Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Firmy HR

Coraz częściej słyszy się ostatnio o firmach HR i wielu z nas zastanawia się, co właściwie to oznacza i czym zajmuje się taka firma?

HR to skrót od angielskiego odpowiednika zasobów ludzkich. Firma taka zajmuje się doradztwem personalnym, czyli rekrutacja oraz selekcja pracowników na określone stanowiska. W takich firmach liczą się ludzie: zarówno pracownicy jak i pracodawcy.

Poza tym firmy z branży HR zajmują się kompleksowym rekrutowaniem zarówno pracowników szeregowych jak i managerów i kadry zarządzającej na określone stanowiska. W skład ich imponującej oferty wchodzi także dokonywanie ocen i opisów stanowisk pracy.

Zajmują się tez tak zwaną oceną 360 stopni, oceniają konkretnego pracownika na danym stanowisku pracy. Takie opinie i dogłębne analizy przydają się na przykład w przypadku wydawania referencji. Takie firmy zajmują się również szkoleniem pracowników na określone stanowiska, przygotowywaniem szkoleń w poszczególnych firmach i wdrażaniem innych, nowoczesnych rozwiązań z branży HR.

Doradca personalny to zawód stosunkowo nowy. Nie ma jednego określonego kierunku studiów, po jakim można zostać specem w zakresie doradztwa personalnego.

To inaczej łowca głów, lub inaczej: talentów. Zajmuje się doborem odpowiednich kandydatów na dane stanowisko.

Dobrze sprawdzają się tu psychologowie, ale nie tylko. Nie każdy bowiem absolwentów studiów na tym kierunku ma predyspozycje w tym zawodzie. Doradcą można zostać po wielu kierunkach studiów: psychologii, socjologii, zarządzaniu, ekonomii, marketingu. Nie ma jednej, określonej ścieżki kariery.

Prawdą jest jednak to, że doradca musi po prostu znać się na ludziach i nie chodzi tu tylko o to, czego nauczy się na studiach. Wielu doradców personalnych pracuje samodzielnie, inni są zatrudniani w poszczególnych firmach, ale jeszcze inni znajdują zatrudnienie w profesjonalnych firmach HR. Pracujący tam specjaliści posiadają głębokie rozeznanie zarówno w szeregach potencjalnych pracowników jak i mogą pochwalić się znajomością potrzeb pracodawców.

 
E-sąd

Pierwszy e-sąd w Polsce powstał w Lublinie w 2010 roku i już od samego początku cieszył się niesłabnącą popularnością. Dziś jest znaną instytucją, do której każdego dnia spływa ogromna ilość paczek pozwów. Jak to si

Umowa o pracę, a umowa zlecenie

Umowa o pracęCoraz częściej ubiegając się o posadę zostajemy poinformowani, iż praca będzie wykonywana na podstawie umowy zlecenie czy też będzie zrealizowane na podstawie umowy o dzieło.

Biuro pośrednictwa pracy tymczasowej

Nadchodzi się sezon wakacyjny, coraz więcej uczniów i studentów decyduje się w tym sezonie na poprawienie stanu swojego budżetu lub pozyskanie cennego doświadczenia jako wolontariusz. Nikt, kto zdaje sobie sprawę z syt

Nowoczesne usługi prawnicze

Rynek prawniczy wciąż się rozwija, proponując swoim klientom coraz to nowe i bardziej nowoczesne usługi na miarę ich potrzeb i oczekiwań. Aby spełnić wymagania klientów, konieczne jest szerzenie oferty oraz ko