Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Jak można zarabiać na blogu?

Zarabianie na bloguCzęsto słyszymy, że bloger w naszym kraju porzucił pracę na etacie i zarabia na blogu, czy też utrzymuje się z prowadzenia eksperckiego bloga.

To prawda, w obecnej dobie, przy tak szerokim rozwoju technik informatycznych i stopniowym wzroście nakładów firm na reklamę w sieci - w Internecie jest to jak najbardziej realne.

Dla przykładu blog, który znajduje się pod naszą lupą jest stroną jednotematyczną, dotyczącą właśnie zagadnień związanych z zarabianiem w sieci i przynosi miesięczne zyski rzędu kilku tysięcy złotych. Znajdziemy tu wszystkie najbardziej potrzebne informacje, związane z różnymi formami zarabiania. Serwis istnieje w sieci około 3 lat, jest pisany w sposób bardzo zrozumiały dla początkowego użytkownika, chcącego zacząć swoją przygodę z uzyskiwaniem dodatkowego dochodu, można rzec, że jest on obszernym oraz szczegółowym poradnikiem, dotyczącym ww. tematyki.

Obecnie właśnie eksperckie strony w postaci poradników, z wysokiej jakości treścią mają bardzo duże możliwości rozwojowe.

Jak zatem zacząć zarabiać na blogu?

Na wstępie należy zaznaczyć, że zarabianie na blogu wymaga ogromnego nakładu pracy oraz sporej kreatywności, cierpliwości oraz zaangażowania. Nie jest szansą na zarobek dla osób pragnących tzw. łatwych pieniędzy.

Tematyka bloga

Pierwszą rzeczą jaką należy dobrze przemyśleć jest tematyka bloga. Należy pisać o tym co naprawdę się lubi i na czym się zna, tylko bowiem wtedy istnieje szansa na zainteresowanie czytelników i pozyskanie ruchu z internetu, a tym samym na zarabianie. Po określeniu wiodącej tematyki przychodzi czas na wybór odpowiedniej domeny, której nazwa powinna być związana z tematem przewodnim. Już sama nazwa powinna odpowiadać na pytanie: Co znajdzie się w serwisie.

Następnie należy poszukać odpowiedniego serwera wirtualnego - hostingu pod domenę. Gdy wszystko będzie gotowe oraz opłacone można zabrać się do pracy. Pierwsze koszty jakie są ponoszone to około piętnaście złotych za opłacenie domeny za cały rok oraz około pięćdziesiąt, sto złotych za hosting strony www.

System CMS pod bloga

Teraz można już zabrać się za instalację systemu zarządzania treścią - CMS. Dobrą propozycją jest ogólnodostępne, darmowe oraz bardzo przyjazne rozwiązanie jakim jest CMS Wordpress - specjalny system blogowy. Jest bardzo prosty w obsłudze oraz intensywnie rozwijany. Posiada bardzo wiele dodatków co w przyszłości pozwoli rozwinąć bloga w potężny portal internetowy z bardzo dużą ilością przydatnych funkcji. System po zainstalowaniu na serwer jest praktycznie gotowy do pracy.

Jak prowadzić bloga?

Po instalacji praktycznie można zacząć dodawać pierwsze artykuły. Należy prowadzić bloga z pasją, pisać artykuły z myślą o potencjalnych użytkownikach w sposób, który pozwoli rozwiązać dużą ilość ich problemów i zapytań. Kreując i dodając nowe artykuły należy jednocześnie szeroko reklamować oraz promować bloga w sieci, zbierając tym samym przez cały czas czytelników.

Jak promować i reklamować bloga w sieci?

