Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Czy pieniądze dają szczęście?

Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają. W dużej mierze jest to prawda, gdyż za pieniądze nie kupimy rzeczy najważniejszych takich jak: zdrowie, miłość czy talent. Z pieniędzmi jednak dużo łatwiej i przyjemniej się żyje. W znacznym stopniu pieniądze redukują nasz poziom stresu. Weźmy za przykład osobę chorą, która nie ma pieniędzy na leczenie.

Potrzebuje zabiegu operacyjnego na który w ramach NFZ czeka się 8 miesięcy. Gdyby poszła do prywatnego gabinetu okazałoby się, że można operację wykonać za miesiąc. Przed operacją należy wyleczyć stany zapalne zębów a takowe zwykle występują u osób, które z braku funduszy omijają dentystę.

Zwykle okazuje się, że albo będzie potrzebne leczenie kanałowe (którego nie refunduje NFZ) albo ząb trzeba pilnie usunąć. Pacjent pilnie potrzebujący operacji jest więc narażony na stres bo jeździ po okolicznych miastach szukając darmowej możliwości usunięcia zęba a jeśli będzie to koniec roku to może się to w ogóle nie udać... sytuacja więc nie do pozazdroszczenia.

Inny przykład: osoba, która ma do pracy 5 km i którą nie stać ją ani na zakup ani na utrzymanie samochodu. Chodzi pieszo, ewentualnie jeździ rowerem czy deszcz, wiatr czy mróz. Nie jest to przyjemne. Wielkim stresem dla osób biednych są także wszelkie nagłe sytuacje życiowe jak: przeciekający dach, zepsuta pralka czy choroba. Nie bez znaczenia jest także postrzeganie społeczne.

Osoby, które w dzisiejszych czasach nie mają telefonu komórkowego, auta czy dostępu do Internetu mogą w niektórych środowiskach czuć się wykluczone. Jest jednak i druga strona medalu. Gdy pieniędzy mamy już bardzo dużo to mamy także wiele obowiązków i problemów. Posiadanie dużego majątku wymaga czasu na administrowanie nim. Wszystko ma więc dobre i złe strony.

 
Sfery zarządzania finansami przedsiębiorstwa

Proces zarządzania finansami przedsiębiorstwa obejmuje 2 zasadnicze sfery oraz sprowadza się do potrzeby podejmowania 2 grup decyzji: decyzji inwestycyjnych (w znaczeniu szerokim) oraz decyzji finansowych.

Młoda żona i domowy budżet

Domowy budżetMłoda żona, która zaraz po ślubie rozpoczyna wspólne życie z mężem w swoim pierwszym mieszkaniu może być nieco przerażona mnogością spraw, jakie, na co dzień trzeba załatwiać. To właśnie w rękach kobiety zwykle spoczywa zarządzanie domow

Jak szybko sprzedać samochód osobowy?

Sprzedaż samochoduDokonanie sprzedaży samochodu używanego zwykle jest postępowaniem długofalowym, nastręczającym posiadaczom pojazdu sporej ilości problemów. Problemy ze znalezieniem następnego właściciela, negocjacje cenowe czy samo przygotowanie p

Pieniądze na działalność społeczną

Różne organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne np. w rodzaju rad rodziców placówek oświatowych, klubów hobbystów, kibiców, grup charytatywnych, ludzi skupionych wokół amatorskiego ruchu artystycznego poszukuje źródeł finansowania swoich działań społecznych.