Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Internetowe wsparcie w prowadzeniu firmy

Internet może okazać się na przedsiębiorców wsparciem w prowadzeniu działalności. Sieć roztacza przed nami ogromne możliwości i pozwala na zastosowanie nowoczesnych metod w wielu sytuacjach.

Podstawą tworzenia wizerunku firmy w sieci jest strona internetowa. Stanowi ona nowoczesna wizytówkę firmy w sieci, jest zarówno środkiem reklamowym, jak również sposobem na przedstawienie swojej oferty oraz środkiem do komunikowania się klientów z firmą. Na stronie internetowej przedsiębiorstwo tworzy swoja wizytówkę.

Niezbędny jest więc opis firmy, jej oferty, wcześniejsze realizacje oraz to, co może zyskać klient, jeśli zdecyduje się na współpracę właśnie z nami. Strona internetowa to jednak nie wszystko. Dziś sieć oferuje nam znacznie więcej możliwości i należy je odpowiednio wykorzystać. Ciekawym i jednocześnie skutecznym narzędziem marketingowym jest blog internetowy.

Takie blog może być oficjalnym dziennikiem firmowym i można umieszczać na nim ważne informacje z życia firmy. Odpowiednikiem takiego bloga jest oczywiście, modny ostatnio, profil firmy na portalu Facebook. Może on być jednak dodatkiem do bloga, spełnia bowiem nieco inną rolę. Konto firmowe na Facebooku jest dziś niemal koniecznością. Stanowi źródło łączności między firmą a klientami.

Na takim profilu można informować klientów o tym, co aktualnie dzieje się z firmie, o nowych produktach, wydarzeniach czy planowanych przedsięwzięciach, zamieszczać tam zdjęcia czy krótkie filmiki. Internet przydaje się również w handlu, ponieważ umożliwia handel internetowy. Takie wirtualne sprzedawanie produktów nie jest zamiennikiem sprzedawania tradycyjnego, ale jego nowoczesnym uzupełnieniem.

W Internecie możemy sprzedawać produkty firmowe na wiele sposobów. Na początek idealnym rozwiązaniem jest założenie konta w serwisie akcyjnym czy znanym sklepie internetowym. Prym wiedzie oczywiście allegro, ale polecany jest także serwis ebay. Jeśli okaże się to dobrze rokującym przedsięwzięciem, można zastanawiać się nad założeniem własnego, firmowego sklepu internetowego.

 
Systemy crm w zarządzaniu relacjami z klientami

Systemy CRMFirma dąży do zaspokojenia potrzeb nabywców. Wszystkie jej działania, które stosuje mają za zadanie wykreować związek jaki zachodzi między firmą a odbiorcą. Zabiegi tego typu to marketing więzi z klientem.

Nowoczesny system informatyczny firmy

Nowoczesny system informatyczny firmySkomputeryzowana firma to dla nas żadna nowość. Komputer nie jest dziś luksusem, ale koniecznością. W prowadzeniu firmy przydaje się w wielu działach, pozwalaj

W jaki sposób można finansować swoją działalność gospodarczą?

finansowanie swojej działalności gospodarczejOsoby rozpoczynające swoją działalność mogą przede wszystkim wykorzystać kredyt dla nowych firm. Jest to oferta wielu banków oraz instytucji pozabankowych, w których można też znaleź

Pozyskanie funduszy unijnych

Fundusze unijneUzyskanie dofinansowania z UE to zabieg, który często przyprawia o zawrót głowy przedsiębiorców. Wiedzą o tym ci, którzy już nieraz o dopłaty z UE się starali.