Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Dofinansowanie ze środków unijnych

Dofinansowanie ze środków unijnychO dofinansowywanie działalności kulturalnej ze środków Unii Europejskiej mogą starać się również studenci. Jeśli chcą zorganizować ciekawą wystawę czy koncert, a projekt zostanie poparty przez Unię mogą otrzymać dofinansowania lub nawet sfinansowanie całego przedsięwzięcia przez Wspólnotę.

Celem dofinansowywania jest promowanie działalności różnych organizacji studenckich i ich rozwój. Poprzez wspieranie takiej aktywności, Unia zachęca do niej coraz większa liczbę młodzieży. Celem jest także promowanie inicjatyw studenckich oraz przedsiębiorczości wśród żaków.

Pośrednim celem jest również prezentowanie naukowego i artystycznego dorobku studentów na różnych uczelniach. Jakie zadania kwalifikują się do uzyskania dofinansowania? Przede wszystkim różnego typu konferencje, seminaria, plenery fotograficzne czy malarskie na uczelniach artystycznych, promocje talentów, konkursy, koncerty, festiwale, spektakle, wystawy, sympozja, warsztaty lub inne aktywności, które służą podejmowaniu inicjatywy przez studentów.

 
Obowiązki związane z zatrudnieniem pracownika

Zatrudnienie pracownikaNa pracodawcę zostało nałożone szereg obowiązków związanych z zatrudnieniem pracownika. Większość z nich wynika bezpośrednio z przepisów ustawy Kodeks Pracy,

Procent składany - obliczenia z przymróżeniem oka

Procent-skladany Procent składany jest potężną siłą w procesie pomnażania pieniędzy. Krótka, teoretycznej definicja procentu składanego: sposób oprocentowania polegający na tym, że odsetki doliczane są do wkładu i procentują wraz z nim w następn