Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Czy pieniądze dają szczęście?

Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają. W dużej mierze jest to prawda, gdyż za pieniądze nie kupimy rzeczy najważniejszych takich jak: zdrowie, miłość czy talent. Z pieniędzmi jednak dużo łatwiej i przyjemniej się żyje. W znacznym stopniu pieniądze redukują nasz poziom stresu. Weźmy za przykład osobę chorą, która nie ma pieniędzy na leczenie.

Potrzebuje zabiegu operacyjnego na który w ramach NFZ czeka się 8 miesięcy. Gdyby poszła do prywatnego gabinetu okazałoby się, że można operację wykonać za miesiąc. Przed operacją należy wyleczyć stany zapalne zębów a takowe zwykle występują u osób, które z braku funduszy omijają dentystę.

Zwykle okazuje się, że albo będzie potrzebne leczenie kanałowe (którego nie refunduje NFZ) albo ząb trzeba pilnie usunąć. Pacjent pilnie potrzebujący operacji jest więc narażony na stres bo jeździ po okolicznych miastach szukając darmowej możliwości usunięcia zęba a jeśli będzie to koniec roku to może się to w ogóle nie udać... sytuacja więc nie do pozazdroszczenia.

Inny przykład: osoba, która ma do pracy 5 km i którą nie stać ją ani na zakup ani na utrzymanie samochodu. Chodzi pieszo, ewentualnie jeździ rowerem czy deszcz, wiatr czy mróz. Nie jest to przyjemne. Wielkim stresem dla osób biednych są także wszelkie nagłe sytuacje życiowe jak: przeciekający dach, zepsuta pralka czy choroba. Nie bez znaczenia jest także postrzeganie społeczne.

Osoby, które w dzisiejszych czasach nie mają telefonu komórkowego, auta czy dostępu do Internetu mogą w niektórych środowiskach czuć się wykluczone. Jest jednak i druga strona medalu. Gdy pieniędzy mamy już bardzo dużo to mamy także wiele obowiązków i problemów. Posiadanie dużego majątku wymaga czasu na administrowanie nim. Wszystko ma więc dobre i złe strony.

 
Jak szybko sprzedać samochód osobowy?

Sprzedaż samochoduDokonanie sprzedaży samochodu używanego zwykle jest postępowaniem długofalowym, nastręczającym posiadaczom pojazdu sporej ilości problemów. Problemy ze znalezieniem następnego właściciela, negocjacje cenowe czy samo przygotowanie p

Pieniądze na działalność społeczną

Różne organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne np. w rodzaju rad rodziców placówek oświatowych, klubów hobbystów, kibiców, grup charytatywnych, ludzi skupionych wokół amatorskiego ruchu artystycznego poszukuje źródeł finansowania swoich działań społecznych.

Rozsądna gospodarka domowym budżetem

Gospodarka domowym budżetemZarządzanie prywatnymi pieniędzmi wydaje się być tak trywialne, że każdy człowiek bez zastanowienia stwierdzi, że jest najznakomitszym gospodarzem na własnym poletku. Jeżeli jednak pochylić się nad tym szczegó

Finansowanie budowania nowego domu

Finansowanie budowy nowego domuWybudowanie swojego domu lub jego nabycie to bezsprzecznie cel wielu, jednakże nie każdy ma tyle możliwości, aby marzenia te spełnić. Dla większości osób jedyną możliwością pozyskania finansów na budowanie lub ku