Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Idealny biznes dla kobiety

Niemalże każda kobieta kocha biżuterię. Od zawsze płeć piękna używała różnych ozdób aby poprawić swój wygląd. Ileż to razy kobieta przechodząc ulicą, zatrzymuje się przy wystawie sklepowej tylko po to, żeby przez chwilę popatrzeć na piękne kolczyki czy naszyjnik?

Kobiety marzą o jak największej ilości przeróżnych ozdóbek. Niestety bardzo często oryginalne, stylowe kolczyki czy naszyjnik, to dość duży koszt. Gdy już znajdziemy ten wymarzony, wyśniony komplet, okazuje się, że jest za drogi. Często kobiety wyobrażają sobie te wyśnione kolczyki, ich kolor, budowę. Wszystko fajnie ale….

Ciężko znaleźć te idealne w sklepie. Wiele osób znalazło rozwiązanie tego problemu. Kolczyki własnej roboty. Brzmi banalnie, często nie zauważamy jaki potencjał w tym drzemie. Można połączyć swoje zamiłowanie do biżuterii z własnym biznesem. Najtańszy zestaw elementów do zrobienia około 10 par kolczyków to koszt niecałych 20 złotych. Materia nie jest może zbyt górnolotny ale w końcu od czegoś trzeba zacząć. Na rynku są dostępne profesjonalne zestawy koprodukcji biżuterii. Ich ceny w zależności od jakości materiałów wynoszą od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Bardzo często osoby zaczynające przygodę z tym biznesem, zaczynają od zakupu kompletnego zestawu. Później, zakupują poszczególne elementy osobno. Zakup półfabrykatów osobno, pozwala na kompletną dowolność w tworzeniu. W zestawach do produkcji biżuterii nie wszystkie elementy podobają nam się jednakowo. Zakupując poszczególne półfabrykaty osobno, unikamy możliwego rozczarowania. Swoboda twórcza może przynieść zaskakujące rezultaty. Własnoręczne tworzenie biżuterii umożliwia indywidualne zaprojektowanie ów świecidełek na swoje potrzeby i nie tylko. Nie oszukujmy się, jeśli chodzi o biżuterię, to rynek nigdy nie będzie nasycony. Kobiety zawsze będą potrzebowały kolejnej pary pasujących do nowej sukienki kolczyków czy tez naszyjnika do kompletu.

Hurtownie oferują towary z całej rozpiętości. Choćby zwykłe koraliki. Można zakupić je wykonane z drewna, szkła, żywicy czy tez ze sznurka. A to tylko niektóre z możliwości. Rzemyki, paski, zapięcia. Wszystkie te materiały dostępne w najróżniejszych wariantach. Jeśli ktoś lubi biżuterię, kocha wymyślać jak mogłaby ona wyglądać, to właśnie znalazł wymarzoną pracę. Nie dość że przyjemna, to jeszcze opłacalna. Taki biznes może przynieść spory dochód. wszystko zależy od umiejętności technicznych no i wyobraźni. Ima bardziej oryginalne kolczyki czy bransoletki, tym większa szansa na ich sprzedaż. Bo w końcu każda kobieta chce się czuć wyjątkowo. Taka biżuteria może jej zapewnić niepowtarzalny wygląd. Dlatego też biżuteria ręcznie robiona cieszy się duża popularnością. Osoby zainteresowane mogą brać udział w warsztatach tworzenia biżuterii, gdzie uczą się podstaw. Często taka niby zabawa, przekształca się w nieźle prosperujący biznes.

 
Przedsiębiorczość akademicka

Pojęcie przedsiębiorczości akademickiej był nieznane kilka lat temu. Zrodziło się w wyniku zmian m.in. globalizacji oraz trudnymi wymaganiami dla młodych ludzi rynku pracy. Wymaga to wielu zmian i stwarza nowe wyzwania dla ucze

Szansa dla osoby przedsiębiorczej

Wiele przedsiębiorczych osób nie czuje się dobrze pracując na etacie. Marzy im się coś własnego, firma o jakiej zawsze marzyli. Dziś mogą spełnić swoje marzenie, nawet wtedy, gry bank odmawia przyznania im kredytu. Osoba przeds