Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Budowanie własnego domu a zdobycie pieniędzy

Budowanie własnego domuWybudowanie własnego domu lub jego nabycie to bezsprzecznie podstawowy cel wielu, lecz nie wszyscy mają tyle możliwości, żeby marzenia te zrealizować. Dla wielu dostępną możliwością pozyskania środków na budowanie lub też zakup domu jest odpowiednia pożyczka.

Propozycje tego rodzaju produktów finansowych są aktualnie ogromnie szerokie, toteż przed skorzystaniem z jakiejkolwiek, powinno się wcześniej poznać inne. Mogłoby się wydawać, że jest to niełatwe i czasochłonne zadanie, ale istnieje sporo stron, na których odnaleźć można sporo atrakcyjnych informacji o produktach typu pożyczka hipoteczna. Dodatkowo zamieszczane są w nich materiały o bieżących możliwościach danych banków, jak również tabele najatrakcyjniejszych możliwości.

O ile zdołamy odnaleźć funkcjonalny kalkulator rat kredytowych wtedy w dość szybkim czasie policzymy wartość rat dla konkretnych kredytów proponowanych przez istniejące na w Polsce instytucje kredytowe. Po zweryfikowaniu paru możliwości, przekonamy się, że koszty potrącane przez dane instytucje finansowe często są bardzo różniące się, przez co szybki wybór może nas bez potrzeby kosztować.

Kiedy nie posiadamy przekonania do Internetu, odwiedźmy dobrego profesjonalisty finansowego, a przedstawi on najatrakcyjniejsze dla nas propozycje, z jakich aktualnie możemy skorzystać.

 
Crowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi

CrowdfundingCrowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi Wiele osób posiada ciekawe pomysły i zapał niezbędny do ich zrealizowania, cóż jednak z tego, skoro brak im funduszy. Tzw. Anioły biznesu nie mogą być wszędzie, zresztą - z

Jak można zarabiać na blogu?

Zarabianie na bloguCzęsto słyszymy, że bloger w naszym kraju porzucił pracę na etacie i zarabia na blogu, czy też utrzymuje się z prowadzenia eksperckiego bloga. To prawda, w obecnej dobie, przy tak szerok