Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

Przelicznik walutowyOtwarte granice i globalny rozwój Internetu pozwalają na handel na niespotykanym dotąd poziomie. Handel także prowadzony przez polskich przedsiębiorców. Jednoosobowe firmy czy więksi gracze - każda oszczędność ma znaczenie na niezwykle konkurencyjnym rynku.

Dlatego trzeba stale poszukiwać nowych rozwiązań gwarantujących utrzymanie pozycji lub rozwój. Działalność handlowa z wieloma krajami ściśle związana jest nie tyle czy tylko z kosztem samego towaru i transportu, ale również z wahaniami na światowym rynku walut.

Więcej…

Moja babcia, zawsze opowiadała mi jak bawiła się w dzieciństwie. W czasach w których internet był czymś niewiarygodnym, fantastycznym i niewyobrażalnym i kiedy komputery były wielkości budynków.

W jej historiach często wspominała o tym jak wychodziła ze swoimi koleżankami pograć w "Podchody", albo spacerowały z koleżankami po lesie szukając przygód. Dzisiaj technologia zamieniła wycieczki ze znajomymi na rozmowy na "Skype", a wspólne granie w piłkę na podwórku z kolegami na grę... przy konsoli.

Czasy się zmieniają. Rozwijanie się kolejnych technologi, dzieje się w zastraszającym tempie i w mrugnięciu oka możemy zacząć erę latających samochodów. Drony, kiedyś dostępne tylko dla wojska, dzisiaj są dostępne dla każdego.

Więcej…
Home banking

Home banking umożliwia wykonywanie zleceń na kontach bankowych użytkownika na odległość, a także wgląd w informacje ogólne o banku i kontrolę stanu rachunków. Co to oznacza dla przeciętnego użytkownika komputera?

Niejednej osobie korzystającej z usług bankowych z pewnością nieraz zdarzyło się zdenerwować, kiedy o kilka minut spóźniła się i zastała zamknięte drzwi banku, w którym chciała dokonać przelewu, wpłacić pieniądze bądź wykonać jakąś inną operację związaną z ulokowanymi w nim oszczędnościami. Dzięki nowej usłudze, która pojawia się w ofercie coraz większej liczby instytucji bankowych możemy uniknąć podobnych kłopotów.

Jeśli tylko dysponujemy dostępem do Internetu, a nasz bank dysponuje nowoczesnym systemem komputerowym, pozwalającym dokonywać transakcji finansowych za pośrednictwem linii telefonicznych, cały świat finansowy stoi przed nami otworem. Za pomocą komputera podłączonego do Sieci szybko i wygodnie możemy zarządzać posiadanymi środkami. Łącząc się z bankiem i korzystając z oprogramowania do zarządzania finansami, nie ruszając się z domu możemy wypełnić odpowiedni formularz przelewu i wydać zlecenie przeprowadzenia niemal dowolnej operacji finansowej.

Zarządzanie kontem na odległość, a więc za pośrednictwem komputera i linii telefinformatycznych, nazywane jest z języka angielskiego home banking. Na podobny tryb pracy istnieje też kilka innych określeń, na przykład electronic banking, direct banking czy netbank. l z takimi nazwami możemy też się spotkać w różnych bankach. Jedynym polskim odpowiednikiem, który przyjął się w kilku instytucjach o podobnym charakterze jest tzw. Bank u Klienta.

Za wymienionymi pojęciami kryje się ni mniej, ni więcej, tylko zarządzanie zasobami finansowymi ulokowanymi na koncie w banku na odległość. Tą drogą możliwe jest między innymi składanie zleceń przelewu czy też po prostu sprawdzanie stanu konta. Niezbędne do tego jest odpowiednie oprogramowanie, za pomocą którego będziemy w stanie zapanować nad wszystkimi operacjami związanymi z naszymi środkami pieniężnymi. Narzędzia tego typu automatycznie realizują polecenia wydawane przez użytkownika, we właściwy sposób komunikując się z systemem używanym przez bank, z którym się on łączy.

 
Coraz więcej Polaków korzysta z bankowości mobilnej

Bankowość mobilnaJak informują media, w 2014 roku aż 3 miliony Polaków korzystało z bankowości mobilnej. Zaszła duża zmiana w porównaniu do roku poprzedniego, kiedy tylko 1,6 miliona klientów banku było użytkownikami tej technologii.

Konto internetowe - jak je założyć i jak z niego korzystać?

Bankowe konto internetoweDostęp do konta internetowego to wygodny sposób na zarządzanie finansami i kontrolowanie ich. Wgląd do rachunku mamy siedem dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę, nie ograniczają nas więc godziny pracy placówek bankowy