Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Czy sprzedaż na aukcjach internetowych jest trudna?

W Polsce działa co najmniej kilkanaście serwisów aukcyjnych jednak największą popularność zyskał sobie jeden. To właśnie na Allegro. pl codziennie spotyka się miliony kupujących i sprzedających. Wydawać by się mogło, że sprzedaż na takim portalu jest dziecinnie prosta. Tymczasem rzeczywistość okazuje się być nieco inna. Samo wystawienie przedmiotu nie jest trudne.

Wstawiamy tytuł, portal podpowiada nam jaką kategorię wybrać, dodajemy cenę, zdjęcie, opis, sposób wysyłki, czas trwania aukcji. Niby nic trudnego ale można to zrobić dobrze i byle jak. Z punktu widzenia klienta najlepiej wyglądają profesjonalne aukcje firmowe z szablonami. Bardzo ważne są także zdjęcia. Muszą być duże i czytelne-nie warto na nich oszczędzać. Tak więc możemy zrobić wszystko tak jak trzeba a potem okazuje się, że sprzedaż nie idzie.

Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że panuje tu olbrzymia konkurencja. Bardzo trudno jest się wybić z tłumu bez promowania aukcji. Często sfrustrowany sprzedawca, widzi, że mimo ciekawego produktu i niskiej ceny ma dwa, trzy wejścia przez tydzień. Tak właśnie bywa. Może też mieć dużo wejść i zero sprzedaży. Powodzenie w dużej mierze zależy od komentarzy jakie sprzedawca uzbierał na portalu. Jeśli komentarze są negatywne internauci boją się kupować i nierzadko wolą dopłacić.

Zakupy w sieci są wygodne i często także tanie. Warto jednak pamiętać, że mają też i swoje wady. Sprzedawcy często nierzetelnie opisują produkty i dają słabe zdjęcia. Ponadto są produkty, które zdecydowanie lepiej zobaczyć na żywo. Ubrania powinno się przymierzać a na przykład tkaniny zdecydowanie opłaca się dotknąć czy sprawdzić jak bardzo prześwitują. Dostawy często przeciągają się w czasie albo trafiają pod nieodpowiedni adres. Wszystko to sprawia, że zakupy internetowe mogą także być rozczarowaniem.

 
Zarabianie pieniędzy podczas studiowania

Zarabianie pieniędzy podczas studiowaniaWielu uczniów liceów jak najszybciej bardzo chce czasu skończenia swojej edukacji w szkole średniej i pójścia na uniwersytet. Nauka w szkole wyższej będzie według nich bramą do niezależności.

Finanse publiczne i prywatne

Finanse publiczneZwyczajowo, finanse dzieli się na prywatne i publiczne. Te pierwsze, to finanse gospodarstw domowych, czyli każdej rodziny. Finanse prywatne to również dochody, pozyskiwane z prowadze

Crowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi

CrowdfundingCrowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi Wiele osób posiada ciekawe pomysły i zapał niezbędny do ich zrealizowania, cóż jednak z tego, skoro brak im funduszy. Tzw. Anioły biznesu nie mogą być wszędzie, zresztą - z

Jak można zarabiać na blogu?

Zarabianie na bloguCzęsto słyszymy, że bloger w naszym kraju porzucił pracę na etacie i zarabia na blogu, czy też utrzymuje się z prowadzenia eksperckiego bloga. To prawda, w obecnej dobie, przy tak szerok