Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Dodatkowe szkolenia i kursy

Ludzie kierują się różnymi względami i zasadami, wybierając zawód dla siebie. Wszystkie jednak się zmienia, zmieniają się ich gusta jak i rynek, wciąż potrzeba nowych specjalistów, ale z określonych branż, a inni niestety, pozostają bez zatrudnienia.

Czasami istnieje konieczność przekwalifikowania się, dostosowania do wymagań współczesnego rynku. Dobrym pomysłem są dodatkowe szkolenia i kursy. Sporo osób decyduje się na praktyczne kursy na operatora wózków widłowych.

Te maszyny i pojazdy są nietrudne w obsłudze, można dzięki umiejętności ich obsługi pracować w naprawdę wielu miejscach. Operatorów wózków widłowych poszukuje się w fabrykach, portach, halach produkcyjnych, w magazynach, większych marketach.

Wózki widłowe umożliwiają łatwiejszy i szybszy transport, ale nie może ich obsługowa osoba bez specjalnych umiejętności i odbycia odpowiedniego szkolenia. Sam kurs nie jest trudny, a warto go zrobić, aby mieć w kieszeni kolejny atut w trakcie rozmowy o pracę. Nigdy nie wiemy, kiedy takie uprawnienie nam się przyda.

 
Warsztaty z języka obcego dla firmy

Jako istoty dorosłe, które mają stałą pracę, nie często mamy czas przeznaczonym do edukacji języka obcego. Trzeba pamiętać, że znajomość języka obcego czy komunikatywne posługiwanie się choć jednym językiem może okazać się niezwykle pomocne tak w pracy zawodowej jak i

Podnosić swoje kwalifikacje - szkolenia, kursy

Jak podnosić swoje kwalifikacje - szkolenia, kursy W czasach, gdy znalezienie i utrzymanie pracy staje się coraz trudniejsze, niezwykle ważne jest wykazanie się jak największym wachlarzem umiejętności, którymi możemy wyk