Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Biuro pośrednictwa pracy tymczasowej

Nadchodzi się sezon wakacyjny, coraz więcej uczniów i studentów decyduje się w tym sezonie na poprawienie stanu swojego budżetu lub pozyskanie cennego doświadczenia jako wolontariusz.

Nikt, kto zdaje sobie sprawę z sytuacji na rynku, nie pozwala sobie na odpoczynek przez całe wakacje. Nie lekko znaleźć jest upragnioną posadę, ale tu z pomocą może nam wyjść na przeciw biuro pośrednictwa pracy tymczasowej, gdzie wykwalifikowani agenci pokierują naszą pierwszą karierą.

Jak przygotować się do pierwszej rozmowy z doradcą personalnym?

Takie spotkanie powinno się potraktować jak spotkanie z naszym przyszłym pracodawcą. Po pierwsze wizerunek, czyli to jak widzi nas inna osoba. Schludne ubranie i czystość wzbudza zaufanie i chęć do dalszej konsultacji. Osoba nie przywiązująca wagi do swojego wizerunku nie będzie traktowana jako sumienny pracownik. Bądźmy przygotowani do rozmowy. Odpowiedzmy sobie już wcześniej na pytania, które na pewno zostaną zadane.

W czym się najlepiej sprawdzamy? Co najbardziej preferujemy robić? Jakim wynagrodzeniem jesteśmy zainteresowani?

Naszemu doradcy dużo łatwiej będzie zawęzić zakres poszukiwania oraz dopasować najlepsze oferty właśnie do nas. Postarajmy się znaleźć w sobie jak najwięcej kluczowych punktów, najlepiej jeżeli będziemy mogli je podeprzeć naszymi osiągnięciami, czy opiniami ze szkoły lub od poprzednich pracodawców. Każdy, nawet najmniejszy nasz sukces w przeszłości będzie mógł zaważyć o naszym zatrudnieniu. Będziemy widziani jako osoba ambitna i pracowita.

Biuro pośrednictwa pracy tymczasowej specjalizuje się w wyłapywaniu właśnie takich perełek i można być miło zaskoczonym ciekawą i całkiem dochodową propozycją. Nie wszyscy oczywiście myślą o pieniądzach, jednym z głównych powodów poszukiwań wakacyjnych propozycji jest również staż czy nieodpłatna praktyka. Coraz więcej młodych ludzi, mając na uwadze swoją przyszłą karierę, szuka takich rozwiązań.

Czy będziemy płacić za doradztwo personalne?

Nie, wszystkie instytucje tego typu działają na zasadzie prowizji od pracodawcy, a nasze prawo zabrania pobierania jakichkolwiek opłat związanych z rekrutacją. Więc jeśli ktoś będzie chciał od nas wpłaty za swoje świadczenia powinniśmy dobrze się zastanowić nad taką propozycją. Wielu nieuczciwych headhunterów czerpie zyski korzystając z ludzkiej niewiedzy i nieznajomości prawa. Nie dajmy się zwieść iluzji wielotysięcznej pensji, bądźmy realistami, każdy z nas mniej więcej orientuje się jakie są płace na naszym rynku. Biuro pośrednictwa pracy tymczasowej, tak jak każda inna agencja, powinny być zarejestrowane oficjalnie i posiadać aktualne zaświadczenia.

Są one w większości ogólnodostępne na stronach internetowych jak i w samych placówkach. Każdy kto zamierza zacząć swoją wakacyjną przygodę zarobkową powinien skorzystać z usług doradcy personalnego. Dużo łatwiej jest podejmować ważne decyzje życiowe po rozmowie z profesjonalistą. Na sam koniec pragniemy przypomnieć o podstawowych badaniach lekarskich, które zawsze są wymagane przez zatrudniającego. Starając się o posadę w gastronomii książeczka zdrowia jest najważniejszym z kryteriów rekrutacji.

 
E-sąd

Pierwszy e-sąd w Polsce powstał w Lublinie w 2010 roku i już od samego początku cieszył się niesłabnącą popularnością. Dziś jest znaną instytucją, do której każdego dnia spływa ogromna ilość paczek pozwów. Jak to si

Umowa o pracę, a umowa zlecenie

Umowa o pracęCoraz częściej ubiegając się o posadę zostajemy poinformowani, iż praca będzie wykonywana na podstawie umowy zlecenie czy też będzie zrealizowane na podstawie umowy o dzieło.

Nowoczesne usługi prawnicze

Rynek prawniczy wciąż się rozwija, proponując swoim klientom coraz to nowe i bardziej nowoczesne usługi na miarę ich potrzeb i oczekiwań. Aby spełnić wymagania klientów, konieczne jest szerzenie oferty oraz ko

Obowiązki związane z zatrudnieniem pracownika

Zatrudnienie pracownikaNa pracodawcę zostało nałożone szereg obowiązków związanych z zatrudnieniem pracownika. Większość z nich wynika bezpośrednio z przepisów ustawy Kodeks Pracy,