Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Dotacje na własną działalność

Własna firma jest marzeniem wielu osób, które chcą zrezygnować z pracy na etacie.

Działalność gospodarcza daje poczucie spełnienia, realizowania swoich marzeń, pracy dla siebie, a nie dla szefa, którego i tak nie lubimy. Nie każdy ma jednak fundusze na rozpoczęcie własnej działalności, na otwarcie lub zakup gotowej firmy. Kosztuje wszystko: wizyty w urzędach, wynajęcie lokali, wyposażenie ich, uruchomienie produkcji, sprzedaż.

Wiele pieniędzy pochłania również profesjonalna reklama, ale jest ona niezbędna w biznesie. Na szczęście jest kilka sposobów na to, aby pozyskać pieniądze na rozpoczęcie lub rozszerzenie działalności. Pierwszy z nich to wzięcie kredytu w banku, który pozwoli nam na sfinansowanie wielu działań. Można za te pieniądze kupić biuro, wynająć je, wyposażyć, opłacić wszelkie składki, zapłacić na reklamę. Ratuje to wiele osób, które marzą o założeniu własnej firmy, ale nie mają pieniędzy na zrealizowanie wszystkich swoich pragnień.

Niestety, musimy pamiętać o tym, że kredyt to pożyczone pieniądze i będziemy je musieli kiedyś oddać. Na szczęście dziś jest jeszcze jedno, atrakcyjne rozwiązanie. Coraz więcej firm stara się o dotacje unijne, które pozwalają na szybkie rozpoczęcie działalności dzięki pomocy finansowej z UE. Jak dostać taką pomoc? Po pierwsze, konieczne jest złożenie w terminie kompletu wymaganych dokumentów.

Najważniejszy jest oczywiście ciekawy i oryginalny biznesplan. Komisja ocenia go pod wieloma względami. Jednym z nich jest oczywiście poziom formalny, więc biznesplan powinien być przygotowany profesjonalnie. Nie można zapomnieć jednak o odpowiednim poziomie oryginalności dokumentu. Komisja decyduje się na dofinansowanie tego, co jest inne, ciekawe, twórcze i odkrywcze. Ceni kreatywne podjecie do problemu, stworzenie czegoś, czego jeszcze nie było. Jeśli z kolei planujemy otworzyć kolejną w mieście restaurację lub sklep internetowy, na który panuje moda, zastanówmy się, czym nasz biznes mógłby się wyróżniać na tle innych, jak może sobie poradzić z konkurencją.

 
Własna firma - warto czy nie warto?

Własna firmaWłasna firma - warto czy nie warto? Prowadzenie własnej firmy to szansa na osiągnięcie sporego sukcesu i zdobycie bezcennego doświadczenia zawodowego, które procentuje przez całe późniejsze życie zawodowe, a przed

Idealny biznes dla kobiety

Niemalże każda kobieta kocha biżuterię. Od zawsze płeć piękna używała różnych ozdób aby poprawić swój wygląd. Ileż to razy kobieta przechodząc ulicą, zatrzymuje się przy wystawie sklepowej tylko po to, żeby przez chwilę popatrzeć na piękne kolczyki czy naszyjnik?

Przedsiębiorczość akademicka

Pojęcie przedsiębiorczości akademickiej był nieznane kilka lat temu. Zrodziło się w wyniku zmian m.in. globalizacji oraz trudnymi wymaganiami dla młodych ludzi rynku pracy. Wymaga to wielu zmian i stwarza nowe wyzwania dla ucze

Szansa dla osoby przedsiębiorczej

Wiele przedsiębiorczych osób nie czuje się dobrze pracując na etacie. Marzy im się coś własnego, firma o jakiej zawsze marzyli. Dziś mogą spełnić swoje marzenie, nawet wtedy, gry bank odmawia przyznania im kredytu. Osoba przeds