Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Dokumenty do kredytu

Jeżeli staramy się o drobniejsze kredyty gotówkowe to większość z nas wie jakie dokumenty musimy dostarczyć do banku, aby mieć jeszcze tego samego dnia wyjść z gotówką. Schody zaczynają się wtedy, gdy naszym celem są kredyty hipoteczne, tam wszystkie formalności są o wiele bardziej skomplikowane i dostarczają nam nie lada problemów.

Wnioski o kredyty hipoteczne muszą być w pełni skompletowane w innym wypadku cała procedura znacznie się przedłuży. Na początek musimy pokazać kim jesteśmy do tego potrzebną są dwa dokumenty tożsamości. Zazwyczaj jest to dowód osobisty i prawo jazdy, paszport lub legitymacja ubezpieczeniowa. W dalszej kolejności musimy przedstawić swoje dochody, i tutaj dokumenty różnią się w zależności od tego czym się zajmujemy.

Jeżeli otrzymujemy wynagrodzenie z tytuły umowy  pracę to musimy przedstawić zaświadczenie o zarobkach z ostatnich trzech lub sześciu miesięcy. Jeżeli prowadzimy działalność gospodarczą to bardzo ważne są dokumenty z urzędu skarbowego i ZUS. Pozostałe dokumenty będą dotyczyły już kupowanej nieruchomości. Kredyty udzielane są na mieszkanie nowe lub rynku wtórnego a także na budowę domu.

Wszystkie procedury związane z załatwieniem kredytów nie należą do najprostszych, kredytobiorców czeka długa droga w której muszą wybrać najlepszą dla siebie ofertę, zdecydować się na raty stałe lub malejące lub na kredyty walutowe lub nie. Jeżeli przeraża nas ta cała procedura to z pewnością powinniśmy poszukać dobrego doradcę finansowego. Przede wszystkim musi on pracować w sprawdzonej i mającej doświadczenie korporacji, nie powinniśmy wybrać osób pracujących na wolnym rynku, chyba że mamy pewność co do intencji i doświadczenia.

Doradca finansowy to przeważnie młoda i dobrze wykształcona osoba, które doskonale orientuje w przepisach bankowych. Kredyty hipoteczne zaciągane są na wiele lat i dlatego też przy ich udzielaniu bardzo ważna jest zdolność kredytowa. Doradca pomoże nam obliczyć naszą obecną zdolność oraz podpowie jak ją zwiększyć. Poza tym jego zadaniem będzie wybranie najbardziej korzystnych dla nas ofert, kredyty samochodowe lub mieszkaniowe udzielane są przez wiele banków i konkurencja jest bardzo duża, więc ofert także się różnią.

 
Jak wziąć kredyt żeby się nie zadłużyć?

Jeżeli już podjęliśmy decyzję aby sięgnąć po nisko oprocentowana pożyczkę od kredytodawcy, musimy się zastanowić nad kilkoma rzeczami. Niezbędne jest aby wiedzieć na który kredyt możemy sobie pozwolić. To prawda, że w każdym ban

Wybór odpowiedniej propozycji kredytowej

Jednym z największych kłopotów, z którymi mierzyć się musimy w chwili poszukiwania finansowania na zrealizowanie konkretnego przedsięwzięcia (np. zakup samochodu), jest dokonanie wyboru dobrej propozycji kredytowej.

Atrakcyjne kredyty bankowe - jak ich poszukiwać?

Szukanie korzystnego finansowania, a więc kredytu lub też pożyczki z niskim oprocentowaniem, nie jest szczególnie łatwym zadaniem, gdyż wybór jest obecnie bardzo bogaty. Jeśli interesują nas tylko najlepsze kredyty,

Kredyt refinansowy

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować s