Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Dlaczego wolimy gotowe spółki

Coraz więcej osób chętniej wybiera gotowe spółki niż samodzielne zakładanie firmy. Dlaczego tak się dzieje? Po pierwsze, przyczyną jest większa dostępność gotowych spółek do kupienia. Coraz więcej firm oferuje tego typu usługi, ogłoszenia typu kupno i sprzedaże gotowych spółek można znaleźć w Internecie.

Większa dostępność do takich ofert sprawia, że dowiadujemy się, jak przebiega transakcja, poznajemy zalety tego rozwiązania i bardziej się do niego przekonujemy. Ludzie mają tendencję do unikania tego, czego nie znają.

Coś, co jest im bardziej znane wydaje się bardziej przyjazne. Nie da się również ukryć, że kupowanie gotowych spółek ma wiele zalet. I to właśnie one w dużej mierze przyczyniają się do zwiększenia popularności tego sposobu stawania się właścicielem przedsiębiorstwa.

Kupno gotowej spółki zaoszczędza nam czas, który spędzilibyśmy w urzędach, podczas załatwiania formalności. Kupowanie spółki wymaga jedynie niezbędnego minimum formalności, między innymi przerejestrowania spółki, zmiany ej adresu i nazwy. Z wielu przypadkach wszystko to bierze na siebie firma, która zajmuje się kupnem i sprzedażą gotowych spółek. Klient otrzymuje więc produkt gotowy do użytkowania. Spółka może od razu rozpocząć działalność. W przypadku kupowania gotowych spółek bardzo wygodne jest również to, że taka firma ma za sobą pewna przeszłość. Nie idziemy w to, co niewiadome, kupując spółkę znamy jej dokładną przeszłość, wiemy, jak prosperowała dawniej, gdzie pojawiały się ewentualne problemy.

To bardzo pomocne informacje, ponieważ wielu przyszłych biznesmenów boi się właśnie tej niepewności, związanej z tworzeniem czegoś, co może się nie udać. Co ciekawe, spora część inwestorów decyduje się właśnie na spółki z problemami: podmioty zadłużone, z niepewną przyszłością. Zajmują się oni profesjonalnym wyprowadzaniem tych firm z kryzysu finansowego i innych, a robią na tym świetny interes. Sprzedaż gotowych spółek po wyprowadzeniu ich z kłopotów jest opłacalnym sposobem na nowoczesny biznes.

 
E-sąd

Pierwszy e-sąd w Polsce powstał w Lublinie w 2010 roku i już od samego początku cieszył się niesłabnącą popularnością. Dziś jest znaną instytucją, do której każdego dnia spływa ogromna ilość paczek pozwów. Jak to si

Umowa o pracę, a umowa zlecenie

Umowa o pracęCoraz częściej ubiegając się o posadę zostajemy poinformowani, iż praca będzie wykonywana na podstawie umowy zlecenie czy też będzie zrealizowane na podstawie umowy o dzieło.

Biuro pośrednictwa pracy tymczasowej

Nadchodzi się sezon wakacyjny, coraz więcej uczniów i studentów decyduje się w tym sezonie na poprawienie stanu swojego budżetu lub pozyskanie cennego doświadczenia jako wolontariusz. Nikt, kto zdaje sobie sprawę z syt

Nowoczesne usługi prawnicze

Rynek prawniczy wciąż się rozwija, proponując swoim klientom coraz to nowe i bardziej nowoczesne usługi na miarę ich potrzeb i oczekiwań. Aby spełnić wymagania klientów, konieczne jest szerzenie oferty oraz ko