Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Biura nieruchomości

Dziś biura nieruchomości oferują nam szeroki pakiet usług, pozwalający na kompleksową obsługę nieruchomości, która wpisuje się gusta współczesnego klienta. Podstawowa oferta uwzględnia oczywiście pośrednictwo w handlu nieruchomościami.

Obrót oznacza wszelkie możliwe transakcje: kupna, wynajmu, zamiany oraz sprzedaży. W przypadku kupna nieruchomości, pośrednik ma za zadanie wyszukać odpowiednie oferty i tylko takie zaprezentować klientowi.

Dzięki temu może on oszczędzić czas i poświęcić swoja uwagę tylko na te ogłoszenia, które spełniają jego wymagania. Jeśli chodzi o sprzedaż i chęć wynajmu nieruchomości, to w tym wypadku pośrednik zajmuje się poszukiwaniem klientów oraz umawianiem spotkań z nimi. Poza tym, pośrednik może w tym wypadku również skontaktować swojego klienta ze specjalistami: rzeczoznawcą, geodetą czy ekspertem od wycena nieruchomości. Jeśli ktoś chce wymienić lokal lub mieszkanie, pośrednik zajmuje się odnalezieniem osoby, która ma coś, co mogłoby zainteresować klienta, a sama poszukuje tego, co on ma do zaoferowania.

Jest to dość trudne, ale wykwalifikowany pośrednik z dużym doświadczeniem nie powinien mieć żadnych problemów z tego typu zadaniem. Ponadto, nowoczesne biura oferują nam również pełną obsługę administracyjną i zarządczą nieruchomości, a także księgową, finansową jak również techniczną czy porządkową. Obsługa administracyjna oznacza zajmowanie się sprawami biurowymi nieruchomości, ale również obsługę księgowości i dbanie o wszelkie sprawy finansowe.

To bardzo wygodne rozwiązanie dla osoby, której nieruchomość przypadła w spadku lub po prostu nie zna się na tego typu sprawach, a chce, aby nieruchomość była zawsze zadbana, nie tylko pod względem estetycznym, ale również prawnym. Dzięki opiece specjalistów, nigdy nie będziemy się bać o niezapłacone rachunki. Ponadto, wiele nowoczesnych biur nieruchomości na stałe współpracuje z profesjonalnymi firmami ubezpieczeniowymi, więc może zaproponować swoim klientom kompleksowe ubezpieczanie nieruchomości.

 
Obowiązki zarządcy nieruchomości a rzeczywistość

Zarządca nieruchomosciW ustawie z dnia 21 sierpnia 1977 roku o gospodarce nieruchomościami w Rozdziale 3 Artykule 184 w punkcie 1. czytamy: "Zarządzanie nieruchomościami jest działalnością zawodową(…)" A dalej w Artykule 186 w punkcie 1. czy

Procedura wywłaszczania nieruchomości

Wycena nieruchomości Pozbawienie lub ograniczenie prawa do użytkowania nieruchomości nazywane jest jej wywłaszczeniem. W tym wypadku państwo pozyskuje daną nieruchomość kosztem innego podmiotu, na przykład firmy czy osoby prywatnej.

Jak przebiega proces wywłaszczeniowy?

Proces wywłaszczeniowyWywłaszczeniem nieruchomości nazywamy pozbawienie właściciela praw do jej posiadania. Może być ono częściowe lub całkowite. Wywłaszczenie przeprowadza się w momencie, gdy nabycie nieruchomości inną droga, na przykład poprzez j

Pośrednictwo w handlu nieruchomościami

Pośrednik w handlu nieruchomościami zajmuje się kojarzeniem stron sprzedaży, kupna bądź wynajmu nieruchomości. Może być zatrudniony przez każdą ze stron, zarówno osobę chętną do kupna, wynajmu, wynajmowania czy kupna nieruchomości.