Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Idealny biznes dla kobiety

Niemalże każda kobieta kocha biżuterię. Od zawsze płeć piękna używała różnych ozdób aby poprawić swój wygląd. Ileż to razy kobieta przechodząc ulicą, zatrzymuje się przy wystawie sklepowej tylko po to, żeby przez chwilę popatrzeć na piękne kolczyki czy naszyjnik?

Kobiety marzą o jak największej ilości przeróżnych ozdóbek. Niestety bardzo często oryginalne, stylowe kolczyki czy naszyjnik, to dość duży koszt. Gdy już znajdziemy ten wymarzony, wyśniony komplet, okazuje się, że jest za drogi. Często kobiety wyobrażają sobie te wyśnione kolczyki, ich kolor, budowę. Wszystko fajnie ale….

Ciężko znaleźć te idealne w sklepie. Wiele osób znalazło rozwiązanie tego problemu. Kolczyki własnej roboty. Brzmi banalnie, często nie zauważamy jaki potencjał w tym drzemie. Można połączyć swoje zamiłowanie do biżuterii z własnym biznesem. Najtańszy zestaw elementów do zrobienia około 10 par kolczyków to koszt niecałych 20 złotych. Materia nie jest może zbyt górnolotny ale w końcu od czegoś trzeba zacząć. Na rynku są dostępne profesjonalne zestawy koprodukcji biżuterii. Ich ceny w zależności od jakości materiałów wynoszą od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Bardzo często osoby zaczynające przygodę z tym biznesem, zaczynają od zakupu kompletnego zestawu. Później, zakupują poszczególne elementy osobno. Zakup półfabrykatów osobno, pozwala na kompletną dowolność w tworzeniu. W zestawach do produkcji biżuterii nie wszystkie elementy podobają nam się jednakowo. Zakupując poszczególne półfabrykaty osobno, unikamy możliwego rozczarowania. Swoboda twórcza może przynieść zaskakujące rezultaty. Własnoręczne tworzenie biżuterii umożliwia indywidualne zaprojektowanie ów świecidełek na swoje potrzeby i nie tylko. Nie oszukujmy się, jeśli chodzi o biżuterię, to rynek nigdy nie będzie nasycony. Kobiety zawsze będą potrzebowały kolejnej pary pasujących do nowej sukienki kolczyków czy tez naszyjnika do kompletu.

Hurtownie oferują towary z całej rozpiętości. Choćby zwykłe koraliki. Można zakupić je wykonane z drewna, szkła, żywicy czy tez ze sznurka. A to tylko niektóre z możliwości. Rzemyki, paski, zapięcia. Wszystkie te materiały dostępne w najróżniejszych wariantach. Jeśli ktoś lubi biżuterię, kocha wymyślać jak mogłaby ona wyglądać, to właśnie znalazł wymarzoną pracę. Nie dość że przyjemna, to jeszcze opłacalna. Taki biznes może przynieść spory dochód. wszystko zależy od umiejętności technicznych no i wyobraźni. Ima bardziej oryginalne kolczyki czy bransoletki, tym większa szansa na ich sprzedaż. Bo w końcu każda kobieta chce się czuć wyjątkowo. Taka biżuteria może jej zapewnić niepowtarzalny wygląd. Dlatego też biżuteria ręcznie robiona cieszy się duża popularnością. Osoby zainteresowane mogą brać udział w warsztatach tworzenia biżuterii, gdzie uczą się podstaw. Często taka niby zabawa, przekształca się w nieźle prosperujący biznes.

 
Własna firma - warto czy nie warto?

Własna firmaWłasna firma - warto czy nie warto? Prowadzenie własnej firmy to szansa na osiągnięcie sporego sukcesu i zdobycie bezcennego doświadczenia zawodowego, które procentuje przez całe późniejsze życie zawodowe, a przed

Przedsiębiorczość akademicka

Pojęcie przedsiębiorczości akademickiej był nieznane kilka lat temu. Zrodziło się w wyniku zmian m.in. globalizacji oraz trudnymi wymaganiami dla młodych ludzi rynku pracy. Wymaga to wielu zmian i stwarza nowe wyzwania dla ucze

Szansa dla osoby przedsiębiorczej

Wiele przedsiębiorczych osób nie czuje się dobrze pracując na etacie. Marzy im się coś własnego, firma o jakiej zawsze marzyli. Dziś mogą spełnić swoje marzenie, nawet wtedy, gry bank odmawia przyznania im kredytu. Osoba przeds

Etat czy własna firma?

Wiele osób ma dylemat: praca na etacie czy własna firma? Każda z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Praca w firmie na etacie na pewno jest wyjściem bezpiecznym, to stabilna praca, zwłaszcza na umowę o pracę na czas nieokreś