Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Dlaczego wolimy gotowe spółki

Coraz więcej osób chętniej wybiera gotowe spółki niż samodzielne zakładanie firmy. Dlaczego tak się dzieje? Po pierwsze, przyczyną jest większa dostępność gotowych spółek do kupienia. Coraz więcej firm oferuje tego typu usługi, ogłoszenia typu kupno i sprzedaże gotowych spółek można znaleźć w Internecie.

Większa dostępność do takich ofert sprawia, że dowiadujemy się, jak przebiega transakcja, poznajemy zalety tego rozwiązania i bardziej się do niego przekonujemy. Ludzie mają tendencję do unikania tego, czego nie znają.

Coś, co jest im bardziej znane wydaje się bardziej przyjazne. Nie da się również ukryć, że kupowanie gotowych spółek ma wiele zalet. I to właśnie one w dużej mierze przyczyniają się do zwiększenia popularności tego sposobu stawania się właścicielem przedsiębiorstwa.

Kupno gotowej spółki zaoszczędza nam czas, który spędzilibyśmy w urzędach, podczas załatwiania formalności. Kupowanie spółki wymaga jedynie niezbędnego minimum formalności, między innymi przerejestrowania spółki, zmiany ej adresu i nazwy. Z wielu przypadkach wszystko to bierze na siebie firma, która zajmuje się kupnem i sprzedażą gotowych spółek. Klient otrzymuje więc produkt gotowy do użytkowania. Spółka może od razu rozpocząć działalność. W przypadku kupowania gotowych spółek bardzo wygodne jest również to, że taka firma ma za sobą pewna przeszłość. Nie idziemy w to, co niewiadome, kupując spółkę znamy jej dokładną przeszłość, wiemy, jak prosperowała dawniej, gdzie pojawiały się ewentualne problemy.

To bardzo pomocne informacje, ponieważ wielu przyszłych biznesmenów boi się właśnie tej niepewności, związanej z tworzeniem czegoś, co może się nie udać. Co ciekawe, spora część inwestorów decyduje się właśnie na spółki z problemami: podmioty zadłużone, z niepewną przyszłością. Zajmują się oni profesjonalnym wyprowadzaniem tych firm z kryzysu finansowego i innych, a robią na tym świetny interes. Sprzedaż gotowych spółek po wyprowadzeniu ich z kłopotów jest opłacalnym sposobem na nowoczesny biznes.

 
Obowiązki związane z zatrudnieniem pracownika

Zatrudnienie pracownikaNa pracodawcę zostało nałożone szereg obowiązków związanych z zatrudnieniem pracownika. Większość z nich wynika bezpośrednio z przepisów ustawy Kodeks Pracy,

Procent składany - obliczenia z przymróżeniem oka

Procent-skladany Procent składany jest potężną siłą w procesie pomnażania pieniędzy. Krótka, teoretycznej definicja procentu składanego: sposób oprocentowania polegający na tym, że odsetki doliczane są do wkładu i procentują wraz z nim w następn