Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Internet - szansą na zarobienie pieniędzy

Od dawna już nie było tak dynamicznie rozwijającego się i tak szybko zyskującego na znaczeniu medium komunikacyjnego jak Internet. Nie powinien więc dziwić fakt, iż miliony użytkowników komputerów osobistych wchodzą w wirtualny świat próbując odkryć coś nowego, czegoś się dowiedzieć lub - kogoś poznać.

Zwykle jednak dostawcy usług żądają za nie różnych opłat - wyższych bądź niższych. Oprócz coraz liczniejszych sklepów wirtualnych, których asortyment obejmuje niemal wszystko - od gumy do żucia i kawy, poprzez książki i płyty muzyczne aż po sprzęt sportowy, w Internecie każdego dnia realizowane są nowe pomysły na zarobienie pieniędzy.

Są one mniej lub bardziej udane, zawsze jednak ich pomysłodawca kieruje je pod adresem innych użytkowników Sieci.

Naturalnie, nie wymyślono jeszcze tak uniwersalnego rozwiązania, które przyciągnęłoby większość użytkowników Internetu, a więc zapewniającego pewny sukces. Nietrudno zauważyć, że w World Wide Web wielu usługodawców znika tak samo szybko, jak się pojawiło.

Surfując w Sieci nieustannie trafiamy na witryny wirtualnych sklepów, sklepików i marketów oraz firm oferujących wszelkiego typu usługi. Internet to bowiem nie tylko niewyczerpalne źródło informacji, lecz także gigantyczny rynek. Wśród stron publikowanych w WWW znajdziemy między innymi apteki, księgarnie, biura podróży i nieruchomości. WWW to doskonały sposób stosunkowo niedrogiej realizacji dowolnego rodzaju przedsięwzięcia.

W Sieci możemy mieć własny sklep, hurtownię, wypożyczalnię kaset wideo czy cokolwiek innego, co przyciągnie potencjalnych klientów gotowych zapłacić za oferowany przez nas towar lub usługę. Korzystając z Internetu zaoszczędzamy na opłatach związanych z utrzymaniem lokalu i marżach nakładanych przez ewentualnych pośredników. Ponadto mamy praktycznie nieograniczone możliwości docierania do nowych grup odbiorców - wystarczy odpowiednia strategia i dobrze przemyślany plan. Sieć oznacza nowe możliwości nie tylko dla właścicieli firm. Dzięki niej powstały nowe profesje na rynku pracy. Do tworzenia stron Web niezbędna jest wiedza na temat programowania. Zajmują się tym projektanci WWW. Aby jednak strony były atrakcyjne, muszą zawierać grafikę i animację - to zadanie grafików komputerowych. Nad stroną merytoryczną ich treści pracują natomiast redaktorzy.

 
Jak zarabiać w Internecie na swoich pasjach?

Zarabianie w internecie na pasjachJak zarabiać na swoich pasjach w Internecie? Każdy z nas ma jakąś pasję. Jeden lubi malować, drugi robić zdjęcia, ktoś inny pisać czy uczyć się nowych języków. Ale możemy robić równocześni

Zarabianie w domu

Zarabianie w domu Kończymy studia i szukamy pracy. Najczęściej jest to praca na etat. Stałe godziny, biuro i przełożony. Ale nie dla wszystkich taki rodzaj pracy będzie zgodny z ich charakterem i oczekiwaniami.

Dziennikarstwo internetowe

Jeśli pisanie nie sprawia Ci problemu, lubisz to i chcesz na tym zarobić, nie czekaj dłużej: spróbuj swoim sił jako dziennikarz internetowy. Oczywiście, nie od razu będziesz mógł pisać na łamach dużych portali. Można zacząć na

Dorabianie przez Internet dla studentów - pisanie prac

Wielu młodych ludzi zastanawia się jak może sobie dorobić. Ostatnio bardzo modne stało się pisanie prac. W internecie jest bardzo dużo ogłoszeń od osób, które chciałby zlecić coś takiego. Pisanie prac może dotyczyć niemal każdego przedmiotu.