Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Centrum handlowe - wygoda dla klientów

Bardzo popularne stały się w ostatnim czasie wszelkiego rodzaju centra handlowe, skupiające w jednym miejscu punkty handlowe i usługowe o różnym charakterze. Nowoczesne centra handlowe odznaczają się nie tylko funkcjonalnością i wygodą skierowaną do potencjalnych klientów, ale również oryginalnością pod względem architektonicznym, dzięki czemu budynki te wydają się bardzo estetyczne i ciekawe, doskonale komponując się w wielkomiejskie klimaty.

Zazwyczaj są to olbrzymie budowle, posiadające kilka kondygnacji. Bez wątpienia jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla potencjalnego klienta, w budynku tym znajduje się bowiem sklepy, punkty gastronomiczne, kulturalne i rekreacyjne, dzięki czemu w jednym miejscu można załatwić kilka spraw. Warto także podkreślić, iż punkty zbliżone do siebie pod względem funkcjonalnym są ulokowane w bliskim sąsiedztwie.

Oznacza to, iż np. kręgielnia sąsiaduje z lokalami gastronomicznymi, krytym placem zabaw dla dzieci czy częścią zajmowaną przez kino. W innym miejscu znajduje się szereg sklepów o różnym charakterze, oddziałów bankowych itp. Rozwiązanie to jest nader wygodne dla klientów. Warto także podkreślić, iż centra handlowe są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, posiadają bowiem wiele podjazdów, a także rozwiązań w postaci ruchomych schodów, pozwalających szybko, sprawnie i bezproblemowo przemieszczać się pomiędzy konkretnymi piętrami.

Warto także dodać, iż zarówno strona zewnętrzna, jak i wnętrze budynku jest wykonane bardzo estetycznie, przy użyciu najnowszych rozwiązań technicznych. Poszczególne jednostki znajdujące się w centrum handlowym różnią się przede wszystkim wielkością oraz zagospodarowaniem przestrzeni, wiadomo bowiem, że inaczej należy zapełnić punkt handlowy, a inaczej część kinowa czy rekreacyjną.

Centra handlowe charakteryzują się często szerokim holem, przypominającym długi korytarz czy swego rodzaju ulicę przy której znajdują się punkty handlowo - usługowe. Dlatego też rozwiązanie tego typu bywają często nazywane "deptakiem pod dachem". Należy jednak przyznać, że jest to nader praktyczne, wygodne i estetyczne rozwiązanie.

 
Zakupy na aukcjach internetowych - czy to dobry pomysł?

Jeszcze kilka lat temu zakupy na aukcjach internetowych robili nieliczni użytkownicy Internetu. Obecnie zdecydowana większość deklaruje, że takie zakupy wykonuje co najmniej raz na kwartał. Na najbardziej popularnym portalu au

Internetowe rabaty

Kosmetyczne propozycje Od pewnego czasu popularne stały się strony z okazjami, obniżkami, rabatami. Za określoną kwotę możemy kupić bon, który jest wart o wiele więcej niż cena na to wskazująca. Przykładowo. Za farbowa