Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Jak mądrze wybierać konto internetowe?

Łakomym kąskiem dla każdego klienta banku jest ten bank, który swoje usługi oferuje w dużej rozpiętości i jednocześnie pamięta on o niskich opłatach. Mając ten fakt na uwadze zaleca się zapoznać z tabelami opłat danego banku i dopiero wówczas można podejmować jakiekolwiek decyzje. Zasada ta jest taka sama w momencie, gdy zakładamy konto internetowe, lokatę bądź też staramy się o kredyt.

W tym krótkim tekście bliżej przyjrzymy się w jaki sposób należy wybierać konto w banku, aby na tym nie stracić. Sprawą drugorzędną jest tutaj fakt zakładania nowego konta czy też chęci zmiany posiadanego dotychczas na inne. Chcąc posiadać konto bankowe zawsze powinniśmy mieć gwarancję, iż nie wydajemy niepotrzebnie swoich pieniędzy. Optymalnym produktem bankowym jest ten bezpłatny i dlatego też warto pytać o darmowe konto internetowe.

Dotyczy to zarówno przelewów jak i też posiadania karty debetowej. Chcąc dysponować tego rodzaju bankowym kontem najrozsądniej będzie skorzystać z porównywarki kont. Za sprawą wspomnianej aplikacji internetowej po wpisaniu kluczowych z naszego punktu widzenia kryteriów w krótkim czasie pojawią się nam na ekranie komputera wyniki najbardziej dostosowanych do naszych wymogów. Wspomniane narzędzie już w przedbiegach wyeliminuje nam propozycje kont, które są obarczone ukrytymi kosztami.

Darmowe konto internetowe to same korzyści

Na przestrzeni ostatniej dekady widać doskonale jak mocno rozwinął się internet, a przez to i szereg naszych zwyczajów. Idealnym przykładem jest tutaj chociażby bankowość internetowa, która to cieszy się niemałym powodzeniem. Warto nadmienić, że na wszystkich chętnych czeka darmowe konto internetowe, bo nadaje się ono wyśmienicie do gromadzenia na nim swoich pieniędzy.

Z pomocą takiego konta otrzymujemy nieograniczoną kontrolę nad swoimi finansami bez względu na to w jakim miejscu się znajdujemy. Jakby tego było komuś zbyt mało to posiadając darmowe konto internetowe oszczędzamy sporo czasu, bo nie musimy stać w kolejkach w banku w celu wykonania dowolnej operacji bankowej. Warto również wspomnieć o możliwości zdefiniowania stałych przelewów np. na comiesięczne rachunki.

Przy okazji takie konto pozwala nam powiększać swój majątek, ponieważ wiele banków internetowych w ramach swojej oferty daje możliwość założenia korzystnej lokaty bądź uczestniczenia w programie oszczędnościowym. Z poziomu panelu swojego konta można ubiegać się o kredyt albo też da się skorzystać z ubezpieczenia. To ledwie kilka przykładów profitów i udogodnień, które może nam zagwarantować darmowe konto internetowe. Z całą pewnością po aplikowaniu wniosku o założenie internetowego konta nasze życie finansowe powinno stać się znacznie obfitsze.

 
Bankowość mobilna dla każdego

Technologia ciągle prze do przodu zaskakując nas praktycznie codziennie nowymi rozwiązaniami i wynalazkami ułatwiając życie ludziom młodym. Jednak co z ludźmi starej daty, którzy nie znają się na tych nowinkach?

Oprogramowanie konta internetowego

Jakie oprogramowanie niezbędne jest do zarządzania środkami finansowymi przechowywanymi na koncie? Na to pytanie trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Powód jest prosty: różnorodność stosowanych przez poszczególne banki system

Konto online

Home banking pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Dzięki niemu odwiedziny w oddziale naszego banku możemy ograniczyć do niezbędnego minimum. Zanim jednak zdecydujemy się na zdalne prowadzenie interesów, musimy najpierw zlecić bankowi utworzenie dla nas odpowiedniego konta