Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Dlaczego wolimy gotowe spółki

Coraz więcej osób chętniej wybiera gotowe spółki niż samodzielne zakładanie firmy. Dlaczego tak się dzieje? Po pierwsze, przyczyną jest większa dostępność gotowych spółek do kupienia. Coraz więcej firm oferuje tego typu usługi, ogłoszenia typu kupno i sprzedaże gotowych spółek można znaleźć w Internecie.

Większa dostępność do takich ofert sprawia, że dowiadujemy się, jak przebiega transakcja, poznajemy zalety tego rozwiązania i bardziej się do niego przekonujemy. Ludzie mają tendencję do unikania tego, czego nie znają.

Coś, co jest im bardziej znane wydaje się bardziej przyjazne. Nie da się również ukryć, że kupowanie gotowych spółek ma wiele zalet. I to właśnie one w dużej mierze przyczyniają się do zwiększenia popularności tego sposobu stawania się właścicielem przedsiębiorstwa.

Kupno gotowej spółki zaoszczędza nam czas, który spędzilibyśmy w urzędach, podczas załatwiania formalności. Kupowanie spółki wymaga jedynie niezbędnego minimum formalności, między innymi przerejestrowania spółki, zmiany ej adresu i nazwy. Z wielu przypadkach wszystko to bierze na siebie firma, która zajmuje się kupnem i sprzedażą gotowych spółek. Klient otrzymuje więc produkt gotowy do użytkowania. Spółka może od razu rozpocząć działalność. W przypadku kupowania gotowych spółek bardzo wygodne jest również to, że taka firma ma za sobą pewna przeszłość. Nie idziemy w to, co niewiadome, kupując spółkę znamy jej dokładną przeszłość, wiemy, jak prosperowała dawniej, gdzie pojawiały się ewentualne problemy.

To bardzo pomocne informacje, ponieważ wielu przyszłych biznesmenów boi się właśnie tej niepewności, związanej z tworzeniem czegoś, co może się nie udać. Co ciekawe, spora część inwestorów decyduje się właśnie na spółki z problemami: podmioty zadłużone, z niepewną przyszłością. Zajmują się oni profesjonalnym wyprowadzaniem tych firm z kryzysu finansowego i innych, a robią na tym świetny interes. Sprzedaż gotowych spółek po wyprowadzeniu ich z kłopotów jest opłacalnym sposobem na nowoczesny biznes.

 
Świadomość leasingu w Polsce

LeasingDziś, przy pomocy leasingu finansuje się w Polsce co trzecią ruchomość. Przedsiębiorcy doceniają go praktycznie na równi z kredytem bankowym, choć jest to zupełnie inna usługa. Stało się tak z

Czym jest faktura marża?

Czym jest faktura marża?Czym jest faktura marża? Marża definiowana jest jako różnica pomiędzy całkowitą kwotą, jaką ma zapłacić klient za towar lub usługę a kwotą nabycia, pomniejszoną o kwotę poda

Społeczna odpowiedzialność biznesu

społeczna odpowiedzialność biznesuCharakterystyka koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR - Corporate Social Responsibility) Koncepcja społecznej odpowi

Derywaty rządzą światem

DerywatyDerywaty rządzą światem, czyli banki "za duże, by upaść". Każdy, kto choć trochę interesuje się światem polityki i gospodarki w ostatnich latach wielokrotnie usłyszał sformułowanie „bank są