Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Dokumenty do kredytu

Jeżeli staramy się o drobniejsze kredyty gotówkowe to większość z nas wie jakie dokumenty musimy dostarczyć do banku, aby mieć jeszcze tego samego dnia wyjść z gotówką. Schody zaczynają się wtedy, gdy naszym celem są kredyty hipoteczne, tam wszystkie formalności są o wiele bardziej skomplikowane i dostarczają nam nie lada problemów.

Wnioski o kredyty hipoteczne muszą być w pełni skompletowane w innym wypadku cała procedura znacznie się przedłuży. Na początek musimy pokazać kim jesteśmy do tego potrzebną są dwa dokumenty tożsamości. Zazwyczaj jest to dowód osobisty i prawo jazdy, paszport lub legitymacja ubezpieczeniowa. W dalszej kolejności musimy przedstawić swoje dochody, i tutaj dokumenty różnią się w zależności od tego czym się zajmujemy.

Jeżeli otrzymujemy wynagrodzenie z tytuły umowy  pracę to musimy przedstawić zaświadczenie o zarobkach z ostatnich trzech lub sześciu miesięcy. Jeżeli prowadzimy działalność gospodarczą to bardzo ważne są dokumenty z urzędu skarbowego i ZUS. Pozostałe dokumenty będą dotyczyły już kupowanej nieruchomości. Kredyty udzielane są na mieszkanie nowe lub rynku wtórnego a także na budowę domu.

Wszystkie procedury związane z załatwieniem kredytów nie należą do najprostszych, kredytobiorców czeka długa droga w której muszą wybrać najlepszą dla siebie ofertę, zdecydować się na raty stałe lub malejące lub na kredyty walutowe lub nie. Jeżeli przeraża nas ta cała procedura to z pewnością powinniśmy poszukać dobrego doradcę finansowego. Przede wszystkim musi on pracować w sprawdzonej i mającej doświadczenie korporacji, nie powinniśmy wybrać osób pracujących na wolnym rynku, chyba że mamy pewność co do intencji i doświadczenia.

Doradca finansowy to przeważnie młoda i dobrze wykształcona osoba, które doskonale orientuje w przepisach bankowych. Kredyty hipoteczne zaciągane są na wiele lat i dlatego też przy ich udzielaniu bardzo ważna jest zdolność kredytowa. Doradca pomoże nam obliczyć naszą obecną zdolność oraz podpowie jak ją zwiększyć. Poza tym jego zadaniem będzie wybranie najbardziej korzystnych dla nas ofert, kredyty samochodowe lub mieszkaniowe udzielane są przez wiele banków i konkurencja jest bardzo duża, więc ofert także się różnią.

 
Kredyt refinansowy

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować s

Zarobki a kredyt hipoteczny

Kreadyt hipotecznyCodzienna praca powinna być ważną częścią naszego życia, która sprawia, że stać nas stabilne i bezpieczne życie. Dodatkowym fundamentem, na którym powinniśmy budować naszą przyszłość jest