Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Jak i gdzie sprzedać samochód?

Każda osoba, sprzedająca samochód powinna pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Po pierwsze, nie traktujmy sprzedaży jako transakcji ściśle określonej w czasie. Trudno bowiem zakładać, że uda się nam sprzedać auto do konkretnego dnia. Dlatego właśnie lepiej zawczasu zaplanować cały proces, aby w danym terminie pozyskać należność za samochód. Po drugie, otaczajmy się specjalistami.

Jeśli nie znamy się na samochodach oraz nie wiemy, o co zapytać pracowników skupu czy komisu, poradźmy się ekspertów. Wybierzmy się tam ze profesjonalnym rzeczoznawcą lub przynajmniej znajomym, który zna się na motoryzacji. Od razu poczujemy się pewniej, a sprzedaż samochodu przestanie się nam kojarzyć z czynnością, nad którą nie mamy kontroli.

Jeśli chcemy mieć całą kontrolę nad procesem sprzedaży, zdecydujmy się na sprzedaż bezpośrednią lub skorzystanie z usług komisu samochodowego. Samodzielna sprzedaż samochodu jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które mają czas na przygotowanie do niej auta oraz znajdywanie nabywców. Jeśli bardzo nam się spieszy, wybierzmy skup. Transakcja przebiegnie szybko i bezproblemowo. Gdy nie mamy czasu ani na szukanie nabywców ani na negocjacje cenowe, doskonałym wyjściem będzie komis samochodowy. Oddanie auta skutkuje podpisaniem umowy komisowej, która zobowiązuje firmę do znalezienia nabywcy na dany pojazd. Właściciel nie może już w tym czasie z niego korzystać. To dobra opcja dla osób, które kupiły już nowy samochód. Oddanie starego do komisu pozwala nam na zwolnienie miejsca w garażu. Gdy pracownicy komisu sprzedadzą nasz samochód, niezwłocznie nas o tym poinformują.

Kolejnym typem firm, zajmujących się sprzedażą samochodów są nowoczesne skupy samochodowe. Działają one na bardzo prostej zasadzie, oferując wygodny i szybki odkup aut za gotówkę. Oferta skupów samochodów skierowana jest do każdego, zarówno osoby prywatnej jak i przedsiębiorstwa. Ze względu na elastyczne podejście do odbiorców, z usług skupów samochodów bardzo często korzystają firmy windykacyjne, korporacje taksówkarskie czy wypożyczalnie samochodów. Ich oferta jest również doskonałą propozycją dla każdego przedsiębiorstwa transportowego, które dysponuje flotą samochodową. Filozofia skupów różni się nieco od funkcjonowania komisów samochodowych.

Skupy nie są pośrednikami w sprzedaży. To im sprzedaje się auta i to od razu, bez czekania. Wszystkie formalności zostają załatwione w trakcie jednego spotkania, w którym uczestniczą pracownicy skupu i właściciel pojazdu.

 
Zarabianie pieniędzy podczas studiowania

Zarabianie pieniędzy podczas studiowaniaWielu uczniów liceów jak najszybciej bardzo chce czasu skończenia swojej edukacji w szkole średniej i pójścia na uniwersytet. Nauka w szkole wyższej będzie według nich bramą do niezależności.

Finanse publiczne i prywatne

Finanse publiczneZwyczajowo, finanse dzieli się na prywatne i publiczne. Te pierwsze, to finanse gospodarstw domowych, czyli każdej rodziny. Finanse prywatne to również dochody, pozyskiwane z prowadze

Crowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi

CrowdfundingCrowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi Wiele osób posiada ciekawe pomysły i zapał niezbędny do ich zrealizowania, cóż jednak z tego, skoro brak im funduszy. Tzw. Anioły biznesu nie mogą być wszędzie, zresztą - z

Jak można zarabiać na blogu?

Zarabianie na bloguCzęsto słyszymy, że bloger w naszym kraju porzucił pracę na etacie i zarabia na blogu, czy też utrzymuje się z prowadzenia eksperckiego bloga. To prawda, w obecnej dobie, przy tak szerok