Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Etat czy własna firma?

Wiele osób ma dylemat: praca na etacie czy własna firma?

Każda z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Praca w firmie na etacie na pewno jest wyjściem bezpiecznym, to stabilna praca, zwłaszcza na umowę o pracę na czas nieokreślony. Poza tym, firma zatroszczy się o wszelkie świadczenia, takie jak płacenia składek na ubezpieczenie zdrowotne, chorobowe i wiele innych.

Praca w firmie pozwala nam również na skupienie się tylko na swoich obowiązkach. Nie musimy martwić się o sprawy związane z finansami czy księgowością. Mamy ustalony czas pracy i pracodawca musi go przestrzegać.

Za nadgodziny należy się bowiem dodatkowa stawka. Poza tym, mamy również przewidziany czas na urlop, co podczas prowadzenia własnej działalności nie jest już tak oczywiste. Musimy sobie zdawać jednak sprawę z tego, że praca w firmie nie pozwoli nam na rozwiniecie skrzydeł w takim stopniu, w jakim byśmy sobie tego życzyli, poza tym zawsze jesteśmy od kogoś zależni, co wielu osobom przeszkadza, ponieważ wolą być samowystarczalni. Dlatego właśnie coraz większa liczba ludzi decyduje się na zrezygnowanie z pracy na etacie i zdecydowanie się na założenie własnej firmy. Takie rozwiązanie pozwala na zajmowanie się tym, co naprawdę nas interesuje, może spełniać się w zawodzie fotografa, szefa kuchni, managera firmy transportowej, właściciela biura podróży czy salonu kosmetycznego.

To również świetna alternatyw dla osób uprawiających tak zwane wolne zawody. Własna firma pozwala na sprawdzenie się w różnych sytuacjach, można rozwijać skrzydła i odnieść sukces w biznesie. Poza tym, własna działalność uczy również odpowiedzialności, zaradności, pozwala na doskonalenie umiejętności przywódczych. Niestety, musimy pamiętać o tym, by samodzielnie zatroszczyć się o wszelkie sprawy finansowe, księgowe i administracyjne. Na szczęście można dziś zatrudnić specjalistów, którzy będą zajmowali się tego typu kwestiami. Każdy musi w zgodzie z własnym sumieniem odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chce pracował na etacie czy posiadać własna firmę.

 
Własna firma - warto czy nie warto?

Własna firmaWłasna firma - warto czy nie warto? Prowadzenie własnej firmy to szansa na osiągnięcie sporego sukcesu i zdobycie bezcennego doświadczenia zawodowego, które procentuje przez całe późniejsze życie zawodowe, a przed

Idealny biznes dla kobiety

Niemalże każda kobieta kocha biżuterię. Od zawsze płeć piękna używała różnych ozdób aby poprawić swój wygląd. Ileż to razy kobieta przechodząc ulicą, zatrzymuje się przy wystawie sklepowej tylko po to, żeby przez chwilę popatrzeć na piękne kolczyki czy naszyjnik?

Przedsiębiorczość akademicka

Pojęcie przedsiębiorczości akademickiej był nieznane kilka lat temu. Zrodziło się w wyniku zmian m.in. globalizacji oraz trudnymi wymaganiami dla młodych ludzi rynku pracy. Wymaga to wielu zmian i stwarza nowe wyzwania dla ucze

Szansa dla osoby przedsiębiorczej

Wiele przedsiębiorczych osób nie czuje się dobrze pracując na etacie. Marzy im się coś własnego, firma o jakiej zawsze marzyli. Dziś mogą spełnić swoje marzenie, nawet wtedy, gry bank odmawia przyznania im kredytu. Osoba przeds