Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Co daje nam system ERP?

Nowoczesne systemy ERP dla firm są profesjonalnymi narzędziami, które ułatwiają nam planowanie zasobów przedsiębiorstwa.

Są to nowoczesne narzędzia komputerowe, które pomagają w zarządzaniu firmą. Wspomaganie wielu procesów jest możliwe dzięki zastosowaniu różnorodnych aplikacji i technik zaradczych.

Najważniejsze jest bowiem optymalizowanie wykorzystania zasobów przedsiębiorstwa jak i również usprawnienie procesów, jakie każdego dnia zachodzą w naszej firmie. Nowoczesne i profesjonalne systemy ERP są aplikacjami modułowymi, co oznacza, że możemy korzystać z jednego lub kilku modułów, w miarę naszych możliwości i potrzeb. Są to aplikacje niezależne od siebie, ale znakomicie ze sobą współpracujące.

Dzięki takim modułowym można stworzyć nowoczesne i zintegrowane systemy informatyczne w każdej firmie. Podstawowym elementem każdego nowoczesnego systemu ERP jest rozbudowana baza danych. Dzięki temu mamy kompletne informacje o firmie jak i zachodzących w niej procesach. Pozostałe moduły obejmują wiele obszarów w przedsiębiorstwie, między innymi magazynowanie, fakturowanie, relacje z klientem, kadry i płace, planowanie transportu, produkcji, zaopatrzenie jak i sprzedaż. Poza tym bardzo pomocne jest wsparcie w takich sektorach, jak zarządzania zapasami, zarządzanie zasobami ludzkimi jak i również śledzenie dostaw na każdym ich etapie.

To bardzo nowoczesne i profesjonalne podejście do zarządzania przedsiębiorstwem. Wsparcie dla działu kadr i płac jest dodatkowo wspomagane poprzez zastosowanie systemów CRM w online, czyli nowatorskich narzędzi odpowiedzialnych za wspomaganie budowania relacji z klientem. Jeśli chcemy wspomagać sektor produkcji, możemy zainwestować w nowoczesne moduły wspomagające zarówno jej planowanie jak i produkowanie na każdym etapie - zintegrowane zarządzanie. Dzięki takim nowoczesnym systemom przedsiębiorstwa działają o wiele nowocześniej, można wiele procesów automatyzować, co pozwala nam na szybsze podejmowanie decyzji jak i lepsza komunikację wewnątrz firmy jak i poza nią. Wiele przedsiębiorstw nie wyobraża już sobie funkcjonowania bez tych nowoczesnych modułów.

 
Programy dla przedsiębiorstwa

Programy dla przedsiębiorstwaSporo przedsiębiorstw rozważa, czy wskazane byłoby zainwestowanie w fachowe programy dla biznesu. Współcześnie na rynku występuje sporo różnorodnych aplikacji, wspierających wykonywane działania w dan

System CRM - czy warto?

Zaletą tych systemów jest to, że wiążą działanie wszystkich działów w firmie, aby wszystkie z nich mogły ze sobą pod kątem obsługi klienta jeszcze lepiej współpracować.