Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Jak mądrze wybierać konto internetowe?

Łakomym kąskiem dla każdego klienta banku jest ten bank, który swoje usługi oferuje w dużej rozpiętości i jednocześnie pamięta on o niskich opłatach. Mając ten fakt na uwadze zaleca się zapoznać z tabelami opłat danego banku i dopiero wówczas można podejmować jakiekolwiek decyzje. Zasada ta jest taka sama w momencie, gdy zakładamy konto internetowe, lokatę bądź też staramy się o kredyt.

W tym krótkim tekście bliżej przyjrzymy się w jaki sposób należy wybierać konto w banku, aby na tym nie stracić. Sprawą drugorzędną jest tutaj fakt zakładania nowego konta czy też chęci zmiany posiadanego dotychczas na inne. Chcąc posiadać konto bankowe zawsze powinniśmy mieć gwarancję, iż nie wydajemy niepotrzebnie swoich pieniędzy. Optymalnym produktem bankowym jest ten bezpłatny i dlatego też warto pytać o darmowe konto internetowe.

Dotyczy to zarówno przelewów jak i też posiadania karty debetowej. Chcąc dysponować tego rodzaju bankowym kontem najrozsądniej będzie skorzystać z porównywarki kont. Za sprawą wspomnianej aplikacji internetowej po wpisaniu kluczowych z naszego punktu widzenia kryteriów w krótkim czasie pojawią się nam na ekranie komputera wyniki najbardziej dostosowanych do naszych wymogów. Wspomniane narzędzie już w przedbiegach wyeliminuje nam propozycje kont, które są obarczone ukrytymi kosztami.

Darmowe konto internetowe to same korzyści

Na przestrzeni ostatniej dekady widać doskonale jak mocno rozwinął się internet, a przez to i szereg naszych zwyczajów. Idealnym przykładem jest tutaj chociażby bankowość internetowa, która to cieszy się niemałym powodzeniem. Warto nadmienić, że na wszystkich chętnych czeka darmowe konto internetowe, bo nadaje się ono wyśmienicie do gromadzenia na nim swoich pieniędzy.

Z pomocą takiego konta otrzymujemy nieograniczoną kontrolę nad swoimi finansami bez względu na to w jakim miejscu się znajdujemy. Jakby tego było komuś zbyt mało to posiadając darmowe konto internetowe oszczędzamy sporo czasu, bo nie musimy stać w kolejkach w banku w celu wykonania dowolnej operacji bankowej. Warto również wspomnieć o możliwości zdefiniowania stałych przelewów np. na comiesięczne rachunki.

Przy okazji takie konto pozwala nam powiększać swój majątek, ponieważ wiele banków internetowych w ramach swojej oferty daje możliwość założenia korzystnej lokaty bądź uczestniczenia w programie oszczędnościowym. Z poziomu panelu swojego konta można ubiegać się o kredyt albo też da się skorzystać z ubezpieczenia. To ledwie kilka przykładów profitów i udogodnień, które może nam zagwarantować darmowe konto internetowe. Z całą pewnością po aplikowaniu wniosku o założenie internetowego konta nasze życie finansowe powinno stać się znacznie obfitsze.

 
Bankowość mobilna dla każdego

Technologia ciągle prze do przodu zaskakując nas praktycznie codziennie nowymi rozwiązaniami i wynalazkami ułatwiając życie ludziom młodym. Jednak co z ludźmi starej daty, którzy nie znają się na tych nowinkach?

Oprogramowanie konta internetowego

Jakie oprogramowanie niezbędne jest do zarządzania środkami finansowymi przechowywanymi na koncie? Na to pytanie trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Powód jest prosty: różnorodność stosowanych przez poszczególne banki system

Konto online

Home banking pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Dzięki niemu odwiedziny w oddziale naszego banku możemy ograniczyć do niezbędnego minimum. Zanim jednak zdecydujemy się na zdalne prowadzenie interesów, musimy najpierw zlecić bankowi utworzenie dla nas odpowiedniego konta