Istnieje sporo sposobów na reklamę oraz promocję bloga w sieci internetowej. Najłatwiejsze to komentowanie innych stron i blogów związanych z daną tematyką. Systematyczne działanie w tym kierunku pozwoli na zwiększenie ruchu oraz coraz większą liczbę stałych czytelników. Znalezienie for internetowych związanych z blogiem to kolejny etap promocji. Należy wyszukać fora aktywne, "żyjące", założyć na nich konta i brać czynny udział w dyskusjach. Rzeczowe i fachowe wpisy opatrzone sygnaturą z linkiem do bloga sprowadzą użytkowników forów na bloga. Kolejnym działaniem zwiększającym liczbę czytelników bloga jest założenie kont dla strony w serwisach oraz portalach społecznościowych i poprzez wysokiej jakości i poczytne treści zbieranie fanów. Dobrze jest również prowadzić równolegle działania marketingowe w wyszukiwarkach internetowych oraz działania reklamowe w sieci.

Jak zacząć zarabiać?

Praktycznie wielkość dochodu zależy wprost proporcjonalnie od liczby czytelników bloga, czyli w gwarze informatycznej od tzw. ruchu. Jak zacząć zarabiać gdy mamy już stały, pokaźny ruch?

Tutaj zaczyna się najważniejszy element w prowadzeniu zarabiającego bloga. Istnieje kilka sposobów na zamianę ruchu na blogu na określony zysk finansowy, na konkretne pieniądze.

Zarabianie w internecie na wyświetlaniu reklam Adsense

Najprostszym sposobem na zarobek jest skorzystanie z reklam Adsense - zarabiamy wówczas, gdy czytelnik kliknie w reklamę, wyświetlaną na blogu.

Zarabianie na programach partnerskich

Kolejnym sposobem są programy partnerskie, w których można zarabiać na kilka sposobów. Za kliknięcia w baner, za wyświetlanie lub za dokonanie zakupu po przejściu z bloga. Warto zatem poszukać tematycznego programu partnerskiego i zacząć jego promocję na naszej stronie.

Inne sposoby zarabiania

Innym sposobem na zarobienie na blogu jest sprzedaż powierzchni reklamowej - na tematyczne artykuły sponsorowane firm czy też na ich bannery reklamowe. W pewnym momencie, przy znacznym ruchu, nawet już nie trzeba szukać klientów - oni sami, a w szczególności ich działy marketingowe śledzące sieć się zgłoszą z ofertą współpracy.

Ile można zarobić na blogu? Przykładowe zarobki

Adsense - Przy 1000 odwiedzinach dziennie (taki ruch mogą wygenerować tylko naprawdę dobre serwisy) i CTR równym około 3% można uzyskać 30 kliknięć dziennie, co przekłada się w zależności od tematyki wyświetlanych reklam (związanych oczywiście z tematyką bloga) zwykle na od 10 nawet do 100 zł dziennie.

Programy partnerskie - tu dla np. branży finansowej przy odpowiednim stopniu konwersji można zarobić na blogu nawet 100 - 300zł dziennie.

Podczas prowadzenia kampanii reklamowych firm zarobki mogą być jeszcze wyższe.

Jak widać możliwości zarobkowych jest naprawdę sporo, a zarabianie na blogu jest całkiem realne - warto zatem zastanowić się nad tym tematem.

 
Zarabianie pieniędzy podczas studiowania

Zarabianie pieniędzy podczas studiowaniaWielu uczniów liceów jak najszybciej bardzo chce czasu skończenia swojej edukacji w szkole średniej i pójścia na uniwersytet. Nauka w szkole wyższej będzie według nich bramą do niezależności.

Finanse publiczne i prywatne

Finanse publiczneZwyczajowo, finanse dzieli się na prywatne i publiczne. Te pierwsze, to finanse gospodarstw domowych, czyli każdej rodziny. Finanse prywatne to również dochody, pozyskiwane z prowadze

Crowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi

CrowdfundingCrowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi Wiele osób posiada ciekawe pomysły i zapał niezbędny do ich zrealizowania, cóż jednak z tego, skoro brak im funduszy. Tzw. Anioły biznesu nie mogą być wszędzie, zresztą - z

Fundusze unijne na lata 2014-2020 - dotacje, dofinansowanie

Fundusze unijneW latach 2014-2020 w ramach nowych programów operacyjnych Polska będzie miała do wykorzystania kolejne miliardy euro. W maju br. Komisja Europejska przyjęła Umowę Partnerstwa, która określa ramy wydatkowania i zarządzania funduszami struktu