Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Idealne konto osobiste - jak je znaleźć?

Wybór konta jest dla wielu osób łatwą decyzją. W końcu wydaje się, że praktycznie wszystkie oferty opierają się na tych samych zasadach. Warto jednak bliżej zapoznać się z propozycjami banków, ponieważ może okazać się, że nie wszystkie oferty są tak samo korzystne.

Opłaty i prowizje

Oczywiście najpierw należy przeanalizować tabelę opłat i prowizji. Każde konto osobiste ma szczegółowy wykaz opłat za wszystkie usługi.

Dotyczy to między innymi miesięcznej opłaty za prowadzenie konta, ale korzystanie z rachunku może być także związane z innymi kosztami, dlatego należy brać pod uwagę wszystkie dodatkowe prowizje, np. za przelewy, zlecenia stałe, czy wypłaty.

O ile prowadzenie konta osobistego jest w wielu bankach darmowe, należy zwrócić uwagę na koszty wydania i obsługi karty płatniczej.

Sposób użytkowania

Dobre konto osobiste powinno być również wygodne. Nie bez znaczenia pozostaje sposób użytkowania rachunku. Bez wątpienia w czasie podejmowania decyzji należy wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby. Na przykład osoby, które zazwyczaj wykonują większość operacji przez Internet, nie muszą martwić się wysokimi opłatami za usługi w placówce banku. Z ich punktu widzenia najważniejsze znaczenie mają tanie lub bezpłatne transakcje internetowe. Ponieważ każdy ma inne potrzeby, wskazanie jednego konta osobistego, które będzie idealne, jest niemożliwe. Zawsze należy wybrać ofertę najlepiej dopasowaną do indywidualnych oczekiwań.

Niższe koszty

Konto osobiste może opierać się na bardzo korzystnych zasadach, jeśli uda się znaleźć ciekawą ofertę w ramach promocji. Banki przygotowują różne propozycje, które mają na celu przede wszystkim przyciągnięcie klientów, np. różne programy premiowe. Chociaż różnice w opłatach za różne konta osobiste wydają się niezbyt pokaźne, jednak po kilku latach użytkowania mogą przełożyć się na bardzo konkretne sumy. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na przejrzenie różnych ofert banków i dokonanie korzystnego wyboru, który przełoży się na oszczędności.

 
Zarabianie pieniędzy podczas studiowania

Zarabianie pieniędzy podczas studiowaniaWielu uczniów liceów jak najszybciej bardzo chce czasu skończenia swojej edukacji w szkole średniej i pójścia na uniwersytet. Nauka w szkole wyższej będzie według nich bramą do niezależności.

Finanse publiczne i prywatne

Finanse publiczneZwyczajowo, finanse dzieli się na prywatne i publiczne. Te pierwsze, to finanse gospodarstw domowych, czyli każdej rodziny. Finanse prywatne to również dochody, pozyskiwane z prowadze

Crowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi

CrowdfundingCrowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi Wiele osób posiada ciekawe pomysły i zapał niezbędny do ich zrealizowania, cóż jednak z tego, skoro brak im funduszy. Tzw. Anioły biznesu nie mogą być wszędzie, zresztą - z

Jak można zarabiać na blogu?

Zarabianie na bloguCzęsto słyszymy, że bloger w naszym kraju porzucił pracę na etacie i zarabia na blogu, czy też utrzymuje się z prowadzenia eksperckiego bloga. To prawda, w obecnej dobie, przy tak szerok