Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Jak i gdzie sprzedać samochód?

Każda osoba, sprzedająca samochód powinna pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Po pierwsze, nie traktujmy sprzedaży jako transakcji ściśle określonej w czasie. Trudno bowiem zakładać, że uda się nam sprzedać auto do konkretnego dnia. Dlatego właśnie lepiej zawczasu zaplanować cały proces, aby w danym terminie pozyskać należność za samochód. Po drugie, otaczajmy się specjalistami.

Jeśli nie znamy się na samochodach oraz nie wiemy, o co zapytać pracowników skupu czy komisu, poradźmy się ekspertów. Wybierzmy się tam ze profesjonalnym rzeczoznawcą lub przynajmniej znajomym, który zna się na motoryzacji. Od razu poczujemy się pewniej, a sprzedaż samochodu przestanie się nam kojarzyć z czynnością, nad którą nie mamy kontroli.

Jeśli chcemy mieć całą kontrolę nad procesem sprzedaży, zdecydujmy się na sprzedaż bezpośrednią lub skorzystanie z usług komisu samochodowego. Samodzielna sprzedaż samochodu jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które mają czas na przygotowanie do niej auta oraz znajdywanie nabywców. Jeśli bardzo nam się spieszy, wybierzmy skup. Transakcja przebiegnie szybko i bezproblemowo. Gdy nie mamy czasu ani na szukanie nabywców ani na negocjacje cenowe, doskonałym wyjściem będzie komis samochodowy. Oddanie auta skutkuje podpisaniem umowy komisowej, która zobowiązuje firmę do znalezienia nabywcy na dany pojazd. Właściciel nie może już w tym czasie z niego korzystać. To dobra opcja dla osób, które kupiły już nowy samochód. Oddanie starego do komisu pozwala nam na zwolnienie miejsca w garażu. Gdy pracownicy komisu sprzedadzą nasz samochód, niezwłocznie nas o tym poinformują.

Kolejnym typem firm, zajmujących się sprzedażą samochodów są nowoczesne skupy samochodowe. Działają one na bardzo prostej zasadzie, oferując wygodny i szybki odkup aut za gotówkę. Oferta skupów samochodów skierowana jest do każdego, zarówno osoby prywatnej jak i przedsiębiorstwa. Ze względu na elastyczne podejście do odbiorców, z usług skupów samochodów bardzo często korzystają firmy windykacyjne, korporacje taksówkarskie czy wypożyczalnie samochodów. Ich oferta jest również doskonałą propozycją dla każdego przedsiębiorstwa transportowego, które dysponuje flotą samochodową. Filozofia skupów różni się nieco od funkcjonowania komisów samochodowych.

Skupy nie są pośrednikami w sprzedaży. To im sprzedaje się auta i to od razu, bez czekania. Wszystkie formalności zostają załatwione w trakcie jednego spotkania, w którym uczestniczą pracownicy skupu i właściciel pojazdu.

 
Crowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi

CrowdfundingCrowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi Wiele osób posiada ciekawe pomysły i zapał niezbędny do ich zrealizowania, cóż jednak z tego, skoro brak im funduszy. Tzw. Anioły biznesu nie mogą być wszędzie, zresztą - z

Jak można zarabiać na blogu?

Zarabianie na bloguCzęsto słyszymy, że bloger w naszym kraju porzucił pracę na etacie i zarabia na blogu, czy też utrzymuje się z prowadzenia eksperckiego bloga. To prawda, w obecnej dobie, przy tak szerok