Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
E-sąd

Pierwszy e-sąd w Polsce powstał w Lublinie w 2010 roku i już od samego początku cieszył się niesłabnącą popularnością.

Dziś jest znaną instytucją, do której każdego dnia spływa ogromna ilość paczek pozwów. Jak to się dzieje, że mimo to praca w e-sądzie postępuje szybciej i sprawniej? Wszystko za sprawą nowoczesnych technik elektronicznego postępowania upominawczego, które pozwalają na szybsze zapoznawanie się z pozwami i rozpatrywanie ich.

E-sąd rozpatruje sprawy na drodze elektronicznego postępowania upominawczego. Każdego dnia wpływa tam wiele nowych spraw, spakowanych w wygodne paczki pozwów. Spływają one zarówno od klientów indywidualnych jak i firm. Wiele takich paczek przesyłanych jest także przez kancelarie prawne oraz firmy windykacyjne, ponieważ e-sąd zajmuje się także windykacją masową.

E-sąd działający obecnie w Lublinie, jest pierwszym tego typu sądem w naszym kraju. Od czasu jego powstania, w styczniu 2010 roku do sadu spłynęło blisko cztery miliony pozwów, co sprawia, że sądy tradycyjne zostały widocznie odciążone. Coraz więcej osób zaczyna dostrzegać potencjał w elektronicznym postępowaniu upominawczym, ponieważ jest to wygodna i nowoczesna alternatywa dla sądów tradycyjnych, gdzie na rozpatrzenie prostych spraw trzeba często bardzo długo czekać. Jest to spowodowane tym, że pierwszeństwo w takich sprawach mają kwestie karne, ze względu na niepewny los oskarżonych i nie mogą one czekać.

Wiele osób to rozumie, ale i tak odczuwa frustrację z powodu oczekiwania na załatwienie prostej sprawy. Jeśli dana kwestia sporna nie wymaga postępowania dowodowego jest idealną sprawą dla e-sądu. Coraz więcej kancelarii prawnych również zaczyna unowocześniać swoją ofertę, wprowadzając programy, które pozwalają na przygotowywanie paczek pozwów. Dzięki temu możliwe jest szybkie ich przesłanie do sądu, a sprawy klientów są załatwiane o wiele sprawniej. Dla e-sądu w Polsce prognozuje się jeszcze większe zainteresowanie w kolejnych latach, nie wyklucza się również rozszerzenia oferty o usługi e-komornika.

 
Umowa o pracę, a umowa zlecenie

Umowa o pracęCoraz częściej ubiegając się o posadę zostajemy poinformowani, iż praca będzie wykonywana na podstawie umowy zlecenie czy też będzie zrealizowane na podstawie umowy o dzieło.

Biuro pośrednictwa pracy tymczasowej

Nadchodzi się sezon wakacyjny, coraz więcej uczniów i studentów decyduje się w tym sezonie na poprawienie stanu swojego budżetu lub pozyskanie cennego doświadczenia jako wolontariusz. Nikt, kto zdaje sobie sprawę z syt

Nowoczesne usługi prawnicze

Rynek prawniczy wciąż się rozwija, proponując swoim klientom coraz to nowe i bardziej nowoczesne usługi na miarę ich potrzeb i oczekiwań. Aby spełnić wymagania klientów, konieczne jest szerzenie oferty oraz ko

Obowiązki związane z zatrudnieniem pracownika

Zatrudnienie pracownikaNa pracodawcę zostało nałożone szereg obowiązków związanych z zatrudnieniem pracownika. Większość z nich wynika bezpośrednio z przepisów ustawy Kodeks Pracy,