Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Gospodarowanie pieniędzmi

W naszych czasach, nie łatwo jest oszczędzać. Dużo ludzi posiada kredyt do spłacenia, lub ma w planach go wziąć. Najczęstszym zmartwieniem jest jego spłata. Często też wydajemy dużo pieniędzy niepotrzebnie. Nie każdy daje radę przetrwać do wypłaty, i zaczyna brakować pieniędzy o wiele za wcześnie.

Pierwszym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest robienie listy na zakupy, oraz wykluczenie z niej najmniej przydatnych rzeczy. Musimy tylko trzymać się listy i nie wybierać rzeczy spoza niej. Przez kilka miesięcy możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Drugim sposobem na zaoszczędzenie naszych pieniędzy jest poświęcenie naszego czasu. Musimy pochodzić tylko po sklepach, oraz porównać ceny w każdym z nich.

Przykładem jest cukier, którego ceny w różnych sklepach mogą sięgać aż 20 groszy. Wiadomo, kwoty zaoszczędzone liczymy w złotówkach, lecz po pewnym czasie możemy liczyć zaoszczędzone pieniądze w setkach.

Kolejnym sposobem na zaoszczędzenie będzie wymiana naszych żarówek na energooszczędne. Oczywiście musimy najpierw wydać trochę pieniędzy na ich kupno, ale rezultat zauważymy już po pierwszym miesiącu. Nasze rachunki za prąd będą wynosić mniej niż dotychczas.

Czwartym sposób jest przydatny przy wyjazdach na tydzień lub dłużej. Polega on na opróżnieniu naszej lodówki, oraz wyłączeniu jej z prądu na okres wyjazdu. Możemy zaoszczędzić kilka złotych, a i tak zazwyczaj lodówka jest pusta gdy jesteśmy poza domem na dłużej.

Ostatnim sposobem, który odbiega nieco od tematu, jest sprzedaż rzeczy nieprzydatnych. W każdym domu jest dużo gratów, które tylko nam zawadzają. Mogą one się przydać innym osobą, a my możemy na tym zarobić od kilku do nawet kilku set złotych.

Możliwości jest wiele, ludzie potrzebują wszystkiego. Na pewno znajdzie się jakaś osoba która będzie miała lepszy pożytek z rzeczy, które nam są kompletnie nieprzydatne, Należy pamiętać o silnej woli, ponieważ oszczędzanie zawsze zaczyna się od małych kwot, które mogą się przekształcić w niezłe sumy pieniędzy.

 
E-sąd

Pierwszy e-sąd w Polsce powstał w Lublinie w 2010 roku i już od samego początku cieszył się niesłabnącą popularnością. Dziś jest znaną instytucją, do której każdego dnia spływa ogromna ilość paczek pozwów. Jak to si

Umowa o pracę, a umowa zlecenie

Umowa o pracęCoraz częściej ubiegając się o posadę zostajemy poinformowani, iż praca będzie wykonywana na podstawie umowy zlecenie czy też będzie zrealizowane na podstawie umowy o dzieło.

Biuro pośrednictwa pracy tymczasowej

Nadchodzi się sezon wakacyjny, coraz więcej uczniów i studentów decyduje się w tym sezonie na poprawienie stanu swojego budżetu lub pozyskanie cennego doświadczenia jako wolontariusz. Nikt, kto zdaje sobie sprawę z syt

Nowoczesne usługi prawnicze

Rynek prawniczy wciąż się rozwija, proponując swoim klientom coraz to nowe i bardziej nowoczesne usługi na miarę ich potrzeb i oczekiwań. Aby spełnić wymagania klientów, konieczne jest szerzenie oferty oraz ko