Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Ile można zarobić na YouTube?

Zarabianie na YoutubeIlu w Polsce jest YouTuberów, którzy regularnie osiągają wysokie zyski na swoich filmikach? Tego dokładnie nie wiemy. Jedną z przyczyn są naprawdę ciekawe pieniądze, które nie wymagają od nas dużego wkładu pracy. To właśnie te proporcje chce uzyskać każdy kto zarabia w sieci - niewiele pracy, duże zarobki, a przy tym pojawia się często dochód pasywny.

Zacznijmy od początku. Tak naprawdę YouTube nie płaci nam za wyświetlenia. Nie są one wyznacznikiem tego ile zarobimy. Są one potrzebne raczej do pozycjonowania naszego filmiku w wyszukiwarce YouTube. Zarabiamy dopiero wtedy, kiedy pozwolimy im wyświetlać podczas emisji naszych nagrań reklamy. I to właśnie one dają nam przychody. Jednak często i ich pojawienie niewiele dla nas znaczy. Osoby, które oglądają nasze filmy muszą zazwyczaj kliknąć w reklamę byśmy otrzymali prowizję. Zdarzają się również reklamy przed rozpoczęciem nagrania, których nie można ominąć - wtedy również otrzymujemy pieniądze.

Jakie są stawki?

Jak to za reklamy, często śmiesznie małe. Uzależnione jest to również od kategorii, w której zamieszczamy własne nagrania. Często w finansach stawki są wyższe niżeli w rozrywce. W tej możemy liczyć średnio kilka do kilkunastu groszy za klik. Nie jest to dużo, ale jeśli mamy dużo wyświetleń filmu i trafiliśmy z niszą to możemy zarobić naprawdę ciekawe pieniądze. Reklamy są tak umieszczane, by odbiorcy chętnie w nie klikali. Dlatego też przed dodaniem filmu do serwisu wypełniamy chociażby takie pola jak Kategoria, by pojawiały się reklamy w tej dziedziny.

Nie zapominajmy również, że dla niektórych YouTuberów prawdziwe zarobki daje reklama danych produktów w filmie. Przykładowo robimy filmiki z zakresu gotowania. Zdarzają się firmy, które oferują nam stawkę za filmik, na którym pojawi się patelnia czy garnek. I właśnie za to YouTuberzy zgarniają największą kasę. Mimo wszystko same reklamy też dają zarobić, ale w tym przypadku musimy mieć naprawdę dużo wyświetleń, by to w jakiś sposób przełożyło się na liczbę klików w reklamy. Warto dodać, że są autorzy, którzy zarabiają już miliony dolarów rocznie na swoich produkcjach.

 
Jak zarabiać w Internecie na swoich pasjach?

Zarabianie w internecie na pasjachJak zarabiać na swoich pasjach w Internecie? Każdy z nas ma jakąś pasję. Jeden lubi malować, drugi robić zdjęcia, ktoś inny pisać czy uczyć się nowych języków. Ale możemy robić równocześni

Zarabianie w domu

Zarabianie w domu Kończymy studia i szukamy pracy. Najczęściej jest to praca na etat. Stałe godziny, biuro i przełożony. Ale nie dla wszystkich taki rodzaj pracy będzie zgodny z ich charakterem i oczekiwaniami.

Dziennikarstwo internetowe

Jeśli pisanie nie sprawia Ci problemu, lubisz to i chcesz na tym zarobić, nie czekaj dłużej: spróbuj swoim sił jako dziennikarz internetowy. Oczywiście, nie od razu będziesz mógł pisać na łamach dużych portali. Można zacząć na

Dorabianie przez Internet dla studentów - pisanie prac

Wielu młodych ludzi zastanawia się jak może sobie dorobić. Ostatnio bardzo modne stało się pisanie prac. W internecie jest bardzo dużo ogłoszeń od osób, które chciałby zlecić coś takiego. Pisanie prac może dotyczyć niemal każdego przedmiotu.