Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Dotacje na własną działalność

Własna firma jest marzeniem wielu osób, które chcą zrezygnować z pracy na etacie.

Działalność gospodarcza daje poczucie spełnienia, realizowania swoich marzeń, pracy dla siebie, a nie dla szefa, którego i tak nie lubimy. Nie każdy ma jednak fundusze na rozpoczęcie własnej działalności, na otwarcie lub zakup gotowej firmy. Kosztuje wszystko: wizyty w urzędach, wynajęcie lokali, wyposażenie ich, uruchomienie produkcji, sprzedaż.

Wiele pieniędzy pochłania również profesjonalna reklama, ale jest ona niezbędna w biznesie. Na szczęście jest kilka sposobów na to, aby pozyskać pieniądze na rozpoczęcie lub rozszerzenie działalności. Pierwszy z nich to wzięcie kredytu w banku, który pozwoli nam na sfinansowanie wielu działań. Można za te pieniądze kupić biuro, wynająć je, wyposażyć, opłacić wszelkie składki, zapłacić na reklamę. Ratuje to wiele osób, które marzą o założeniu własnej firmy, ale nie mają pieniędzy na zrealizowanie wszystkich swoich pragnień.

Niestety, musimy pamiętać o tym, że kredyt to pożyczone pieniądze i będziemy je musieli kiedyś oddać. Na szczęście dziś jest jeszcze jedno, atrakcyjne rozwiązanie. Coraz więcej firm stara się o dotacje unijne, które pozwalają na szybkie rozpoczęcie działalności dzięki pomocy finansowej z UE. Jak dostać taką pomoc? Po pierwsze, konieczne jest złożenie w terminie kompletu wymaganych dokumentów.

Najważniejszy jest oczywiście ciekawy i oryginalny biznesplan. Komisja ocenia go pod wieloma względami. Jednym z nich jest oczywiście poziom formalny, więc biznesplan powinien być przygotowany profesjonalnie. Nie można zapomnieć jednak o odpowiednim poziomie oryginalności dokumentu. Komisja decyduje się na dofinansowanie tego, co jest inne, ciekawe, twórcze i odkrywcze. Ceni kreatywne podjecie do problemu, stworzenie czegoś, czego jeszcze nie było. Jeśli z kolei planujemy otworzyć kolejną w mieście restaurację lub sklep internetowy, na który panuje moda, zastanówmy się, czym nasz biznes mógłby się wyróżniać na tle innych, jak może sobie poradzić z konkurencją.

 
Własna firma - warto czy nie warto?

Własna firmaWłasna firma - warto czy nie warto? Prowadzenie własnej firmy to szansa na osiągnięcie sporego sukcesu i zdobycie bezcennego doświadczenia zawodowego, które procentuje przez całe późniejsze życie zawodowe, a przed

Idealny biznes dla kobiety

Niemalże każda kobieta kocha biżuterię. Od zawsze płeć piękna używała różnych ozdób aby poprawić swój wygląd. Ileż to razy kobieta przechodząc ulicą, zatrzymuje się przy wystawie sklepowej tylko po to, żeby przez chwilę popatrzeć na piękne kolczyki czy naszyjnik?

Przedsiębiorczość akademicka

Pojęcie przedsiębiorczości akademickiej był nieznane kilka lat temu. Zrodziło się w wyniku zmian m.in. globalizacji oraz trudnymi wymaganiami dla młodych ludzi rynku pracy. Wymaga to wielu zmian i stwarza nowe wyzwania dla ucze

Szansa dla osoby przedsiębiorczej

Wiele przedsiębiorczych osób nie czuje się dobrze pracując na etacie. Marzy im się coś własnego, firma o jakiej zawsze marzyli. Dziś mogą spełnić swoje marzenie, nawet wtedy, gry bank odmawia przyznania im kredytu. Osoba przeds