Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Centrum handlowe - wygoda dla klientów

Bardzo popularne stały się w ostatnim czasie wszelkiego rodzaju centra handlowe, skupiające w jednym miejscu punkty handlowe i usługowe o różnym charakterze. Nowoczesne centra handlowe odznaczają się nie tylko funkcjonalnością i wygodą skierowaną do potencjalnych klientów, ale również oryginalnością pod względem architektonicznym, dzięki czemu budynki te wydają się bardzo estetyczne i ciekawe, doskonale komponując się w wielkomiejskie klimaty.

Zazwyczaj są to olbrzymie budowle, posiadające kilka kondygnacji. Bez wątpienia jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla potencjalnego klienta, w budynku tym znajduje się bowiem sklepy, punkty gastronomiczne, kulturalne i rekreacyjne, dzięki czemu w jednym miejscu można załatwić kilka spraw. Warto także podkreślić, iż punkty zbliżone do siebie pod względem funkcjonalnym są ulokowane w bliskim sąsiedztwie.

Oznacza to, iż np. kręgielnia sąsiaduje z lokalami gastronomicznymi, krytym placem zabaw dla dzieci czy częścią zajmowaną przez kino. W innym miejscu znajduje się szereg sklepów o różnym charakterze, oddziałów bankowych itp. Rozwiązanie to jest nader wygodne dla klientów. Warto także podkreślić, iż centra handlowe są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, posiadają bowiem wiele podjazdów, a także rozwiązań w postaci ruchomych schodów, pozwalających szybko, sprawnie i bezproblemowo przemieszczać się pomiędzy konkretnymi piętrami.

Warto także dodać, iż zarówno strona zewnętrzna, jak i wnętrze budynku jest wykonane bardzo estetycznie, przy użyciu najnowszych rozwiązań technicznych. Poszczególne jednostki znajdujące się w centrum handlowym różnią się przede wszystkim wielkością oraz zagospodarowaniem przestrzeni, wiadomo bowiem, że inaczej należy zapełnić punkt handlowy, a inaczej część kinowa czy rekreacyjną.

Centra handlowe charakteryzują się często szerokim holem, przypominającym długi korytarz czy swego rodzaju ulicę przy której znajdują się punkty handlowo - usługowe. Dlatego też rozwiązanie tego typu bywają często nazywane "deptakiem pod dachem". Należy jednak przyznać, że jest to nader praktyczne, wygodne i estetyczne rozwiązanie.

 
Zakupy na aukcjach internetowych - czy to dobry pomysł?

Jeszcze kilka lat temu zakupy na aukcjach internetowych robili nieliczni użytkownicy Internetu. Obecnie zdecydowana większość deklaruje, że takie zakupy wykonuje co najmniej raz na kwartał. Na najbardziej popularnym portalu au

Internetowe rabaty

Kosmetyczne propozycje Od pewnego czasu popularne stały się strony z okazjami, obniżkami, rabatami. Za określoną kwotę możemy kupić bon, który jest wart o wiele więcej niż cena na to wskazująca. Przykładowo. Za farbowa

Kiedy możemy oddać zakupiony towar?

Według polskiego prawa możemy zwrócić zakupiony towar, gdy: okazał się on wadliwy bądź niezgodny z umową - czyli jeśli w umowie jest napisane, że dany sweter jest np. różowy a w rzeczywistości jest np. czarny

Sieci handlowe

Wiele małych sklepów spożywczych "wciąganych" jest do dużych sieci handlowych. Sieci takie jak Lewiatan, Euro, Detal itp. są coraz bardziej popularne, a poza tym oferują dobre warunki współpracy. Współpraca z jedną z sieci tego rodzaju wiąże się niewątpliwie z pewnego rodz