Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Dla każdej firmy

Obecnie praktycznie każda firma może znaleźć dla siebie odpowiednie programy, umożliwiające szybszą i bardziej efektywną pracę. Na rynku znajduje się wiele programów bazowych, podstawowych, adresowanych do każdego przedsiębiorstwa, bez względu na branżę i profil działalności, ale również sporo programów, dedykowanych określonym firmom.

Do tej pierwszej grupy zalicza się programy do działu księgowego, kadr i płac, programy do faktur, wygodne aplikacje magazynowe, sprzedażowe czy moduły do zarządzania relacjami z klientem.

Ponadto, warto zainteresować się tym, jakie inne programy oferuje nam współczesny rynek. Firmy handlowe mogą skorzystać z ciekawych i przydatnych aplikacji magazynowych, sprzedażowych, programów do fakturowania jak również nowoczesnych modułów dla sklepów. Pozwalają one na bardziej efektywne eksponowanie produktu i przygotowywanie skutecznej kampanii promocyjnej. Z kolei firmy produkcyjne mogą skorzystać z profesjonalnych programów do zarządzania produkcją. Dzięki nim możliwe jest dokładne opracowanie i zaplanowanie całego procesu produkcyjnego. Na tym jednak nie kończy się funkcjonalność takiego programu. Taka aplikacja pozwala również na kontrolowanie rozpoczętej już produkcji oraz monitorowanie jej efektów oraz postępów.

Dzięki użytkowaniu nowoczesnych programów dla firm produkcyjnych, wytwarzanie towarów staje się szybsze i bardziej efektywne. Takie przedsiębiorstwa na pewno dużo zyskają przy wykorzystaniu nowoczesnych programów magazynowych. W firmach produkcyjnych, podobnie jak w przypadku firm handlowych, magazyn to ważne miejsce i niezbędne jest odpowiednie zarządzanie nim. Firmy budowlane mogą skorzystać również z modułu do zarządzania magazynem, ale powinny też zastanowić się nad wykorzystaniem programu do zarządzania projektami. Przyda się on przy każdej nowej inwestycji, jaką jest budowa. Ten moduł można wzbogacić o aplikację do zarządzania ryzykiem w projekcie. Dzięki niej można ryzyko nie tylko zidentyfikować, ale również oszacować i zniwelować jego źródła.

 
Pozyskanie funduszy unijnych

Fundusze unijneUzyskanie dofinansowania z UE to zabieg, który często przyprawia o zawrót głowy przedsiębiorców. Wiedzą o tym ci, którzy już nieraz o dopłaty z UE się starali.

Zachowania konsumenta

Zachowania konsumentaNa zachowania konsumenta wpływają liczne czynniki. Jednym z nich może być reklama, jednak duży wpływ ma otoczenie społeczno - kulturowe. W jaki sposób wpływa ono na zachowanie konsumenta? Jakie czynniki mają decydujące zn

Spółki rokujące i problematyczne

W ostatnim czasie znacznie zwiększyło się zainteresowanie gotowymi spółkami, które można kupić. Mniej osób zakłada swoje firmy, ponieważ przerażają je formalności, związane z rozpoczynaniem od zera własnej działalności gospodarczej.

Oprogramowanie dla nowoczesnej firmy

Wiele firm korzysta dziś z nowoczesnych programów, które wpierają wiele sektorów działalności. W każdej firmie przyda się nowoczesna aplikacja wspomagająca dział finansów, dział księgowości czy sektor zarządzania