Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
E-sąd

Pierwszy e-sąd w Polsce powstał w Lublinie w 2010 roku i już od samego początku cieszył się niesłabnącą popularnością.

Dziś jest znaną instytucją, do której każdego dnia spływa ogromna ilość paczek pozwów. Jak to się dzieje, że mimo to praca w e-sądzie postępuje szybciej i sprawniej? Wszystko za sprawą nowoczesnych technik elektronicznego postępowania upominawczego, które pozwalają na szybsze zapoznawanie się z pozwami i rozpatrywanie ich.

E-sąd rozpatruje sprawy na drodze elektronicznego postępowania upominawczego. Każdego dnia wpływa tam wiele nowych spraw, spakowanych w wygodne paczki pozwów. Spływają one zarówno od klientów indywidualnych jak i firm. Wiele takich paczek przesyłanych jest także przez kancelarie prawne oraz firmy windykacyjne, ponieważ e-sąd zajmuje się także windykacją masową.

E-sąd działający obecnie w Lublinie, jest pierwszym tego typu sądem w naszym kraju. Od czasu jego powstania, w styczniu 2010 roku do sadu spłynęło blisko cztery miliony pozwów, co sprawia, że sądy tradycyjne zostały widocznie odciążone. Coraz więcej osób zaczyna dostrzegać potencjał w elektronicznym postępowaniu upominawczym, ponieważ jest to wygodna i nowoczesna alternatywa dla sądów tradycyjnych, gdzie na rozpatrzenie prostych spraw trzeba często bardzo długo czekać. Jest to spowodowane tym, że pierwszeństwo w takich sprawach mają kwestie karne, ze względu na niepewny los oskarżonych i nie mogą one czekać.

Wiele osób to rozumie, ale i tak odczuwa frustrację z powodu oczekiwania na załatwienie prostej sprawy. Jeśli dana kwestia sporna nie wymaga postępowania dowodowego jest idealną sprawą dla e-sądu. Coraz więcej kancelarii prawnych również zaczyna unowocześniać swoją ofertę, wprowadzając programy, które pozwalają na przygotowywanie paczek pozwów. Dzięki temu możliwe jest szybkie ich przesłanie do sądu, a sprawy klientów są załatwiane o wiele sprawniej. Dla e-sądu w Polsce prognozuje się jeszcze większe zainteresowanie w kolejnych latach, nie wyklucza się również rozszerzenia oferty o usługi e-komornika.

 
Świadomość leasingu w Polsce

LeasingDziś, przy pomocy leasingu finansuje się w Polsce co trzecią ruchomość. Przedsiębiorcy doceniają go praktycznie na równi z kredytem bankowym, choć jest to zupełnie inna usługa. Stało się tak z

Czym jest faktura marża?

Czym jest faktura marża?Czym jest faktura marża? Marża definiowana jest jako różnica pomiędzy całkowitą kwotą, jaką ma zapłacić klient za towar lub usługę a kwotą nabycia, pomniejszoną o kwotę poda

Społeczna odpowiedzialność biznesu

społeczna odpowiedzialność biznesuCharakterystyka koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR - Corporate Social Responsibility) Koncepcja społecznej odpowi

Derywaty rządzą światem

DerywatyDerywaty rządzą światem, czyli banki "za duże, by upaść". Każdy, kto choć trochę interesuje się światem polityki i gospodarki w ostatnich latach wielokrotnie usłyszał sformułowanie „bank są