Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Cykl życia produktu

Wprowadzenie nowego produktu na rynek oraz utrzymanie jego sprzedaży na wysokim poziomie - oto ważne, a jednocześnie bardzo trudne zadanie. Każdy produkt ma przecież swą specyfikę, każdy produkt musi też przejść przez tzw. tzw. cykl życia rynkowego.

Cykl taki składa się z kilku bardzo ważnych etapów. Żaden z nich nie może być ignorowany. Jakie etapy są zatem ważne dla tych produktów, które pojawiają się w sklepach?

Cykl rynkowego życia produktu zaczyna się w tym momencie, w którym producent przystępuje do jego masowej produkcji. W jej wyniku rodzi się produkt, który następnie zostaje wprowadzony na rynek. To pierwszy etap. Następnym etapem, który w cyklu życia produktu zajmuje ważne miejsce, to sprzedaż. Często trzeba poświecić trochę czasu na to, by sprzedaż zaczęła przynosić pozytywne rezultaty. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż klienci dopiero poznają dany produkt.

Muszą się zatem do niego przekonać, a to zajmuje sporo czasu. W upowszechnianiu informacji na temat nowego produktu na rynku mogą oczywiście pomagać odpowiednie działania promocyjne oraz reklama, która dostarczy klientom najważniejszych wiadomości na temat rynkowej nowości. Gdy produkt zostanie zaakceptowany przez klientów, a jego sprzedaż osiągnie dobry poziom, należy zadbać o to, by był on dostępny w możliwie jak największej ilości punktów sprzedaży. Na tym etapie ważną kwestią staje się dystrybucja, dzięki której produkt obecny jest w niemal wszystkich wielkich sklepach.

Gdy rynek jest już nowym produktem nasycony, jego sprzedaż znów zaczyna spadać. Mówi się tu o tak ważnym etapie w cyklu życia produktu, jakim jest etap dojrzałości. Na tym etapie bardzo często firmy decydują się na dokonywanie pewnych modyfikacji, dzięki czemu są w stanie potrzymać zainteresowanie konsumentów danym produktem i utrzymać jego sprzedaż na zadowalającym poziomie.

 
Świadomość leasingu w Polsce

LeasingDziś, przy pomocy leasingu finansuje się w Polsce co trzecią ruchomość. Przedsiębiorcy doceniają go praktycznie na równi z kredytem bankowym, choć jest to zupełnie inna usługa. Stało się tak z

Czym jest faktura marża?

Czym jest faktura marża?Czym jest faktura marża? Marża definiowana jest jako różnica pomiędzy całkowitą kwotą, jaką ma zapłacić klient za towar lub usługę a kwotą nabycia, pomniejszoną o kwotę poda

Społeczna odpowiedzialność biznesu

społeczna odpowiedzialność biznesuCharakterystyka koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR - Corporate Social Responsibility) Koncepcja społecznej odpowi

Derywaty rządzą światem

DerywatyDerywaty rządzą światem, czyli banki "za duże, by upaść". Każdy, kto choć trochę interesuje się światem polityki i gospodarki w ostatnich latach wielokrotnie usłyszał sformułowanie „bank są