Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Biuro pośrednictwa pracy tymczasowej

Nadchodzi się sezon wakacyjny, coraz więcej uczniów i studentów decyduje się w tym sezonie na poprawienie stanu swojego budżetu lub pozyskanie cennego doświadczenia jako wolontariusz.

Nikt, kto zdaje sobie sprawę z sytuacji na rynku, nie pozwala sobie na odpoczynek przez całe wakacje. Nie lekko znaleźć jest upragnioną posadę, ale tu z pomocą może nam wyjść na przeciw biuro pośrednictwa pracy tymczasowej, gdzie wykwalifikowani agenci pokierują naszą pierwszą karierą.

Jak przygotować się do pierwszej rozmowy z doradcą personalnym?

Takie spotkanie powinno się potraktować jak spotkanie z naszym przyszłym pracodawcą. Po pierwsze wizerunek, czyli to jak widzi nas inna osoba. Schludne ubranie i czystość wzbudza zaufanie i chęć do dalszej konsultacji. Osoba nie przywiązująca wagi do swojego wizerunku nie będzie traktowana jako sumienny pracownik. Bądźmy przygotowani do rozmowy. Odpowiedzmy sobie już wcześniej na pytania, które na pewno zostaną zadane.

W czym się najlepiej sprawdzamy? Co najbardziej preferujemy robić? Jakim wynagrodzeniem jesteśmy zainteresowani?

Naszemu doradcy dużo łatwiej będzie zawęzić zakres poszukiwania oraz dopasować najlepsze oferty właśnie do nas. Postarajmy się znaleźć w sobie jak najwięcej kluczowych punktów, najlepiej jeżeli będziemy mogli je podeprzeć naszymi osiągnięciami, czy opiniami ze szkoły lub od poprzednich pracodawców. Każdy, nawet najmniejszy nasz sukces w przeszłości będzie mógł zaważyć o naszym zatrudnieniu. Będziemy widziani jako osoba ambitna i pracowita.

Biuro pośrednictwa pracy tymczasowej specjalizuje się w wyłapywaniu właśnie takich perełek i można być miło zaskoczonym ciekawą i całkiem dochodową propozycją. Nie wszyscy oczywiście myślą o pieniądzach, jednym z głównych powodów poszukiwań wakacyjnych propozycji jest również staż czy nieodpłatna praktyka. Coraz więcej młodych ludzi, mając na uwadze swoją przyszłą karierę, szuka takich rozwiązań.

Czy będziemy płacić za doradztwo personalne?

Nie, wszystkie instytucje tego typu działają na zasadzie prowizji od pracodawcy, a nasze prawo zabrania pobierania jakichkolwiek opłat związanych z rekrutacją. Więc jeśli ktoś będzie chciał od nas wpłaty za swoje świadczenia powinniśmy dobrze się zastanowić nad taką propozycją. Wielu nieuczciwych headhunterów czerpie zyski korzystając z ludzkiej niewiedzy i nieznajomości prawa. Nie dajmy się zwieść iluzji wielotysięcznej pensji, bądźmy realistami, każdy z nas mniej więcej orientuje się jakie są płace na naszym rynku. Biuro pośrednictwa pracy tymczasowej, tak jak każda inna agencja, powinny być zarejestrowane oficjalnie i posiadać aktualne zaświadczenia.

Są one w większości ogólnodostępne na stronach internetowych jak i w samych placówkach. Każdy kto zamierza zacząć swoją wakacyjną przygodę zarobkową powinien skorzystać z usług doradcy personalnego. Dużo łatwiej jest podejmować ważne decyzje życiowe po rozmowie z profesjonalistą. Na sam koniec pragniemy przypomnieć o podstawowych badaniach lekarskich, które zawsze są wymagane przez zatrudniającego. Starając się o posadę w gastronomii książeczka zdrowia jest najważniejszym z kryteriów rekrutacji.

 
Świadomość leasingu w Polsce

LeasingDziś, przy pomocy leasingu finansuje się w Polsce co trzecią ruchomość. Przedsiębiorcy doceniają go praktycznie na równi z kredytem bankowym, choć jest to zupełnie inna usługa. Stało się tak z

Czym jest faktura marża?

Czym jest faktura marża?Czym jest faktura marża? Marża definiowana jest jako różnica pomiędzy całkowitą kwotą, jaką ma zapłacić klient za towar lub usługę a kwotą nabycia, pomniejszoną o kwotę poda

Społeczna odpowiedzialność biznesu

społeczna odpowiedzialność biznesuCharakterystyka koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR - Corporate Social Responsibility) Koncepcja społecznej odpowi

Derywaty rządzą światem

DerywatyDerywaty rządzą światem, czyli banki "za duże, by upaść". Każdy, kto choć trochę interesuje się światem polityki i gospodarki w ostatnich latach wielokrotnie usłyszał sformułowanie „bank są