Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Etat czy własna firma?

Wiele osób ma dylemat: praca na etacie czy własna firma?

Każda z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Praca w firmie na etacie na pewno jest wyjściem bezpiecznym, to stabilna praca, zwłaszcza na umowę o pracę na czas nieokreślony. Poza tym, firma zatroszczy się o wszelkie świadczenia, takie jak płacenia składek na ubezpieczenie zdrowotne, chorobowe i wiele innych.

Praca w firmie pozwala nam również na skupienie się tylko na swoich obowiązkach. Nie musimy martwić się o sprawy związane z finansami czy księgowością. Mamy ustalony czas pracy i pracodawca musi go przestrzegać.

Za nadgodziny należy się bowiem dodatkowa stawka. Poza tym, mamy również przewidziany czas na urlop, co podczas prowadzenia własnej działalności nie jest już tak oczywiste. Musimy sobie zdawać jednak sprawę z tego, że praca w firmie nie pozwoli nam na rozwiniecie skrzydeł w takim stopniu, w jakim byśmy sobie tego życzyli, poza tym zawsze jesteśmy od kogoś zależni, co wielu osobom przeszkadza, ponieważ wolą być samowystarczalni. Dlatego właśnie coraz większa liczba ludzi decyduje się na zrezygnowanie z pracy na etacie i zdecydowanie się na założenie własnej firmy. Takie rozwiązanie pozwala na zajmowanie się tym, co naprawdę nas interesuje, może spełniać się w zawodzie fotografa, szefa kuchni, managera firmy transportowej, właściciela biura podróży czy salonu kosmetycznego.

To również świetna alternatyw dla osób uprawiających tak zwane wolne zawody. Własna firma pozwala na sprawdzenie się w różnych sytuacjach, można rozwijać skrzydła i odnieść sukces w biznesie. Poza tym, własna działalność uczy również odpowiedzialności, zaradności, pozwala na doskonalenie umiejętności przywódczych. Niestety, musimy pamiętać o tym, by samodzielnie zatroszczyć się o wszelkie sprawy finansowe, księgowe i administracyjne. Na szczęście można dziś zatrudnić specjalistów, którzy będą zajmowali się tego typu kwestiami. Każdy musi w zgodzie z własnym sumieniem odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chce pracował na etacie czy posiadać własna firmę.

 
Własna firma - warto czy nie warto?

Własna firmaWłasna firma - warto czy nie warto? Prowadzenie własnej firmy to szansa na osiągnięcie sporego sukcesu i zdobycie bezcennego doświadczenia zawodowego, które procentuje przez całe późniejsze życie zawodowe, a przed

Idealny biznes dla kobiety

Niemalże każda kobieta kocha biżuterię. Od zawsze płeć piękna używała różnych ozdób aby poprawić swój wygląd. Ileż to razy kobieta przechodząc ulicą, zatrzymuje się przy wystawie sklepowej tylko po to, żeby przez chwilę popatrzeć na piękne kolczyki czy naszyjnik?

Przedsiębiorczość akademicka

Pojęcie przedsiębiorczości akademickiej był nieznane kilka lat temu. Zrodziło się w wyniku zmian m.in. globalizacji oraz trudnymi wymaganiami dla młodych ludzi rynku pracy. Wymaga to wielu zmian i stwarza nowe wyzwania dla ucze

Szansa dla osoby przedsiębiorczej

Wiele przedsiębiorczych osób nie czuje się dobrze pracując na etacie. Marzy im się coś własnego, firma o jakiej zawsze marzyli. Dziś mogą spełnić swoje marzenie, nawet wtedy, gry bank odmawia przyznania im kredytu. Osoba przeds