Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Gospodarowanie pieniędzmi

W naszych czasach, nie łatwo jest oszczędzać. Dużo ludzi posiada kredyt do spłacenia, lub ma w planach go wziąć. Najczęstszym zmartwieniem jest jego spłata. Często też wydajemy dużo pieniędzy niepotrzebnie. Nie każdy daje radę przetrwać do wypłaty, i zaczyna brakować pieniędzy o wiele za wcześnie.

Pierwszym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest robienie listy na zakupy, oraz wykluczenie z niej najmniej przydatnych rzeczy. Musimy tylko trzymać się listy i nie wybierać rzeczy spoza niej. Przez kilka miesięcy możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Drugim sposobem na zaoszczędzenie naszych pieniędzy jest poświęcenie naszego czasu. Musimy pochodzić tylko po sklepach, oraz porównać ceny w każdym z nich.

Przykładem jest cukier, którego ceny w różnych sklepach mogą sięgać aż 20 groszy. Wiadomo, kwoty zaoszczędzone liczymy w złotówkach, lecz po pewnym czasie możemy liczyć zaoszczędzone pieniądze w setkach.

Kolejnym sposobem na zaoszczędzenie będzie wymiana naszych żarówek na energooszczędne. Oczywiście musimy najpierw wydać trochę pieniędzy na ich kupno, ale rezultat zauważymy już po pierwszym miesiącu. Nasze rachunki za prąd będą wynosić mniej niż dotychczas.

Czwartym sposób jest przydatny przy wyjazdach na tydzień lub dłużej. Polega on na opróżnieniu naszej lodówki, oraz wyłączeniu jej z prądu na okres wyjazdu. Możemy zaoszczędzić kilka złotych, a i tak zazwyczaj lodówka jest pusta gdy jesteśmy poza domem na dłużej.

Ostatnim sposobem, który odbiega nieco od tematu, jest sprzedaż rzeczy nieprzydatnych. W każdym domu jest dużo gratów, które tylko nam zawadzają. Mogą one się przydać innym osobą, a my możemy na tym zarobić od kilku do nawet kilku set złotych.

Możliwości jest wiele, ludzie potrzebują wszystkiego. Na pewno znajdzie się jakaś osoba która będzie miała lepszy pożytek z rzeczy, które nam są kompletnie nieprzydatne, Należy pamiętać o silnej woli, ponieważ oszczędzanie zawsze zaczyna się od małych kwot, które mogą się przekształcić w niezłe sumy pieniędzy.

 
Obowiązki związane z zatrudnieniem pracownika

Zatrudnienie pracownikaNa pracodawcę zostało nałożone szereg obowiązków związanych z zatrudnieniem pracownika. Większość z nich wynika bezpośrednio z przepisów ustawy Kodeks Pracy,

Procent składany - obliczenia z przymróżeniem oka

Procent-skladany Procent składany jest potężną siłą w procesie pomnażania pieniędzy. Krótka, teoretycznej definicja procentu składanego: sposób oprocentowania polegający na tym, że odsetki doliczane są do wkładu i procentują wraz z nim w następn