Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…

Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…
Dokumenty do kredytu

Jeżeli staramy się o drobniejsze kredyty gotówkowe to większość z nas wie jakie dokumenty musimy dostarczyć do banku, aby mieć jeszcze tego samego dnia wyjść z gotówką. Schody zaczynają się wtedy, gdy naszym celem są kredyty hipoteczne, tam wszystkie formalności są o wiele bardziej skomplikowane i dostarczają nam nie lada problemów.

Wnioski o kredyty hipoteczne muszą być w pełni skompletowane w innym wypadku cała procedura znacznie się przedłuży. Na początek musimy pokazać kim jesteśmy do tego potrzebną są dwa dokumenty tożsamości. Zazwyczaj jest to dowód osobisty i prawo jazdy, paszport lub legitymacja ubezpieczeniowa. W dalszej kolejności musimy przedstawić swoje dochody, i tutaj dokumenty różnią się w zależności od tego czym się zajmujemy.

Jeżeli otrzymujemy wynagrodzenie z tytuły umowy  pracę to musimy przedstawić zaświadczenie o zarobkach z ostatnich trzech lub sześciu miesięcy. Jeżeli prowadzimy działalność gospodarczą to bardzo ważne są dokumenty z urzędu skarbowego i ZUS. Pozostałe dokumenty będą dotyczyły już kupowanej nieruchomości. Kredyty udzielane są na mieszkanie nowe lub rynku wtórnego a także na budowę domu.

Wszystkie procedury związane z załatwieniem kredytów nie należą do najprostszych, kredytobiorców czeka długa droga w której muszą wybrać najlepszą dla siebie ofertę, zdecydować się na raty stałe lub malejące lub na kredyty walutowe lub nie. Jeżeli przeraża nas ta cała procedura to z pewnością powinniśmy poszukać dobrego doradcę finansowego. Przede wszystkim musi on pracować w sprawdzonej i mającej doświadczenie korporacji, nie powinniśmy wybrać osób pracujących na wolnym rynku, chyba że mamy pewność co do intencji i doświadczenia.

Doradca finansowy to przeważnie młoda i dobrze wykształcona osoba, które doskonale orientuje w przepisach bankowych. Kredyty hipoteczne zaciągane są na wiele lat i dlatego też przy ich udzielaniu bardzo ważna jest zdolność kredytowa. Doradca pomoże nam obliczyć naszą obecną zdolność oraz podpowie jak ją zwiększyć. Poza tym jego zadaniem będzie wybranie najbardziej korzystnych dla nas ofert, kredyty samochodowe lub mieszkaniowe udzielane są przez wiele banków i konkurencja jest bardzo duża, więc ofert także się różnią.

 
Jak wziąć kredyt żeby się nie zadłużyć?

Jeżeli już podjęliśmy decyzję aby sięgnąć po nisko oprocentowana pożyczkę od kredytodawcy, musimy się zastanowić nad kilkoma rzeczami. Niezbędne jest aby wiedzieć na który kredyt możemy sobie pozwolić. To prawda, że w każdym ban

Wybór odpowiedniej propozycji kredytowej

Jednym z największych kłopotów, z którymi mierzyć się musimy w chwili poszukiwania finansowania na zrealizowanie konkretnego przedsięwzięcia (np. zakup samochodu), jest dokonanie wyboru dobrej propozycji kredytowej.

Atrakcyjne kredyty bankowe - jak ich poszukiwać?

Szukanie korzystnego finansowania, a więc kredytu lub też pożyczki z niskim oprocentowaniem, nie jest szczególnie łatwym zadaniem, gdyż wybór jest obecnie bardzo bogaty. Jeśli interesują nas tylko najlepsze kredyty,

Kredyt refinansowy

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować s