Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Dotacje unijne dla firm

Zakładając własną firmę warto zainteresować się zagadnieniem dotacji Unijnych dla małych i dużych przedsiębiorstw w ramach programu innowacyjna gospodarka.

Fundusze Europejskie do doskonała możliwość na pozyskanie środków finansowych potrzebnych na rozwój działalności. Warto też dodać, że dotacje europejskie to bezzwrotna pomoc finansowa, gdyż Unia Europejska przede wszystkim stawia na ekonomiczny i społeczny postęp, dzięki współpracy zrzeszonych państw.

Polska jako jedno z biedniejszych Państw Unii Europejskiej, otrzymało niezwykłą szansę na rozwój i w dużej mierze od samych przedsiębiorców zależy, czy ta szansa zostanie wykorzystana, czy zaprzepaszczona.

Aby otrzymać dotację należy napisać odpowiedni projekt i złożyć go w jednostce terytorialnej samorządu. Rozpatrywanie wniosków może potrwać do kilku miesięcy. Jeśli nie umiemy sami napisać takiego wniosku, można zwrócić się o pomoc do firm profesjonalnie zajmujących się pomocą w uzyskaniu dofinansowań lub przejść odpowiednie szkolenie.

Unia Europejska dała nam doskonałe narzędzie do rozwoju, ale czy zostanie ono odpowiednio spożytkowane, zależy tylko od przedsiębiorców, ich pomysłowości i chęci do działania.

 
Idealny biznes dla kobiety

Niemalże każda kobieta kocha biżuterię. Od zawsze płeć piękna używała różnych ozdób aby poprawić swój wygląd. Ileż to razy kobieta przechodząc ulicą, zatrzymuje się przy wystawie sklepowej tylko po to, żeby przez chwilę popatrzeć na piękne kolczyki czy naszyjnik?

Przedsiębiorczość akademicka

Pojęcie przedsiębiorczości akademickiej był nieznane kilka lat temu. Zrodziło się w wyniku zmian m.in. globalizacji oraz trudnymi wymaganiami dla młodych ludzi rynku pracy. Wymaga to wielu zmian i stwarza nowe wyzwania dla ucze