Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Diagram Ishikawy, jako sposób na doskonalenie jakości

Podejmując ryzyko realizacji wszelakich przedsięwzięć, powinno brać się pod uwagę możliwości niepowodzeń, które są ich nieodłącznym składnikiem. Dlatego też profesor Uniwersytetu Tokijskiego - Kaoru Ishikawa - wprowadził pojęcie "diagramu Ishikawy", który miał pomagać w odnalezieniu związku przyczynowo - skutkowego danego zdarzenia. Jest jednym z siedmiu narzędzi doskonalenia jakości. Znajduje swoje zastosowanie głównie w działalności różnego rodzaju przedsiębiorstw.

Cały diagram opiera się najczęściej na zasadzie 5M+E (z angielskiego - człowiek, materiał, sprzęt, metoda, kierownictwo oraz środowisko). Są to kategorie możliwych przyczyn, które mogą powodować określony problem. Nie jest to oczywiście katalog zamknięty, można go dowolnie powiększać o kolejne możliwe powody danej trudności. Na tej podstawie buduje się "diagram rybiej ości" (nazwany tak ze względu na swoją budowę, która poniekąd przypomina kręgosłup ryby). Do głównej kategorii przyczyn dodaje się przyczyny bardziej szczegółowe, a w razie potrzeby również kolejne przyczyny.

Wszystkie to sprowadza się do jasno określonego skutku, który w tym wypadku jest naszym problemem do rozwiązania. Daje nam to możliwość wizualizacji trudności i pośrednio również znalezienie sposobów jego rozwiązania. Najważniejszymi zaletami tej metody jest z pewnością hierarchiczne uporządkowanie przyczyn, które składają się na określony skutek w postaci problemu, który chcemy rozwiązać. Nie mniej ważna jest również przejrzystość tego diagramu oraz fakt, że jest pewnego rodzaju źródłem informacji (swoistym punktem wyjścia) do korzystania z kolejnych narzędzi w rozwiązywaniu trudności w przedsiębiorstwach.

Jednakże wskazuje się w literaturze również na minusy diagramu Ishikawy. W razie złożoności problemów danego przedsiębiorstwa, może pojawić się trudność w przyporządkowaniu podprzyczyn do głównej kategorii, ale również w samym wyodrębnieniu owych pierwszoplanowych czynników. Nawet jeśli się to uda, to diagram ten może być nieczytelny jeśli dany problem będzie szczególnie zawiły

 
E-sąd

Pierwszy e-sąd w Polsce powstał w Lublinie w 2010 roku i już od samego początku cieszył się niesłabnącą popularnością. Dziś jest znaną instytucją, do której każdego dnia spływa ogromna ilość paczek pozwów. Jak to si

Umowa o pracę, a umowa zlecenie

Umowa o pracęCoraz częściej ubiegając się o posadę zostajemy poinformowani, iż praca będzie wykonywana na podstawie umowy zlecenie czy też będzie zrealizowane na podstawie umowy o dzieło.

Biuro pośrednictwa pracy tymczasowej

Nadchodzi się sezon wakacyjny, coraz więcej uczniów i studentów decyduje się w tym sezonie na poprawienie stanu swojego budżetu lub pozyskanie cennego doświadczenia jako wolontariusz. Nikt, kto zdaje sobie sprawę z syt

Nowoczesne usługi prawnicze

Rynek prawniczy wciąż się rozwija, proponując swoim klientom coraz to nowe i bardziej nowoczesne usługi na miarę ich potrzeb i oczekiwań. Aby spełnić wymagania klientów, konieczne jest szerzenie oferty oraz ko