Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…

Złoto Inwestycyjne

Jak nie popaść w nadmierne zadłużenie - Pożyczki

... uważnie przed podpisaniem umowy. Nie wszystko złoto inwestycyjne co się świeci, a pieniędzy nikt nie daje za darmo. Warto poznać podstawowe zasady, by nie zdziwić się, gdy przyjdzie ...

Inwestycje w złoto - Inwestowanie

... Może większą, może mniejszą, ale z całą pewnością będzie można w razie potrzeby wymienić je na inną walutę... Czy warto więc inwestować w złoto inwestycyjne? Każdy na to pytanie ...

Inwestowanie w srebro - Inwestowanie

... proporcji „historycznej” wartości. Zastanawiając się nad ulokowaniem oszczędności w srebrze warto przeanalizować powyższe argumenty. Inne: Złoto inwestycyjne  ...

Inwestowanie na giełdzie - Inwestowanie

... tego pewni, to lepiej pozostać przy lokacie. Inne możliwości - złoto inwestycyjne  ...

Fundusze inwestycyjne - rodzaje, opis - Baza wiedzy

Fundusz inwestycyjny jest to proces zbiorowego inwestowania środków pieniężnych, zebranych w drodze proponowania nabycia jednostek uczestnictwa, w określone instrumenty rynku kapitałowego. ...

Inwestowanie w złoto sposobem na stabilizację kapitału - Inwestowanie

...  Jak by nie było - złoto inwestycyjne za każdym razem wygrywa. Bo jest odporne na inflację i nie jest długiem, który można przymusowo zredukować pozbawiając majątku posiadaczy rządowych ...