Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Handel internetowy - czy to prosty sposób na biznes?

Wiele osób jest przekonanych, że sprzedaż wysyłkowa przez Internet to bardzo prosty sposób na zarabianie pieniędzy. Myślą oni, że nie trzeba inwestować zbyt wiele w towar, firmę można zarejestrować w mieszkaniu a wiec odpadają kolejne koszty. Wiele osób mylnie sądzi także, że z klientami, których się nie widzi osobiście nie ma problemów.

Tymczasem rzeczywistość jest zupełnie inna. Sprzedaż internetowa jest bardzo wymagająca. Na tym rynku działa ogromna konkurencja dlatego trudno jest się przebić. Przekonał się o tym zapewne każdy, kto na najpopularniejszym portalu aukcyjnym chciał sprzedać coś w chodliwej branży. Jeśli nie wykupi się opcji promowania przedmiotu można zapomnieć o tym, że ktoś wejdzie na aukcję, nie mówiąc już o zakupie.

Podobnie jest ze sklepami internetowymi. Trzeba zainwestować niemałe pieniądze żeby mieć dobre wyniki w wyszukiwarkach. Klienci robiący zakupy w sieci liczą przede wszystkim na niskie ceny trzeba więc sprzedawać tanio. To, że nie widzimy klientów osobiście nie oznacza, że nie sprawiają oni kłopotów. Często bardzo długo zwlekają z wpłatą albo odsyłają dobre przedmioty według własnego uznania. Plagą jest taką zwyczaj nachalnego targowania się ze sprzedawcą. Jak widać internetowy handel to nie jest łatwy kawałek chleba.

Jak dbać o klientów w handlu internetowym?

Obecnie wiele osób prowadzi działalność handlową, która polega na sprzedaży różnych przedmiotów drogą wysyłkową. Takie podmioty działają w oparciu o duże portale aukcyjne albo prowadzą sprzedaż poprzez własne sklepy internetowe. Wielu sprzedawców uważa, że klient, którego nie widzą twarzą w twarz jest mniej wymagający.

Niektórzy wychodzą też z założenia, że nie warto się przejmować reklamacjami bo nikomu nie będzie chciało się odsyłać przedmiotu. Jest to bardzo złe podejście. Klienta internetowego trzeba traktować tak samo poważnie jest klienta w handlu stacjonarnym. Przede wszystkim trzeba dbać o jak najlepsze zaspokojenie jego potrzeb. Klienci w sieci szukają przede wszystkim niskich cen ale nie jest to jedyne kryterium decyzji zakupowej. Odwiedzając dany sklep internetowy zwracają uwagę na szerokość asortymentu, szatę graficzną, wyczerpujące opisy, dobre zdjęcia, łatwość nawigacji.

Dla wielu z nich ważny jest sposób oraz cena wysyłki. Tutaj nie można oszczędzać. Do wysyłki należy użyć sposobu, który jest najbardziej pewny. Dla klientów ważne jest także szybkie uzyskanie informacji. Na maile i zapytania trzeba więc odpowiadać niezwłocznie. Podobnie jest z wysyłkami, które powinny być realizowane jak najszybciej bo klientom zwykle zależy na czasie. Zamówione towary trzeba solidnie pakować, by bezpiecznie docierały do odbiorców.

 
Crowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi

CrowdfundingCrowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi Wiele osób posiada ciekawe pomysły i zapał niezbędny do ich zrealizowania, cóż jednak z tego, skoro brak im funduszy. Tzw. Anioły biznesu nie mogą być wszędzie, zresztą - z

Jak można zarabiać na blogu?

Zarabianie na bloguCzęsto słyszymy, że bloger w naszym kraju porzucił pracę na etacie i zarabia na blogu, czy też utrzymuje się z prowadzenia eksperckiego bloga. To prawda, w obecnej dobie, przy tak szerok