Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

Przelicznik walutowyOtwarte granice i globalny rozwój Internetu pozwalają na handel na niespotykanym dotąd poziomie. Handel także prowadzony przez polskich przedsiębiorców. Jednoosobowe firmy czy więksi gracze - każda oszczędność ma znaczenie na niezwykle konkurencyjnym rynku.

Dlatego trzeba stale poszukiwać nowych rozwiązań gwarantujących utrzymanie pozycji lub rozwój. Działalność handlowa z wieloma krajami ściśle związana jest nie tyle czy tylko z kosztem samego towaru i transportu, ale również z wahaniami na światowym rynku walut.

Więcej…

Moja babcia, zawsze opowiadała mi jak bawiła się w dzieciństwie. W czasach w których internet był czymś niewiarygodnym, fantastycznym i niewyobrażalnym i kiedy komputery były wielkości budynków.

W jej historiach często wspominała o tym jak wychodziła ze swoimi koleżankami pograć w "Podchody", albo spacerowały z koleżankami po lesie szukając przygód. Dzisiaj technologia zamieniła wycieczki ze znajomymi na rozmowy na "Skype", a wspólne granie w piłkę na podwórku z kolegami na grę... przy konsoli.

Czasy się zmieniają. Rozwijanie się kolejnych technologi, dzieje się w zastraszającym tempie i w mrugnięciu oka możemy zacząć erę latających samochodów. Drony, kiedyś dostępne tylko dla wojska, dzisiaj są dostępne dla każdego.

Więcej…
Internet - szansą na zarobienie pieniędzy

Od dawna już nie było tak dynamicznie rozwijającego się i tak szybko zyskującego na znaczeniu medium komunikacyjnego jak Internet. Nie powinien więc dziwić fakt, iż miliony użytkowników komputerów osobistych wchodzą w wirtualny świat próbując odkryć coś nowego, czegoś się dowiedzieć lub - kogoś poznać.

Zwykle jednak dostawcy usług żądają za nie różnych opłat - wyższych bądź niższych. Oprócz coraz liczniejszych sklepów wirtualnych, których asortyment obejmuje niemal wszystko - od gumy do żucia i kawy, poprzez książki i płyty muzyczne aż po sprzęt sportowy, w Internecie każdego dnia realizowane są nowe pomysły na zarobienie pieniędzy.

Są one mniej lub bardziej udane, zawsze jednak ich pomysłodawca kieruje je pod adresem innych użytkowników Sieci.

Naturalnie, nie wymyślono jeszcze tak uniwersalnego rozwiązania, które przyciągnęłoby większość użytkowników Internetu, a więc zapewniającego pewny sukces. Nietrudno zauważyć, że w World Wide Web wielu usługodawców znika tak samo szybko, jak się pojawiło.

Surfując w Sieci nieustannie trafiamy na witryny wirtualnych sklepów, sklepików i marketów oraz firm oferujących wszelkiego typu usługi. Internet to bowiem nie tylko niewyczerpalne źródło informacji, lecz także gigantyczny rynek. Wśród stron publikowanych w WWW znajdziemy między innymi apteki, księgarnie, biura podróży i nieruchomości. WWW to doskonały sposób stosunkowo niedrogiej realizacji dowolnego rodzaju przedsięwzięcia.

W Sieci możemy mieć własny sklep, hurtownię, wypożyczalnię kaset wideo czy cokolwiek innego, co przyciągnie potencjalnych klientów gotowych zapłacić za oferowany przez nas towar lub usługę. Korzystając z Internetu zaoszczędzamy na opłatach związanych z utrzymaniem lokalu i marżach nakładanych przez ewentualnych pośredników. Ponadto mamy praktycznie nieograniczone możliwości docierania do nowych grup odbiorców - wystarczy odpowiednia strategia i dobrze przemyślany plan. Sieć oznacza nowe możliwości nie tylko dla właścicieli firm. Dzięki niej powstały nowe profesje na rynku pracy. Do tworzenia stron Web niezbędna jest wiedza na temat programowania. Zajmują się tym projektanci WWW. Aby jednak strony były atrakcyjne, muszą zawierać grafikę i animację - to zadanie grafików komputerowych. Nad stroną merytoryczną ich treści pracują natomiast redaktorzy.

 
Jak zarabiać w Internecie na swoich pasjach?

Zarabianie w internecie na pasjachJak zarabiać na swoich pasjach w Internecie? Każdy z nas ma jakąś pasję. Jeden lubi malować, drugi robić zdjęcia, ktoś inny pisać czy uczyć się nowych języków. Ale możemy robić równocześni

Zarabianie w domu

Zarabianie w domu Kończymy studia i szukamy pracy. Najczęściej jest to praca na etat. Stałe godziny, biuro i przełożony. Ale nie dla wszystkich taki rodzaj pracy będzie zgodny z ich charakterem i oczekiwaniami.