Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Centrum handlowe - wygoda dla klientów

Bardzo popularne stały się w ostatnim czasie wszelkiego rodzaju centra handlowe, skupiające w jednym miejscu punkty handlowe i usługowe o różnym charakterze. Nowoczesne centra handlowe odznaczają się nie tylko funkcjonalnością i wygodą skierowaną do potencjalnych klientów, ale również oryginalnością pod względem architektonicznym, dzięki czemu budynki te wydają się bardzo estetyczne i ciekawe, doskonale komponując się w wielkomiejskie klimaty.

Zazwyczaj są to olbrzymie budowle, posiadające kilka kondygnacji. Bez wątpienia jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla potencjalnego klienta, w budynku tym znajduje się bowiem sklepy, punkty gastronomiczne, kulturalne i rekreacyjne, dzięki czemu w jednym miejscu można załatwić kilka spraw. Warto także podkreślić, iż punkty zbliżone do siebie pod względem funkcjonalnym są ulokowane w bliskim sąsiedztwie.

Oznacza to, iż np. kręgielnia sąsiaduje z lokalami gastronomicznymi, krytym placem zabaw dla dzieci czy częścią zajmowaną przez kino. W innym miejscu znajduje się szereg sklepów o różnym charakterze, oddziałów bankowych itp. Rozwiązanie to jest nader wygodne dla klientów. Warto także podkreślić, iż centra handlowe są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, posiadają bowiem wiele podjazdów, a także rozwiązań w postaci ruchomych schodów, pozwalających szybko, sprawnie i bezproblemowo przemieszczać się pomiędzy konkretnymi piętrami.

Warto także dodać, iż zarówno strona zewnętrzna, jak i wnętrze budynku jest wykonane bardzo estetycznie, przy użyciu najnowszych rozwiązań technicznych. Poszczególne jednostki znajdujące się w centrum handlowym różnią się przede wszystkim wielkością oraz zagospodarowaniem przestrzeni, wiadomo bowiem, że inaczej należy zapełnić punkt handlowy, a inaczej część kinowa czy rekreacyjną.

Centra handlowe charakteryzują się często szerokim holem, przypominającym długi korytarz czy swego rodzaju ulicę przy której znajdują się punkty handlowo - usługowe. Dlatego też rozwiązanie tego typu bywają często nazywane "deptakiem pod dachem". Należy jednak przyznać, że jest to nader praktyczne, wygodne i estetyczne rozwiązanie.

 
Zakupy na aukcjach internetowych - czy to dobry pomysł?

Jeszcze kilka lat temu zakupy na aukcjach internetowych robili nieliczni użytkownicy Internetu. Obecnie zdecydowana większość deklaruje, że takie zakupy wykonuje co najmniej raz na kwartał. Na najbardziej popularnym portalu au

Internetowe rabaty

Kosmetyczne propozycje Od pewnego czasu popularne stały się strony z okazjami, obniżkami, rabatami. Za określoną kwotę możemy kupić bon, który jest wart o wiele więcej niż cena na to wskazująca. Przykładowo. Za farbowa

Kiedy możemy oddać zakupiony towar?

Według polskiego prawa możemy zwrócić zakupiony towar, gdy: okazał się on wadliwy bądź niezgodny z umową - czyli jeśli w umowie jest napisane, że dany sweter jest np. różowy a w rzeczywistości jest np. czarny

Sieci handlowe

Wiele małych sklepów spożywczych "wciąganych" jest do dużych sieci handlowych. Sieci takie jak Lewiatan, Euro, Detal itp. są coraz bardziej popularne, a poza tym oferują dobre warunki współpracy. Współpraca z jedną z sieci tego rodzaju wiąże się niewątpliwie z pewnego rodz