Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Biura nieruchomości

Dziś biura nieruchomości oferują nam szeroki pakiet usług, pozwalający na kompleksową obsługę nieruchomości, która wpisuje się gusta współczesnego klienta. Podstawowa oferta uwzględnia oczywiście pośrednictwo w handlu nieruchomościami.

Obrót oznacza wszelkie możliwe transakcje: kupna, wynajmu, zamiany oraz sprzedaży. W przypadku kupna nieruchomości, pośrednik ma za zadanie wyszukać odpowiednie oferty i tylko takie zaprezentować klientowi.

Dzięki temu może on oszczędzić czas i poświęcić swoja uwagę tylko na te ogłoszenia, które spełniają jego wymagania. Jeśli chodzi o sprzedaż i chęć wynajmu nieruchomości, to w tym wypadku pośrednik zajmuje się poszukiwaniem klientów oraz umawianiem spotkań z nimi. Poza tym, pośrednik może w tym wypadku również skontaktować swojego klienta ze specjalistami: rzeczoznawcą, geodetą czy ekspertem od wycena nieruchomości. Jeśli ktoś chce wymienić lokal lub mieszkanie, pośrednik zajmuje się odnalezieniem osoby, która ma coś, co mogłoby zainteresować klienta, a sama poszukuje tego, co on ma do zaoferowania.

Jest to dość trudne, ale wykwalifikowany pośrednik z dużym doświadczeniem nie powinien mieć żadnych problemów z tego typu zadaniem. Ponadto, nowoczesne biura oferują nam również pełną obsługę administracyjną i zarządczą nieruchomości, a także księgową, finansową jak również techniczną czy porządkową. Obsługa administracyjna oznacza zajmowanie się sprawami biurowymi nieruchomości, ale również obsługę księgowości i dbanie o wszelkie sprawy finansowe.

To bardzo wygodne rozwiązanie dla osoby, której nieruchomość przypadła w spadku lub po prostu nie zna się na tego typu sprawach, a chce, aby nieruchomość była zawsze zadbana, nie tylko pod względem estetycznym, ale również prawnym. Dzięki opiece specjalistów, nigdy nie będziemy się bać o niezapłacone rachunki. Ponadto, wiele nowoczesnych biur nieruchomości na stałe współpracuje z profesjonalnymi firmami ubezpieczeniowymi, więc może zaproponować swoim klientom kompleksowe ubezpieczanie nieruchomości.

 
Proces wywłaszczenia nieruchomości

Proces wywłaszczenia nieruchomościWywłaszczeniem nazywamy ograniczenie lub całkowite pozbawienie praw do jej posiadania i użytkowania osobę, która jest jej właścicielem. Wywłaszczenie powinno być odpowiedn

Obowiązki zarządcy nieruchomości a rzeczywistość

Zarządca nieruchomosciW ustawie z dnia 21 sierpnia 1977 roku o gospodarce nieruchomościami w Rozdziale 3 Artykule 184 w punkcie 1. czytamy: "Zarządzanie nieruchomościami jest działalnością zawodową(…)" A dalej w Artykule 186 w punkcie 1. czy

Procedura wywłaszczania nieruchomości

Wycena nieruchomości Pozbawienie lub ograniczenie prawa do użytkowania nieruchomości nazywane jest jej wywłaszczeniem. W tym wypadku państwo pozyskuje daną nieruchomość kosztem innego podmiotu, na przykład firmy czy osoby prywatnej.

Jak przebiega proces wywłaszczeniowy?

Proces wywłaszczeniowyWywłaszczeniem nieruchomości nazywamy pozbawienie właściciela praw do jej posiadania. Może być ono częściowe lub całkowite. Wywłaszczenie przeprowadza się w momencie, gdy nabycie nieruchomości inną droga, na przykład poprzez j