Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Ile można zarobić na YouTube?

Zarabianie na YoutubeIlu w Polsce jest YouTuberów, którzy regularnie osiągają wysokie zyski na swoich filmikach? Tego dokładnie nie wiemy. Jedną z przyczyn są naprawdę ciekawe pieniądze, które nie wymagają od nas dużego wkładu pracy. To właśnie te proporcje chce uzyskać każdy kto zarabia w sieci - niewiele pracy, duże zarobki, a przy tym pojawia się często dochód pasywny.

Zacznijmy od początku. Tak naprawdę YouTube nie płaci nam za wyświetlenia. Nie są one wyznacznikiem tego ile zarobimy. Są one potrzebne raczej do pozycjonowania naszego filmiku w wyszukiwarce YouTube. Zarabiamy dopiero wtedy, kiedy pozwolimy im wyświetlać podczas emisji naszych nagrań reklamy. I to właśnie one dają nam przychody. Jednak często i ich pojawienie niewiele dla nas znaczy. Osoby, które oglądają nasze filmy muszą zazwyczaj kliknąć w reklamę byśmy otrzymali prowizję. Zdarzają się również reklamy przed rozpoczęciem nagrania, których nie można ominąć - wtedy również otrzymujemy pieniądze.

Jakie są stawki?

Jak to za reklamy, często śmiesznie małe. Uzależnione jest to również od kategorii, w której zamieszczamy własne nagrania. Często w finansach stawki są wyższe niżeli w rozrywce. W tej możemy liczyć średnio kilka do kilkunastu groszy za klik. Nie jest to dużo, ale jeśli mamy dużo wyświetleń filmu i trafiliśmy z niszą to możemy zarobić naprawdę ciekawe pieniądze. Reklamy są tak umieszczane, by odbiorcy chętnie w nie klikali. Dlatego też przed dodaniem filmu do serwisu wypełniamy chociażby takie pola jak Kategoria, by pojawiały się reklamy w tej dziedziny.

Nie zapominajmy również, że dla niektórych YouTuberów prawdziwe zarobki daje reklama danych produktów w filmie. Przykładowo robimy filmiki z zakresu gotowania. Zdarzają się firmy, które oferują nam stawkę za filmik, na którym pojawi się patelnia czy garnek. I właśnie za to YouTuberzy zgarniają największą kasę. Mimo wszystko same reklamy też dają zarobić, ale w tym przypadku musimy mieć naprawdę dużo wyświetleń, by to w jakiś sposób przełożyło się na liczbę klików w reklamy. Warto dodać, że są autorzy, którzy zarabiają już miliony dolarów rocznie na swoich produkcjach.

 
Jak zarabiać w Internecie na swoich pasjach?

Zarabianie w internecie na pasjachJak zarabiać na swoich pasjach w Internecie? Każdy z nas ma jakąś pasję. Jeden lubi malować, drugi robić zdjęcia, ktoś inny pisać czy uczyć się nowych języków. Ale możemy robić równocześni

Zarabianie w domu

Zarabianie w domu Kończymy studia i szukamy pracy. Najczęściej jest to praca na etat. Stałe godziny, biuro i przełożony. Ale nie dla wszystkich taki rodzaj pracy będzie zgodny z ich charakterem i oczekiwaniami.