Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Handel internetowy - czy to prosty sposób na biznes?

Wiele osób jest przekonanych, że sprzedaż wysyłkowa przez Internet to bardzo prosty sposób na zarabianie pieniędzy. Myślą oni, że nie trzeba inwestować zbyt wiele w towar, firmę można zarejestrować w mieszkaniu a wiec odpadają kolejne koszty. Wiele osób mylnie sądzi także, że z klientami, których się nie widzi osobiście nie ma problemów.

Tymczasem rzeczywistość jest zupełnie inna. Sprzedaż internetowa jest bardzo wymagająca. Na tym rynku działa ogromna konkurencja dlatego trudno jest się przebić. Przekonał się o tym zapewne każdy, kto na najpopularniejszym portalu aukcyjnym chciał sprzedać coś w chodliwej branży. Jeśli nie wykupi się opcji promowania przedmiotu można zapomnieć o tym, że ktoś wejdzie na aukcję, nie mówiąc już o zakupie.

Podobnie jest ze sklepami internetowymi. Trzeba zainwestować niemałe pieniądze żeby mieć dobre wyniki w wyszukiwarkach. Klienci robiący zakupy w sieci liczą przede wszystkim na niskie ceny trzeba więc sprzedawać tanio. To, że nie widzimy klientów osobiście nie oznacza, że nie sprawiają oni kłopotów. Często bardzo długo zwlekają z wpłatą albo odsyłają dobre przedmioty według własnego uznania. Plagą jest taką zwyczaj nachalnego targowania się ze sprzedawcą. Jak widać internetowy handel to nie jest łatwy kawałek chleba.

Jak dbać o klientów w handlu internetowym?

Obecnie wiele osób prowadzi działalność handlową, która polega na sprzedaży różnych przedmiotów drogą wysyłkową. Takie podmioty działają w oparciu o duże portale aukcyjne albo prowadzą sprzedaż poprzez własne sklepy internetowe. Wielu sprzedawców uważa, że klient, którego nie widzą twarzą w twarz jest mniej wymagający.

Niektórzy wychodzą też z założenia, że nie warto się przejmować reklamacjami bo nikomu nie będzie chciało się odsyłać przedmiotu. Jest to bardzo złe podejście. Klienta internetowego trzeba traktować tak samo poważnie jest klienta w handlu stacjonarnym. Przede wszystkim trzeba dbać o jak najlepsze zaspokojenie jego potrzeb. Klienci w sieci szukają przede wszystkim niskich cen ale nie jest to jedyne kryterium decyzji zakupowej. Odwiedzając dany sklep internetowy zwracają uwagę na szerokość asortymentu, szatę graficzną, wyczerpujące opisy, dobre zdjęcia, łatwość nawigacji.

Dla wielu z nich ważny jest sposób oraz cena wysyłki. Tutaj nie można oszczędzać. Do wysyłki należy użyć sposobu, który jest najbardziej pewny. Dla klientów ważne jest także szybkie uzyskanie informacji. Na maile i zapytania trzeba więc odpowiadać niezwłocznie. Podobnie jest z wysyłkami, które powinny być realizowane jak najszybciej bo klientom zwykle zależy na czasie. Zamówione towary trzeba solidnie pakować, by bezpiecznie docierały do odbiorców.

 
Zarabianie pieniędzy podczas studiowania

Zarabianie pieniędzy podczas studiowaniaWielu uczniów liceów jak najszybciej bardzo chce czasu skończenia swojej edukacji w szkole średniej i pójścia na uniwersytet. Nauka w szkole wyższej będzie według nich bramą do niezależności.

Finanse publiczne i prywatne

Finanse publiczneZwyczajowo, finanse dzieli się na prywatne i publiczne. Te pierwsze, to finanse gospodarstw domowych, czyli każdej rodziny. Finanse prywatne to również dochody, pozyskiwane z prowadze

Crowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi

CrowdfundingCrowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi Wiele osób posiada ciekawe pomysły i zapał niezbędny do ich zrealizowania, cóż jednak z tego, skoro brak im funduszy. Tzw. Anioły biznesu nie mogą być wszędzie, zresztą - z

Jak można zarabiać na blogu?

Zarabianie na bloguCzęsto słyszymy, że bloger w naszym kraju porzucił pracę na etacie i zarabia na blogu, czy też utrzymuje się z prowadzenia eksperckiego bloga. To prawda, w obecnej dobie, przy tak szerok