającego korzystanie z oferowanych za jej pośrednictwem usług.

Od samego początku były to listy dyskusyjne, dołączyła do nich poczta elektroniczna i kilka innych. Liczba użytkowników pecetów zaglądających systematycznie do sieci nieustannie rośnie. Dlatego każda szanująca się firma ma dziś własne konto e-mail i stronę WWW, o którą musi należycie dbać. Witryna  WWW spełnia bowiem rolę wizytówki w wirtualnym świecie, do którego dostęp jest coraz prostszy.

Sytuację tę wykorzystują między innymi banki. Zamieszczają w World Wide Web oferty swych usług skierowanych nie tylko do podmiotów gospodarczych, ale także klientów indywidualnych. Oprócz mniej lub bardziej dogodnych warunków kredytów i lokat oszczędnościowych coraz bardziej istotnym elementem w walce z konkurencją jest możliwość załatwiania wszystkich spraw związanych z posiadanym rachunkiem w banku przy użyciu komputera podłączonego do Internetu. Dzięki temu, nie ruszając się z domu, zamiast stać w kolejce przed bankowym okienkiem, możemy szybko i wygodnie wykonać większość operacji finansowych.

Nie powinien więc dziwić fakt, iż coraz więcej banków nie poprzestaje wyłącznie na reklamowaniu się w sieci, lecz próbuje aktywnie wykorzystać jej możliwości, włączając do swojej oferty usługę związaną bezpośrednio z użyciem Internetu do przeprowadzania operacji finansowych. Chodzi o home banking, czyli zdalne (czyt. za pośrednictwem połączenia komputerowego) korzystanie z usług bankowych.

 
Coraz więcej Polaków korzysta z bankowości mobilnej

Bankowość mobilnaJak informują media, w 2014 roku aż 3 miliony Polaków korzystało z bankowości mobilnej. Zaszła duża zmiana w porównaniu do roku poprzedniego, kiedy tylko 1,6 miliona klientów banku było użytkownikami tej technologii.

Konto internetowe - jak je założyć i jak z niego korzystać?

Bankowe konto internetoweDostęp do konta internetowego to wygodny sposób na zarządzanie finansami i kontrolowanie ich. Wgląd do rachunku mamy siedem dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę, nie ograniczają nas więc godziny pracy placówek bankowy