Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Internetowe wsparcie w prowadzeniu firmy

Internet może okazać się na przedsiębiorców wsparciem w prowadzeniu działalności. Sieć roztacza przed nami ogromne możliwości i pozwala na zastosowanie nowoczesnych metod w wielu sytuacjach.

Podstawą tworzenia wizerunku firmy w sieci jest strona internetowa. Stanowi ona nowoczesna wizytówkę firmy w sieci, jest zarówno środkiem reklamowym, jak również sposobem na przedstawienie swojej oferty oraz środkiem do komunikowania się klientów z firmą. Na stronie internetowej przedsiębiorstwo tworzy swoja wizytówkę.

Niezbędny jest więc opis firmy, jej oferty, wcześniejsze realizacje oraz to, co może zyskać klient, jeśli zdecyduje się na współpracę właśnie z nami. Strona internetowa to jednak nie wszystko. Dziś sieć oferuje nam znacznie więcej możliwości i należy je odpowiednio wykorzystać. Ciekawym i jednocześnie skutecznym narzędziem marketingowym jest blog internetowy.

Takie blog może być oficjalnym dziennikiem firmowym i można umieszczać na nim ważne informacje z życia firmy. Odpowiednikiem takiego bloga jest oczywiście, modny ostatnio, profil firmy na portalu Facebook. Może on być jednak dodatkiem do bloga, spełnia bowiem nieco inną rolę. Konto firmowe na Facebooku jest dziś niemal koniecznością. Stanowi źródło łączności między firmą a klientami.

Na takim profilu można informować klientów o tym, co aktualnie dzieje się z firmie, o nowych produktach, wydarzeniach czy planowanych przedsięwzięciach, zamieszczać tam zdjęcia czy krótkie filmiki. Internet przydaje się również w handlu, ponieważ umożliwia handel internetowy. Takie wirtualne sprzedawanie produktów nie jest zamiennikiem sprzedawania tradycyjnego, ale jego nowoczesnym uzupełnieniem.

W Internecie możemy sprzedawać produkty firmowe na wiele sposobów. Na początek idealnym rozwiązaniem jest założenie konta w serwisie akcyjnym czy znanym sklepie internetowym. Prym wiedzie oczywiście allegro, ale polecany jest także serwis ebay. Jeśli okaże się to dobrze rokującym przedsięwzięciem, można zastanawiać się nad założeniem własnego, firmowego sklepu internetowego.

 
Pozyskanie funduszy unijnych

Fundusze unijneUzyskanie dofinansowania z UE to zabieg, który często przyprawia o zawrót głowy przedsiębiorców. Wiedzą o tym ci, którzy już nieraz o dopłaty z UE się starali.

Zachowania konsumenta

Zachowania konsumentaNa zachowania konsumenta wpływają liczne czynniki. Jednym z nich może być reklama, jednak duży wpływ ma otoczenie społeczno - kulturowe. W jaki sposób wpływa ono na zachowanie konsumenta? Jakie czynniki mają decydujące zn

Spółki rokujące i problematyczne

W ostatnim czasie znacznie zwiększyło się zainteresowanie gotowymi spółkami, które można kupić. Mniej osób zakłada swoje firmy, ponieważ przerażają je formalności, związane z rozpoczynaniem od zera własnej działalności gospodarczej.

Oprogramowanie dla nowoczesnej firmy

Wiele firm korzysta dziś z nowoczesnych programów, które wpierają wiele sektorów działalności. W każdej firmie przyda się nowoczesna aplikacja wspomagająca dział finansów, dział księgowości czy sektor zarządzania