Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Dotacje unijne dla firm

Zakładając własną firmę warto zainteresować się zagadnieniem dotacji Unijnych dla małych i dużych przedsiębiorstw w ramach programu innowacyjna gospodarka.

Fundusze Europejskie do doskonała możliwość na pozyskanie środków finansowych potrzebnych na rozwój działalności. Warto też dodać, że dotacje europejskie to bezzwrotna pomoc finansowa, gdyż Unia Europejska przede wszystkim stawia na ekonomiczny i społeczny postęp, dzięki współpracy zrzeszonych państw.

Polska jako jedno z biedniejszych Państw Unii Europejskiej, otrzymało niezwykłą szansę na rozwój i w dużej mierze od samych przedsiębiorców zależy, czy ta szansa zostanie wykorzystana, czy zaprzepaszczona.

Aby otrzymać dotację należy napisać odpowiedni projekt i złożyć go w jednostce terytorialnej samorządu. Rozpatrywanie wniosków może potrwać do kilku miesięcy. Jeśli nie umiemy sami napisać takiego wniosku, można zwrócić się o pomoc do firm profesjonalnie zajmujących się pomocą w uzyskaniu dofinansowań lub przejść odpowiednie szkolenie.

Unia Europejska dała nam doskonałe narzędzie do rozwoju, ale czy zostanie ono odpowiednio spożytkowane, zależy tylko od przedsiębiorców, ich pomysłowości i chęci do działania.

 
Własna firma - warto czy nie warto?

Własna firmaWłasna firma - warto czy nie warto? Prowadzenie własnej firmy to szansa na osiągnięcie sporego sukcesu i zdobycie bezcennego doświadczenia zawodowego, które procentuje przez całe późniejsze życie zawodowe, a przed

Idealny biznes dla kobiety

Niemalże każda kobieta kocha biżuterię. Od zawsze płeć piękna używała różnych ozdób aby poprawić swój wygląd. Ileż to razy kobieta przechodząc ulicą, zatrzymuje się przy wystawie sklepowej tylko po to, żeby przez chwilę popatrzeć na piękne kolczyki czy naszyjnik?

Przedsiębiorczość akademicka

Pojęcie przedsiębiorczości akademickiej był nieznane kilka lat temu. Zrodziło się w wyniku zmian m.in. globalizacji oraz trudnymi wymaganiami dla młodych ludzi rynku pracy. Wymaga to wielu zmian i stwarza nowe wyzwania dla ucze

Szansa dla osoby przedsiębiorczej

Wiele przedsiębiorczych osób nie czuje się dobrze pracując na etacie. Marzy im się coś własnego, firma o jakiej zawsze marzyli. Dziś mogą spełnić swoje marzenie, nawet wtedy, gry bank odmawia przyznania im kredytu. Osoba przeds