Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Home banking

Home banking umożliwia wykonywanie zleceń na kontach bankowych użytkownika na odległość, a także wgląd w informacje ogólne o banku i kontrolę stanu rachunków. Co to oznacza dla przeciętnego użytkownika komputera?

Niejednej osobie korzystającej z usług bankowych z pewnością nieraz zdarzyło się zdenerwować, kiedy o kilka minut spóźniła się i zastała zamknięte drzwi banku, w którym chciała dokonać przelewu, wpłacić pieniądze bądź wykonać jakąś inną operację związaną z ulokowanymi w nim oszczędnościami. Dzięki nowej usłudze, która pojawia się w ofercie coraz większej liczby instytucji bankowych możemy uniknąć podobnych kłopotów.

Jeśli tylko dysponujemy dostępem do Internetu, a nasz bank dysponuje nowoczesnym systemem komputerowym, pozwalającym dokonywać transakcji finansowych za pośrednictwem linii telefonicznych, cały świat finansowy stoi przed nami otworem. Za pomocą komputera podłączonego do Sieci szybko i wygodnie możemy zarządzać posiadanymi środkami. Łącząc się z bankiem i korzystając z oprogramowania do zarządzania finansami, nie ruszając się z domu możemy wypełnić odpowiedni formularz przelewu i wydać zlecenie przeprowadzenia niemal dowolnej operacji finansowej.

Zarządzanie kontem na odległość, a więc za pośrednictwem komputera i linii telefinformatycznych, nazywane jest z języka angielskiego home banking. Na podobny tryb pracy istnieje też kilka innych określeń, na przykład electronic banking, direct banking czy netbank. l z takimi nazwami możemy też się spotkać w różnych bankach. Jedynym polskim odpowiednikiem, który przyjął się w kilku instytucjach o podobnym charakterze jest tzw. Bank u Klienta.

Za wymienionymi pojęciami kryje się ni mniej, ni więcej, tylko zarządzanie zasobami finansowymi ulokowanymi na koncie w banku na odległość. Tą drogą możliwe jest między innymi składanie zleceń przelewu czy też po prostu sprawdzanie stanu konta. Niezbędne do tego jest odpowiednie oprogramowanie, za pomocą którego będziemy w stanie zapanować nad wszystkimi operacjami związanymi z naszymi środkami pieniężnymi. Narzędzia tego typu automatycznie realizują polecenia wydawane przez użytkownika, we właściwy sposób komunikując się z systemem używanym przez bank, z którym się on łączy.

 
Kto nie korzysta z usług bankowych?

W Polsce jest jeszcze spora grupa osób, które nie odczuwają konieczności korzystania z usług bankowych. Choć z każdym rokiem rośnie odsetek osób posiadających rachunki bieżące nadal jesteśmy daleko w statystykach europejskich. Ko

Oferta banków

Zakres usług bankowych obejmuje większość operacji finansowych związanych z środkami przechowywanymi na koncie. W trybie online możliwe jest więc przede wszystkim przesyłanie zleceń płatniczych, na przykład przelewu z jednego konta na inne.

Bankowość online

Internet stopniowo staje się integralnym elementem naszego życia. Wpływ na jego rozwój mają przede wszystkim firmy zajmujące się tworzeniem oprogramowania służącego do obsługi sieci, a więc na przykład umożliwiającego korzystanie z oferowanych za jej pośrednictwem usług.