Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Cykl życia produktu

Wprowadzenie nowego produktu na rynek oraz utrzymanie jego sprzedaży na wysokim poziomie - oto ważne, a jednocześnie bardzo trudne zadanie. Każdy produkt ma przecież swą specyfikę, każdy produkt musi też przejść przez tzw. tzw. cykl życia rynkowego.

Cykl taki składa się z kilku bardzo ważnych etapów. Żaden z nich nie może być ignorowany. Jakie etapy są zatem ważne dla tych produktów, które pojawiają się w sklepach?

Cykl rynkowego życia produktu zaczyna się w tym momencie, w którym producent przystępuje do jego masowej produkcji. W jej wyniku rodzi się produkt, który następnie zostaje wprowadzony na rynek. To pierwszy etap. Następnym etapem, który w cyklu życia produktu zajmuje ważne miejsce, to sprzedaż. Często trzeba poświecić trochę czasu na to, by sprzedaż zaczęła przynosić pozytywne rezultaty. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż klienci dopiero poznają dany produkt.

Muszą się zatem do niego przekonać, a to zajmuje sporo czasu. W upowszechnianiu informacji na temat nowego produktu na rynku mogą oczywiście pomagać odpowiednie działania promocyjne oraz reklama, która dostarczy klientom najważniejszych wiadomości na temat rynkowej nowości. Gdy produkt zostanie zaakceptowany przez klientów, a jego sprzedaż osiągnie dobry poziom, należy zadbać o to, by był on dostępny w możliwie jak największej ilości punktów sprzedaży. Na tym etapie ważną kwestią staje się dystrybucja, dzięki której produkt obecny jest w niemal wszystkich wielkich sklepach.

Gdy rynek jest już nowym produktem nasycony, jego sprzedaż znów zaczyna spadać. Mówi się tu o tak ważnym etapie w cyklu życia produktu, jakim jest etap dojrzałości. Na tym etapie bardzo często firmy decydują się na dokonywanie pewnych modyfikacji, dzięki czemu są w stanie potrzymać zainteresowanie konsumentów danym produktem i utrzymać jego sprzedaż na zadowalającym poziomie.

 
E-sąd

Pierwszy e-sąd w Polsce powstał w Lublinie w 2010 roku i już od samego początku cieszył się niesłabnącą popularnością. Dziś jest znaną instytucją, do której każdego dnia spływa ogromna ilość paczek pozwów. Jak to si

Umowa o pracę, a umowa zlecenie

Umowa o pracęCoraz częściej ubiegając się o posadę zostajemy poinformowani, iż praca będzie wykonywana na podstawie umowy zlecenie czy też będzie zrealizowane na podstawie umowy o dzieło.

Biuro pośrednictwa pracy tymczasowej

Nadchodzi się sezon wakacyjny, coraz więcej uczniów i studentów decyduje się w tym sezonie na poprawienie stanu swojego budżetu lub pozyskanie cennego doświadczenia jako wolontariusz. Nikt, kto zdaje sobie sprawę z syt

Nowoczesne usługi prawnicze

Rynek prawniczy wciąż się rozwija, proponując swoim klientom coraz to nowe i bardziej nowoczesne usługi na miarę ich potrzeb i oczekiwań. Aby spełnić wymagania klientów, konieczne jest szerzenie oferty oraz ko