Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…
E-sąd

Pierwszy e-sąd w Polsce powstał w Lublinie w 2010 roku i już od samego początku cieszył się niesłabnącą popularnością.

Dziś jest znaną instytucją, do której każdego dnia spływa ogromna ilość paczek pozwów. Jak to się dzieje, że mimo to praca w e-sądzie postępuje szybciej i sprawniej? Wszystko za sprawą nowoczesnych technik elektronicznego postępowania upominawczego, które pozwalają na szybsze zapoznawanie się z pozwami i rozpatrywanie ich.

E-sąd rozpatruje sprawy na drodze elektronicznego postępowania upominawczego. Każdego dnia wpływa tam wiele nowych spraw, spakowanych w wygodne paczki pozwów. Spływają one zarówno od klientów indywidualnych jak i firm. Wiele takich paczek przesyłanych jest także przez kancelarie prawne oraz firmy windykacyjne, ponieważ e-sąd zajmuje się także windykacją masową.

E-sąd działający obecnie w Lublinie, jest pierwszym tego typu sądem w naszym kraju. Od czasu jego powstania, w styczniu 2010 roku do sadu spłynęło blisko cztery miliony pozwów, co sprawia, że sądy tradycyjne zostały widocznie odciążone. Coraz więcej osób zaczyna dostrzegać potencjał w elektronicznym postępowaniu upominawczym, ponieważ jest to wygodna i nowoczesna alternatywa dla sądów tradycyjnych, gdzie na rozpatrzenie prostych spraw trzeba często bardzo długo czekać. Jest to spowodowane tym, że pierwszeństwo w takich sprawach mają kwestie karne, ze względu na niepewny los oskarżonych i nie mogą one czekać.

Wiele osób to rozumie, ale i tak odczuwa frustrację z powodu oczekiwania na załatwienie prostej sprawy. Jeśli dana kwestia sporna nie wymaga postępowania dowodowego jest idealną sprawą dla e-sądu. Coraz więcej kancelarii prawnych również zaczyna unowocześniać swoją ofertę, wprowadzając programy, które pozwalają na przygotowywanie paczek pozwów. Dzięki temu możliwe jest szybkie ich przesłanie do sądu, a sprawy klientów są załatwiane o wiele sprawniej. Dla e-sądu w Polsce prognozuje się jeszcze większe zainteresowanie w kolejnych latach, nie wyklucza się również rozszerzenia oferty o usługi e-komornika.

 
Świadomość leasingu w Polsce

LeasingDziś, przy pomocy leasingu finansuje się w Polsce co trzecią ruchomość. Przedsiębiorcy doceniają go praktycznie na równi z kredytem bankowym, choć jest to zupełnie inna usługa. Stało się tak z

Czym jest faktura marża?

Czym jest faktura marża?Czym jest faktura marża? Marża definiowana jest jako różnica pomiędzy całkowitą kwotą, jaką ma zapłacić klient za towar lub usługę a kwotą nabycia, pomniejszoną o kwotę poda

Społeczna odpowiedzialność biznesu

społeczna odpowiedzialność biznesuCharakterystyka koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR - Corporate Social Responsibility) Koncepcja społecznej odpowi

Derywaty rządzą światem

DerywatyDerywaty rządzą światem, czyli banki "za duże, by upaść". Każdy, kto choć trochę interesuje się światem polityki i gospodarki w ostatnich latach wielokrotnie usłyszał sformułowanie „bank są