Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Internetowe rabaty

Kosmetyczne propozycje

Od pewnego czasu popularne stały się strony z okazjami, obniżkami, rabatami. Za określoną kwotę możemy kupić bon, który jest wart o wiele więcej niż cena na to wskazująca. Przykładowo. Za farbowanie włosów, o długości średniej musimy zapłacić około 100zł.

Kupując bon za 50zł jesteśmy zapewnieni o tym, że dokładnie tyle będzie kosztował dany zabieg. W większych miastach stało się to bardzo popularne. Kobiety wypatrują czy pojawia się coś nowego. Mogą zdobyć maseczki i masaże za niewielkie sumy, hennę i regulację brwi już od 10zł, a także laserowe depilacje za połowę ceny.
Restauracje i żywność.

To bardzo opłacalna i popularna forma rabatów. Do wykorzystania mamy przykładowo sumę - 60zł. Za to możemy wybrać dowolną przystawkę, danie główne i deser. Bez dysponowania takim bonem musielibyśmy zapłacić nawet 3 razy więcej. To dobry pomysł dla osób, które często żywią się na mieście. Jest to rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcieliby próbować nowych smaków, a szkoda im funduszy.

Odzież i wyposażenie

Niejednokrotnie można wiele zaoszczędzić na produktach codziennego użytku, ale także na ciekawych gadżetach. Odzież, którą możemy kupić na takich stronach jest zazwyczaj elegancka, dobrze uszyta i modna. Cena nie jest już tak zaniżona. Jest przeciętna. Dom wyposażyć można w dywany, firanki, rolety, fototapety. To wszystko po niskich cenach. Przed taką transakcją warto sprawdzić producenta i sklep, z którego dostaniemy przesyłkę. Zawsze podany mamy numer telefonu i email.

Rozrywka

Warto spojrzeć również na ten dział. To nic innego jak promocje na bilard, kręgle, kino. Za cenę bardzo znikomą możemy zwiedzić całe centrum rozrywki! Zebranie grupy znajomych będzie jak najbardziej przydatne. W przypadku zorganizowania dużej ilości osób, rabaty są jeszcze większe. Im więcej, tym mniej. Kupując kilka kuponów możemy najpierw udać się do fryzjera i kosmetyczki, później na dobry obiad. Na końcu czeka nas wieczór pełen rozrywek. Nic dodać, nic ująć.

 
Zakupy na aukcjach internetowych - czy to dobry pomysł?

Jeszcze kilka lat temu zakupy na aukcjach internetowych robili nieliczni użytkownicy Internetu. Obecnie zdecydowana większość deklaruje, że takie zakupy wykonuje co najmniej raz na kwartał. Na najbardziej popularnym portalu au

Centrum handlowe - wygoda dla klientów

Bardzo popularne stały się w ostatnim czasie wszelkiego rodzaju centra handlowe, skupiające w jednym miejscu punkty handlowe i usługowe o różnym charakterze. Nowoczesne centra handlowe odznaczają się nie tylko funkcjonalnością i wygodą skierowaną do potencjalnych klientów,

Kiedy możemy oddać zakupiony towar?

Według polskiego prawa możemy zwrócić zakupiony towar, gdy: okazał się on wadliwy bądź niezgodny z umową - czyli jeśli w umowie jest napisane, że dany sweter jest np. różowy a w rzeczywistości jest np. czarny

Sieci handlowe

Wiele małych sklepów spożywczych "wciąganych" jest do dużych sieci handlowych. Sieci takie jak Lewiatan, Euro, Detal itp. są coraz bardziej popularne, a poza tym oferują dobre warunki współpracy. Współpraca z jedną z sieci tego rodzaju wiąże się niewątpliwie z pewnego rodz