Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

Przelicznik walutowyOtwarte granice i globalny rozwój Internetu pozwalają na handel na niespotykanym dotąd poziomie. Handel także prowadzony przez polskich przedsiębiorców. Jednoosobowe firmy czy więksi gracze - każda oszczędność ma znaczenie na niezwykle konkurencyjnym rynku.

Dlatego trzeba stale poszukiwać nowych rozwiązań gwarantujących utrzymanie pozycji lub rozwój. Działalność handlowa z wieloma krajami ściśle związana jest nie tyle czy tylko z kosztem samego towaru i transportu, ale również z wahaniami na światowym rynku walut.

Więcej…

Moja babcia, zawsze opowiadała mi jak bawiła się w dzieciństwie. W czasach w których internet był czymś niewiarygodnym, fantastycznym i niewyobrażalnym i kiedy komputery były wielkości budynków.

W jej historiach często wspominała o tym jak wychodziła ze swoimi koleżankami pograć w "Podchody", albo spacerowały z koleżankami po lesie szukając przygód. Dzisiaj technologia zamieniła wycieczki ze znajomymi na rozmowy na "Skype", a wspólne granie w piłkę na podwórku z kolegami na grę... przy konsoli.

Czasy się zmieniają. Rozwijanie się kolejnych technologi, dzieje się w zastraszającym tempie i w mrugnięciu oka możemy zacząć erę latających samochodów. Drony, kiedyś dostępne tylko dla wojska, dzisiaj są dostępne dla każdego.

Więcej…
Idealne konto osobiste - jak je znaleźć?

Wybór konta jest dla wielu osób łatwą decyzją. W końcu wydaje się, że praktycznie wszystkie oferty opierają się na tych samych zasadach. Warto jednak bliżej zapoznać się z propozycjami banków, ponieważ może okazać się, że nie wszystkie oferty są tak samo korzystne.

Opłaty i prowizje

Oczywiście najpierw należy przeanalizować tabelę opłat i prowizji. Każde konto osobiste ma szczegółowy wykaz opłat za wszystkie usługi.

Dotyczy to między innymi miesięcznej opłaty za prowadzenie konta, ale korzystanie z rachunku może być także związane z innymi kosztami, dlatego należy brać pod uwagę wszystkie dodatkowe prowizje, np. za przelewy, zlecenia stałe, czy wypłaty.

O ile prowadzenie konta osobistego jest w wielu bankach darmowe, należy zwrócić uwagę na koszty wydania i obsługi karty płatniczej.

Sposób użytkowania

Dobre konto osobiste powinno być również wygodne. Nie bez znaczenia pozostaje sposób użytkowania rachunku. Bez wątpienia w czasie podejmowania decyzji należy wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby. Na przykład osoby, które zazwyczaj wykonują większość operacji przez Internet, nie muszą martwić się wysokimi opłatami za usługi w placówce banku. Z ich punktu widzenia najważniejsze znaczenie mają tanie lub bezpłatne transakcje internetowe. Ponieważ każdy ma inne potrzeby, wskazanie jednego konta osobistego, które będzie idealne, jest niemożliwe. Zawsze należy wybrać ofertę najlepiej dopasowaną do indywidualnych oczekiwań.

Niższe koszty

Konto osobiste może opierać się na bardzo korzystnych zasadach, jeśli uda się znaleźć ciekawą ofertę w ramach promocji. Banki przygotowują różne propozycje, które mają na celu przede wszystkim przyciągnięcie klientów, np. różne programy premiowe. Chociaż różnice w opłatach za różne konta osobiste wydają się niezbyt pokaźne, jednak po kilku latach użytkowania mogą przełożyć się na bardzo konkretne sumy. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na przejrzenie różnych ofert banków i dokonanie korzystnego wyboru, który przełoży się na oszczędności.

 
Crowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi

CrowdfundingCrowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi Wiele osób posiada ciekawe pomysły i zapał niezbędny do ich zrealizowania, cóż jednak z tego, skoro brak im funduszy. Tzw. Anioły biznesu nie mogą być wszędzie, zresztą - z

Jak można zarabiać na blogu?

Zarabianie na bloguCzęsto słyszymy, że bloger w naszym kraju porzucił pracę na etacie i zarabia na blogu, czy też utrzymuje się z prowadzenia eksperckiego bloga. To prawda, w obecnej dobie, przy tak szerok