Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Gospodarowanie pieniędzmi

W naszych czasach, nie łatwo jest oszczędzać. Dużo ludzi posiada kredyt do spłacenia, lub ma w planach go wziąć. Najczęstszym zmartwieniem jest jego spłata. Często też wydajemy dużo pieniędzy niepotrzebnie. Nie każdy daje radę przetrwać do wypłaty, i zaczyna brakować pieniędzy o wiele za wcześnie.

Pierwszym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest robienie listy na zakupy, oraz wykluczenie z niej najmniej przydatnych rzeczy. Musimy tylko trzymać się listy i nie wybierać rzeczy spoza niej. Przez kilka miesięcy możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Drugim sposobem na zaoszczędzenie naszych pieniędzy jest poświęcenie naszego czasu. Musimy pochodzić tylko po sklepach, oraz porównać ceny w każdym z nich.

Przykładem jest cukier, którego ceny w różnych sklepach mogą sięgać aż 20 groszy. Wiadomo, kwoty zaoszczędzone liczymy w złotówkach, lecz po pewnym czasie możemy liczyć zaoszczędzone pieniądze w setkach.

Kolejnym sposobem na zaoszczędzenie będzie wymiana naszych żarówek na energooszczędne. Oczywiście musimy najpierw wydać trochę pieniędzy na ich kupno, ale rezultat zauważymy już po pierwszym miesiącu. Nasze rachunki za prąd będą wynosić mniej niż dotychczas.

Czwartym sposób jest przydatny przy wyjazdach na tydzień lub dłużej. Polega on na opróżnieniu naszej lodówki, oraz wyłączeniu jej z prądu na okres wyjazdu. Możemy zaoszczędzić kilka złotych, a i tak zazwyczaj lodówka jest pusta gdy jesteśmy poza domem na dłużej.

Ostatnim sposobem, który odbiega nieco od tematu, jest sprzedaż rzeczy nieprzydatnych. W każdym domu jest dużo gratów, które tylko nam zawadzają. Mogą one się przydać innym osobą, a my możemy na tym zarobić od kilku do nawet kilku set złotych.

Możliwości jest wiele, ludzie potrzebują wszystkiego. Na pewno znajdzie się jakaś osoba która będzie miała lepszy pożytek z rzeczy, które nam są kompletnie nieprzydatne, Należy pamiętać o silnej woli, ponieważ oszczędzanie zawsze zaczyna się od małych kwot, które mogą się przekształcić w niezłe sumy pieniędzy.

 
Świadomość leasingu w Polsce

LeasingDziś, przy pomocy leasingu finansuje się w Polsce co trzecią ruchomość. Przedsiębiorcy doceniają go praktycznie na równi z kredytem bankowym, choć jest to zupełnie inna usługa. Stało się tak z

Czym jest faktura marża?

Czym jest faktura marża?Czym jest faktura marża? Marża definiowana jest jako różnica pomiędzy całkowitą kwotą, jaką ma zapłacić klient za towar lub usługę a kwotą nabycia, pomniejszoną o kwotę poda

Społeczna odpowiedzialność biznesu

społeczna odpowiedzialność biznesuCharakterystyka koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR - Corporate Social Responsibility) Koncepcja społecznej odpowi

Derywaty rządzą światem

DerywatyDerywaty rządzą światem, czyli banki "za duże, by upaść". Każdy, kto choć trochę interesuje się światem polityki i gospodarki w ostatnich latach wielokrotnie usłyszał sformułowanie „bank są