Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Gdzie najlepiej wymieniać walutę?

Obcą walutę można wymienić w wielu miejscach, zarówno w bankach, jak i kantorach internetowych oraz stacjonarnych. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się rozwiązania, które pozwalają na przeprowadzenie transakcji bez wychodzenia z domu. Niektóre banki oraz kantory internetowe pozwalają na wygodną i szybką wymianę waluty.

Banki nadal cieszą się dosyć dużym zaufaniem ze strony klientów, którym zależy przede wszystkim na bezpieczeństwie. Na wzrost popularności kantorów internetowych miała wpływ między innymi ustawa antyspreadowa.

Wprowadzenie nowych przepisów stało się dużym ułatwieniem dla osób spłacających kredyty we frankach szwajcarskich, ponieważ umożliwiły zakup waluty w dowolnym miejscu. Oznacza to, że kredytobiorca nie jest skazany na wymianę po kursie narzuconym przez bank, który udzielił kredytu. Kantor internetowy ma kilka zalet, których nie mają podobne platformy stworzone przez banki. Przede wszystkim takie kantory posiadają wiele rachunków w różnych bankach, co pozwala na bardzo sprawne przeprowadzenie transakcji oraz eliminuje dodatkowe koszty. Banki nie mają takich udogodnień, dlatego wymiana trwa dłużej i jednocześnie jest często związana z wyższymi opłatami. Kantor internetowy jest więc rozwiązaniem dla osób, którym zależy zarówno na czasie, jak i na korzystnych warunkach.

Warto także pamiętać, że tego typu platformy przywiązują bardzo dużą wagę do bezpieczeństwa i stosują nowoczesne metody, które mają na celu ochronę klientów. Dlatego korzystnie z usług takich kantorów jest stosunkowo bezpieczne i nie wiąże się z dużym ryzykiem. Można się spodziewać, że popularność kantorów internetowych będzie nadal rosnąć. Nowoczesne serwisy tego typu stosują wiele praktycznych rozwiązań, które mogą być szczególnie przydatne między innymi z punktu widzenia osób, które często dokonują wymiany walut. Dotyczy to nie tylko posiadaczy kredytów w obcej walucie, ale także np. przedsiębiorców lub zatrudnionych za granicą, którzy regularnie przesyłają rodzinie część swojego wynagrodzenia.

 
Zarabianie pieniędzy podczas studiowania

Zarabianie pieniędzy podczas studiowaniaWielu uczniów liceów jak najszybciej bardzo chce czasu skończenia swojej edukacji w szkole średniej i pójścia na uniwersytet. Nauka w szkole wyższej będzie według nich bramą do niezależności.

Finanse publiczne i prywatne

Finanse publiczneZwyczajowo, finanse dzieli się na prywatne i publiczne. Te pierwsze, to finanse gospodarstw domowych, czyli każdej rodziny. Finanse prywatne to również dochody, pozyskiwane z prowadze

Crowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi

CrowdfundingCrowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi Wiele osób posiada ciekawe pomysły i zapał niezbędny do ich zrealizowania, cóż jednak z tego, skoro brak im funduszy. Tzw. Anioły biznesu nie mogą być wszędzie, zresztą - z

Jak można zarabiać na blogu?

Zarabianie na bloguCzęsto słyszymy, że bloger w naszym kraju porzucił pracę na etacie i zarabia na blogu, czy też utrzymuje się z prowadzenia eksperckiego bloga. To prawda, w obecnej dobie, przy tak szerok