Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Biura wirtualne

Biura wirtualne to nowoczesna forma organizowania swojej firmy.

Można pracować w domu, ale jednocześnie posiadać prestiżowy adres swojej firmy w znanym i nowoczesnym miejscu. To właśnie tam będzie przychodzić firmowa korespondencja.

Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim takie wirtualne biuro to znaczna oszczędność pieniędzy w porównaniu z tradycyjnym biurem. Oszczędność jest również związana z inwestowaniem ich na wynajmowanie powierzchni i lokali biurowych, które przecież wcale nie są tanie, zwłaszcza w dzisiejszych czasach.

Poza tym pomaga znacznie zredukować koszty związane z wypłacaniem pensji dla pracowników biurowych i administracyjny. Redukują się również koszty przejazdu do biura z miejsca zamieszkania. Możemy pracować w domu, ale zyskujemy prestiżowy adres dla naszej firmy. Jest to najczęściej znane biznesowe centrum w dużym mieście. Ponadto znacznie poprawia się wydajność pracy, szybciej i łatwiej pozyskujemy nowe kontakty biznesowe.

Prowadzenie wirtualnego biura jest bardzo nowoczesne.

 
Obowiązki związane z zatrudnieniem pracownika

Zatrudnienie pracownikaNa pracodawcę zostało nałożone szereg obowiązków związanych z zatrudnieniem pracownika. Większość z nich wynika bezpośrednio z przepisów ustawy Kodeks Pracy,

Procent składany - obliczenia z przymróżeniem oka

Procent-skladany Procent składany jest potężną siłą w procesie pomnażania pieniędzy. Krótka, teoretycznej definicja procentu składanego: sposób oprocentowania polegający na tym, że odsetki doliczane są do wkładu i procentują wraz z nim w następn