Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Firmy HR

Coraz częściej słyszy się ostatnio o firmach HR i wielu z nas zastanawia się, co właściwie to oznacza i czym zajmuje się taka firma?

HR to skrót od angielskiego odpowiednika zasobów ludzkich. Firma taka zajmuje się doradztwem personalnym, czyli rekrutacja oraz selekcja pracowników na określone stanowiska. W takich firmach liczą się ludzie: zarówno pracownicy jak i pracodawcy.

Poza tym firmy z branży HR zajmują się kompleksowym rekrutowaniem zarówno pracowników szeregowych jak i managerów i kadry zarządzającej na określone stanowiska. W skład ich imponującej oferty wchodzi także dokonywanie ocen i opisów stanowisk pracy.

Zajmują się tez tak zwaną oceną 360 stopni, oceniają konkretnego pracownika na danym stanowisku pracy. Takie opinie i dogłębne analizy przydają się na przykład w przypadku wydawania referencji. Takie firmy zajmują się również szkoleniem pracowników na określone stanowiska, przygotowywaniem szkoleń w poszczególnych firmach i wdrażaniem innych, nowoczesnych rozwiązań z branży HR.

Doradca personalny to zawód stosunkowo nowy. Nie ma jednego określonego kierunku studiów, po jakim można zostać specem w zakresie doradztwa personalnego.

To inaczej łowca głów, lub inaczej: talentów. Zajmuje się doborem odpowiednich kandydatów na dane stanowisko.

Dobrze sprawdzają się tu psychologowie, ale nie tylko. Nie każdy bowiem absolwentów studiów na tym kierunku ma predyspozycje w tym zawodzie. Doradcą można zostać po wielu kierunkach studiów: psychologii, socjologii, zarządzaniu, ekonomii, marketingu. Nie ma jednej, określonej ścieżki kariery.

Prawdą jest jednak to, że doradca musi po prostu znać się na ludziach i nie chodzi tu tylko o to, czego nauczy się na studiach. Wielu doradców personalnych pracuje samodzielnie, inni są zatrudniani w poszczególnych firmach, ale jeszcze inni znajdują zatrudnienie w profesjonalnych firmach HR. Pracujący tam specjaliści posiadają głębokie rozeznanie zarówno w szeregach potencjalnych pracowników jak i mogą pochwalić się znajomością potrzeb pracodawców.

 
Świadomość leasingu w Polsce

LeasingDziś, przy pomocy leasingu finansuje się w Polsce co trzecią ruchomość. Przedsiębiorcy doceniają go praktycznie na równi z kredytem bankowym, choć jest to zupełnie inna usługa. Stało się tak z

Czym jest faktura marża?

Czym jest faktura marża?Czym jest faktura marża? Marża definiowana jest jako różnica pomiędzy całkowitą kwotą, jaką ma zapłacić klient za towar lub usługę a kwotą nabycia, pomniejszoną o kwotę poda

Społeczna odpowiedzialność biznesu

społeczna odpowiedzialność biznesuCharakterystyka koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR - Corporate Social Responsibility) Koncepcja społecznej odpowi

Derywaty rządzą światem

DerywatyDerywaty rządzą światem, czyli banki "za duże, by upaść". Każdy, kto choć trochę interesuje się światem polityki i gospodarki w ostatnich latach wielokrotnie usłyszał sformułowanie „bank są