Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Handel elektroniczny

Eksplozja Internetu otworzyła drzwi do nowych elektronicznych możliwości dla przedsiębiorstw. Konsumenci są teraz w stanie korzystać z Internetu w różnych celach, takich jak badania naukowe, komunikacja, bankowość internetowa, zakupy.

Rosnący rozwój Internetu, coraz więcej ludzi ciążących z jego dóbr, zmierzających coraz bardziej do intensywnego z niego korzystania, dostępność technologii, dostępność informacji, zdolność do współpracy za pośrednictwem Internetu powodują wzrost handlu elektronicznego.

Wraz z rosnącą liczbą gospodarstw domowych, korzystających z Internetu nastawienie na świat e-commerce, na zakupy online, na inwestycje online, na bankowość internetową stale wzrasta. Jednak nie wszyscy klienci uczestniczą w transakcjach internetowych w ramach boom-u internetowego. Wśród konsumentów nadal istnieją obawy o bezpieczeństwo transakcji i przekazywanie danych osobowych przez Internet.

Jest wielka różnica między liczbą potencjalnych klientów, którzy odwiedzają strony z danym towarem/usługą, a liczbą rzeczywiście zrealizowanych zakupów. Mimo milionów osób, które korzystają z Internetu codziennie z wizytą w różnych witrynach handlowych, liczba konsumentów, którzy dokonali zakupów to tylko kilkanaście procent.

Oczywiste możliwości Internetu obejmują już nie tylko sposoby zbierania informacji lecz między innymi także zakupy produktów lub zakupy świadczenia usług. Zamiast konieczności fizycznego odwiedzenia różnych sklepów, w celu porównania ofert cenowych lub przeglądania ulotek w gazetach konsument za pośrednictwem technologii internetowych jest w stanie wyszukiwać i porównać informacje oraz dokonać elektronicznych transakcji. Niniejszy serwis rzuca światło na szeroki temat zakupów, handlu, bankowości w Internecie.

Różnice wśród konsumentów, którzy preferują zakupy online i tych, którzy preferują zakupy offline można przedstawić w pięciu obszarach:

  • postrzegane ryzyko z zakupów online,
  • doświadczenie z zakupów online,
  • postrzegane korzyści z zakupów online,
  • łatwość zakupów online,
  • postrzegana niepewność zakupy online.

Ta świadomość może zapewnić wgląd w to, co należy zrobić, aby przyciągnąć większą liczbę klientów internetowych. Na podstawie tych obszarów należy ustalić zakres zmian i ulepszeń w działaniach online w celu dostosowania do percepcji potencjalnych klientów.

 
Zakupy na aukcjach internetowych - czy to dobry pomysł?

Jeszcze kilka lat temu zakupy na aukcjach internetowych robili nieliczni użytkownicy Internetu. Obecnie zdecydowana większość deklaruje, że takie zakupy wykonuje co najmniej raz na kwartał. Na najbardziej popularnym portalu au

Internetowe rabaty

Kosmetyczne propozycje Od pewnego czasu popularne stały się strony z okazjami, obniżkami, rabatami. Za określoną kwotę możemy kupić bon, który jest wart o wiele więcej niż cena na to wskazująca. Przykładowo. Za farbowa

Centrum handlowe - wygoda dla klientów

Bardzo popularne stały się w ostatnim czasie wszelkiego rodzaju centra handlowe, skupiające w jednym miejscu punkty handlowe i usługowe o różnym charakterze. Nowoczesne centra handlowe odznaczają się nie tylko funkcjonalnością i wygodą skierowaną do potencjalnych klientów,

Kiedy możemy oddać zakupiony towar?

Według polskiego prawa możemy zwrócić zakupiony towar, gdy: okazał się on wadliwy bądź niezgodny z umową - czyli jeśli w umowie jest napisane, że dany sweter jest np. różowy a w rzeczywistości jest np. czarny