Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Dotacje unijne

Dotacje unijneUzyskanie dotacji z UE to zabieg, który nader często przyprawia o zawroty głowy właścicieli firm. Znają się na tym ci, którzy już nieraz o pieniądze z UE się ubiegali.

Duża ilość i stopień trudności założeń związanych z otrzymaniem dofinansowania z UE i nawał dokumentów do zgromadzenia może przerastać właściciela firmy. Do tego trzeba dodać wszelkie umowy oraz inną dokumentację i z małego wniosku o otrzymanie środków, może powstać książeczka. Mały błąd we wniosku jak błąd w obliczeniach, kończy się tym, że dołożenie środków nie będzie mogło być przyznana.

Skutecznym rozwiązaniem z tego problemu są firmy, trudniące się wypełnieniem wniosków o dotacje z z funduszy unijnych. Warto skorzystać z takiej usługi, też dlatego, że nierzadko jest niepłatna, aż do chwili otrzymania dofinansowania. Taka organizacja pieniądze dla siebie odlicza od pozyskanych pieniędzy - w konsekwencji więc pewność otrzymania pieniędzy jest o wiele bardziej większa.

Kończąc - oszczędność czasu i swoich środków, brak kłopotów to istotne plusy współpracy z instytucjami trudniącymi się dotacjami z UE. Jeśli więc nie nie chcemy mieć problemów z ze składaniem wniosku o dopłatę oraz jeśli nie mamy zbyt wiele czasu na żmudne wypełnianie dokumentów, nie jest korzystne oszczędzać. Tylko trochę niższa wartość pozyskanych środków finansowych, wynikająca bezpośrednio z prowizji dla organizacji, która dofinansowanie uzyskała, jest nader często znacznie mądrzejsza niż samodzielna walka o uzyskanie środków z UE. Nie jest korzystne ryzykować braku dofinansowania i zmarnowania włożonej pracy.

 
Crowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi

CrowdfundingCrowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi Wiele osób posiada ciekawe pomysły i zapał niezbędny do ich zrealizowania, cóż jednak z tego, skoro brak im funduszy. Tzw. Anioły biznesu nie mogą być wszędzie, zresztą - z

Jak można zarabiać na blogu?

Zarabianie na bloguCzęsto słyszymy, że bloger w naszym kraju porzucił pracę na etacie i zarabia na blogu, czy też utrzymuje się z prowadzenia eksperckiego bloga. To prawda, w obecnej dobie, przy tak szerok