Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Czy warto porównywać oferty wielu banków?

Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Kredyty bankowe oferowane są na różnych warunkach. Pojawiają się również liczne promocje, które mają na celu przyciągnąć klientów jak i uatrakcyjnić w oczach klienta dany bank. W związku z tym, nie należy brać pod uwagę jedynie banku, w którym w danym momencie korzystamy z usług. Może okazać się, że wysoki procent na lokacie zawdzięczamy wysokiemu oprocentowaniu kredytów bankowych. Banki nie są instytucjami charytatywnymi, a zatem oczekują korzyści z oferowania swoich usług jak i produktów. Dlatego, jeśli jesteś zainteresowany kredytem gotówkowym, sprawdź oferty większości banków. Wybierz taką, która da Ci korzystne warunki, ale nie tylko pod kątem wysokości oprocentowania. Warto zwrócić uwagę na ofertę ubezpieczenia kredytu, wysokość danego ubezpieczenia, a także prowizję, którą pobiera każdy bank. Ponadto nie sugeruj się samą reklamą, gdyż większość z nich to tradycyjny chwyt marketingowy, który ma jeden cel - skusić Cię do skorzystania z oferty.

Decydując się na kredyt gotówkowy należy być świadomym nie tylko pod kątem samego wyboru, ale przede wszystkim pod kątem oferty danego banku. Decyzja nie powinna nastąpić pochopnie, warto poświęcić odrobinę czasu na przeliczenia. Zdarza się, że im dłuższy okres kredytowania, tym rata niewiele niższa, a koszty znacznie większe. Kredyt gotówkowy zaciągany jest z wielu powodów. Dla jednych jest to ratunek w trudnej sytuacji, da innych celem est spełnienie marzeń. Bez względu jednak na cel należy być świadomym i odpowiedzialnym. Klient bowiem reguluje raty, klient jest obciążony wszelkimi kosztami. Warto zatem zadbać, aby były one najniższe i najkorzystniejsze. Tylko taka oferta jest godna Waszego zainteresowania. Sprawdzaj zatem oferty i nie bój się zadawania pytań. To ty tutaj jesteś głównym bohaterem i to Ty podejmujesz ostateczną decyzję, a nie bank.

 
Kredyt refinansowy

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować s

Zarobki a kredyt hipoteczny

Kreadyt hipotecznyCodzienna praca powinna być ważną częścią naszego życia, która sprawia, że stać nas stabilne i bezpieczne życie. Dodatkowym fundamentem, na którym powinniśmy budować naszą przyszłość jest