Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Biura nieruchomości

Dziś biura nieruchomości oferują nam szeroki pakiet usług, pozwalający na kompleksową obsługę nieruchomości, która wpisuje się gusta współczesnego klienta. Podstawowa oferta uwzględnia oczywiście pośrednictwo w handlu nieruchomościami.

Obrót oznacza wszelkie możliwe transakcje: kupna, wynajmu, zamiany oraz sprzedaży. W przypadku kupna nieruchomości, pośrednik ma za zadanie wyszukać odpowiednie oferty i tylko takie zaprezentować klientowi.

Dzięki temu może on oszczędzić czas i poświęcić swoja uwagę tylko na te ogłoszenia, które spełniają jego wymagania. Jeśli chodzi o sprzedaż i chęć wynajmu nieruchomości, to w tym wypadku pośrednik zajmuje się poszukiwaniem klientów oraz umawianiem spotkań z nimi. Poza tym, pośrednik może w tym wypadku również skontaktować swojego klienta ze specjalistami: rzeczoznawcą, geodetą czy ekspertem od wyceniania nieruchomości. Jeśli ktoś chce wymienić lokal lub mieszkanie, pośrednik zajmuje się odnalezieniem osoby, która ma coś, co mogłoby zainteresować klienta, a sama poszukuje tego, co on ma do zaoferowania.

Jest to dość trudne, ale wykwalifikowany pośrednik z dużym doświadczeniem nie powinien mieć żadnych problemów z tego typu zadaniem. Ponadto, nowoczesne biura oferują nam również pełną obsługę administracyjną i zarządczą nieruchomości, a także księgową, finansową jak również techniczną czy porządkową. Obsługa administracyjna oznacza zajmowanie się sprawami biurowymi nieruchomości, ale również obsługę księgowości i dbanie o wszelkie sprawy finansowe.

To bardzo wygodne rozwiązanie dla osoby, której nieruchomość przypadła w spadku lub po prostu nie zna się na tego typu sprawach, a chce, aby nieruchomość była zawsze zadbana, nie tylko pod względem estetycznym, ale również prawnym. Dzięki opiece specjalistów, nigdy nie będziemy się bać o niezapłacone rachunki. Ponadto, wiele nowoczesnych biur nieruchomości na stałe współpracuje z profesjonalnymi firmami ubezpieczeniowymi, więc może zaproponować swoim klientom kompleksowe ubezpieczanie nieruchomości.

 
Obowiązki zarządcy nieruchomości a rzeczywistość

Zarządca nieruchomosciW ustawie z dnia 21 sierpnia 1977 roku o gospodarce nieruchomościami w Rozdziale 3 Artykule 184 w punkcie 1. czytamy: "Zarządzanie nieruchomościami jest działalnością zawodową(…)" A dalej w Artykule 186 w punkcie 1. czy

Procedura wywłaszczania nieruchomości

Pozbawienie lub ograniczenie prawa do użytkowania nieruchomości nazywane jest jej wywłaszczeniem. W tym wypadku państwo pozyskuje daną nieruchomość kosztem innego podmiotu, na przykład firmy czy osoby prywatnej. Z tego tytułu po