Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Gdzie najlepiej wymieniać walutę?

Obcą walutę można wymienić w wielu miejscach, zarówno w bankach, jak i kantorach internetowych oraz stacjonarnych. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się rozwiązania, które pozwalają na przeprowadzenie transakcji bez wychodzenia z domu. Niektóre banki oraz kantory internetowe pozwalają na wygodną i szybką wymianę waluty.

Banki nadal cieszą się dosyć dużym zaufaniem ze strony klientów, którym zależy przede wszystkim na bezpieczeństwie. Na wzrost popularności kantorów internetowych miała wpływ między innymi ustawa antyspreadowa.

Wprowadzenie nowych przepisów stało się dużym ułatwieniem dla osób spłacających kredyty we frankach szwajcarskich, ponieważ umożliwiły zakup waluty w dowolnym miejscu. Oznacza to, że kredytobiorca nie jest skazany na wymianę po kursie narzuconym przez bank, który udzielił kredytu. Kantor internetowy ma kilka zalet, których nie mają podobne platformy stworzone przez banki. Przede wszystkim takie kantory posiadają wiele rachunków w różnych bankach, co pozwala na bardzo sprawne przeprowadzenie transakcji oraz eliminuje dodatkowe koszty. Banki nie mają takich udogodnień, dlatego wymiana trwa dłużej i jednocześnie jest często związana z wyższymi opłatami. Kantor internetowy jest więc rozwiązaniem dla osób, którym zależy zarówno na czasie, jak i na korzystnych warunkach.

Warto także pamiętać, że tego typu platformy przywiązują bardzo dużą wagę do bezpieczeństwa i stosują nowoczesne metody, które mają na celu ochronę klientów. Dlatego korzystnie z usług takich kantorów jest stosunkowo bezpieczne i nie wiąże się z dużym ryzykiem. Można się spodziewać, że popularność kantorów internetowych będzie nadal rosnąć. Nowoczesne serwisy tego typu stosują wiele praktycznych rozwiązań, które mogą być szczególnie przydatne między innymi z punktu widzenia osób, które często dokonują wymiany walut. Dotyczy to nie tylko posiadaczy kredytów w obcej walucie, ale także np. przedsiębiorców lub zatrudnionych za granicą, którzy regularnie przesyłają rodzinie część swojego wynagrodzenia.

 
Crowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi

CrowdfundingCrowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi Wiele osób posiada ciekawe pomysły i zapał niezbędny do ich zrealizowania, cóż jednak z tego, skoro brak im funduszy. Tzw. Anioły biznesu nie mogą być wszędzie, zresztą - z

Jak można zarabiać na blogu?

Zarabianie na bloguCzęsto słyszymy, że bloger w naszym kraju porzucił pracę na etacie i zarabia na blogu, czy też utrzymuje się z prowadzenia eksperckiego bloga. To prawda, w obecnej dobie, przy tak szerok