Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

Przelicznik walutowyOtwarte granice i globalny rozwój Internetu pozwalają na handel na niespotykanym dotąd poziomie. Handel także prowadzony przez polskich przedsiębiorców. Jednoosobowe firmy czy więksi gracze - każda oszczędność ma znaczenie na niezwykle konkurencyjnym rynku.

Dlatego trzeba stale poszukiwać nowych rozwiązań gwarantujących utrzymanie pozycji lub rozwój. Działalność handlowa z wieloma krajami ściśle związana jest nie tyle czy tylko z kosztem samego towaru i transportu, ale również z wahaniami na światowym rynku walut.

Więcej…

Moja babcia, zawsze opowiadała mi jak bawiła się w dzieciństwie. W czasach w których internet był czymś niewiarygodnym, fantastycznym i niewyobrażalnym i kiedy komputery były wielkości budynków.

W jej historiach często wspominała o tym jak wychodziła ze swoimi koleżankami pograć w "Podchody", albo spacerowały z koleżankami po lesie szukając przygód. Dzisiaj technologia zamieniła wycieczki ze znajomymi na rozmowy na "Skype", a wspólne granie w piłkę na podwórku z kolegami na grę... przy konsoli.

Czasy się zmieniają. Rozwijanie się kolejnych technologi, dzieje się w zastraszającym tempie i w mrugnięciu oka możemy zacząć erę latających samochodów. Drony, kiedyś dostępne tylko dla wojska, dzisiaj są dostępne dla każdego.

Więcej…
Czy sprzedaż na aukcjach internetowych jest trudna?

W Polsce działa co najmniej kilkanaście serwisów aukcyjnych jednak największą popularność zyskał sobie jeden. To właśnie na Allegro. pl codziennie spotyka się miliony kupujących i sprzedających. Wydawać by się mogło, że sprzedaż na takim portalu jest dziecinnie prosta. Tymczasem rzeczywistość okazuje się być nieco inna. Samo wystawienie przedmiotu nie jest trudne.

Wstawiamy tytuł, portal podpowiada nam jaką kategorię wybrać, dodajemy cenę, zdjęcie, opis, sposób wysyłki, czas trwania aukcji. Niby nic trudnego ale można to zrobić dobrze i byle jak. Z punktu widzenia klienta najlepiej wyglądają profesjonalne aukcje firmowe z szablonami. Bardzo ważne są także zdjęcia. Muszą być duże i czytelne-nie warto na nich oszczędzać. Tak więc możemy zrobić wszystko tak jak trzeba a potem okazuje się, że sprzedaż nie idzie.

Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że panuje tu olbrzymia konkurencja. Bardzo trudno jest się wybić z tłumu bez promowania aukcji. Często sfrustrowany sprzedawca, widzi, że mimo ciekawego produktu i niskiej ceny ma dwa, trzy wejścia przez tydzień. Tak właśnie bywa. Może też mieć dużo wejść i zero sprzedaży. Powodzenie w dużej mierze zależy od komentarzy jakie sprzedawca uzbierał na portalu. Jeśli komentarze są negatywne internauci boją się kupować i nierzadko wolą dopłacić.

Zakupy w sieci są wygodne i często także tanie. Warto jednak pamiętać, że mają też i swoje wady. Sprzedawcy często nierzetelnie opisują produkty i dają słabe zdjęcia. Ponadto są produkty, które zdecydowanie lepiej zobaczyć na żywo. Ubrania powinno się przymierzać a na przykład tkaniny zdecydowanie opłaca się dotknąć czy sprawdzić jak bardzo prześwitują. Dostawy często przeciągają się w czasie albo trafiają pod nieodpowiedni adres. Wszystko to sprawia, że zakupy internetowe mogą także być rozczarowaniem.

 
Crowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi

CrowdfundingCrowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi Wiele osób posiada ciekawe pomysły i zapał niezbędny do ich zrealizowania, cóż jednak z tego, skoro brak im funduszy. Tzw. Anioły biznesu nie mogą być wszędzie, zresztą - z

Jak można zarabiać na blogu?

Zarabianie na bloguCzęsto słyszymy, że bloger w naszym kraju porzucił pracę na etacie i zarabia na blogu, czy też utrzymuje się z prowadzenia eksperckiego bloga. To prawda, w obecnej dobie, przy tak szerok