Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

Przelicznik walutowyOtwarte granice i globalny rozwój Internetu pozwalają na handel na niespotykanym dotąd poziomie. Handel także prowadzony przez polskich przedsiębiorców. Jednoosobowe firmy czy więksi gracze - każda oszczędność ma znaczenie na niezwykle konkurencyjnym rynku.

Dlatego trzeba stale poszukiwać nowych rozwiązań gwarantujących utrzymanie pozycji lub rozwój. Działalność handlowa z wieloma krajami ściśle związana jest nie tyle czy tylko z kosztem samego towaru i transportu, ale również z wahaniami na światowym rynku walut.

Więcej…

Moja babcia, zawsze opowiadała mi jak bawiła się w dzieciństwie. W czasach w których internet był czymś niewiarygodnym, fantastycznym i niewyobrażalnym i kiedy komputery były wielkości budynków.

W jej historiach często wspominała o tym jak wychodziła ze swoimi koleżankami pograć w "Podchody", albo spacerowały z koleżankami po lesie szukając przygód. Dzisiaj technologia zamieniła wycieczki ze znajomymi na rozmowy na "Skype", a wspólne granie w piłkę na podwórku z kolegami na grę... przy konsoli.

Czasy się zmieniają. Rozwijanie się kolejnych technologi, dzieje się w zastraszającym tempie i w mrugnięciu oka możemy zacząć erę latających samochodów. Drony, kiedyś dostępne tylko dla wojska, dzisiaj są dostępne dla każdego.

Więcej…
Jak można zarabiać na blogu?

Zarabianie na bloguCzęsto słyszymy, że bloger w naszym kraju porzucił pracę na etacie i zarabia na blogu, czy też utrzymuje się z prowadzenia eksperckiego bloga.

To prawda, w obecnej dobie, przy tak szerokim rozwoju technik informatycznych i stopniowym wzroście nakładów firm na reklamę w sieci - w Internecie jest to jak najbardziej realne.

Dla przykładu blog, który znajduje się pod naszą lupą jest stroną jednotematyczną, dotyczącą właśnie zagadnień związanych z zarabianiem w sieci i przynosi miesięczne zyski rzędu kilku tysięcy złotych. Znajdziemy tu wszystkie najbardziej potrzebne informacje, związane z różnymi formami zarabiania. Serwis istnieje w sieci około 3 lat, jest pisany w sposób bardzo zrozumiały dla początkowego użytkownika, chcącego zacząć swoją przygodę z uzyskiwaniem dodatkowego dochodu, można rzec, że jest on obszernym oraz szczegółowym poradnikiem, dotyczącym ww. tematyki.

Obecnie właśnie eksperckie strony w postaci poradników, z wysokiej jakości treścią mają bardzo duże możliwości rozwojowe.

Jak zatem zacząć zarabiać na blogu?

Na wstępie należy zaznaczyć, że zarabianie na blogu wymaga ogromnego nakładu pracy oraz sporej kreatywności, cierpliwości oraz zaangażowania. Nie jest szansą na zarobek dla osób pragnących tzw. łatwych pieniędzy.

Tematyka bloga

Pierwszą rzeczą jaką należy dobrze przemyśleć jest tematyka bloga. Należy pisać o tym co naprawdę się lubi i na czym się zna, tylko bowiem wtedy istnieje szansa na zainteresowanie czytelników i pozyskanie ruchu z internetu, a tym samym na zarabianie. Po określeniu wiodącej tematyki przychodzi czas na wybór odpowiedniej domeny, której nazwa powinna być związana z tematem przewodnim. Już sama nazwa powinna odpowiadać na pytanie: Co znajdzie się w serwisie.

Następnie należy poszukać odpowiedniego serwera wirtualnego - hostingu pod domenę. Gdy wszystko będzie gotowe oraz opłacone można zabrać się do pracy. Pierwsze koszty jakie są ponoszone to około piętnaście złotych za opłacenie domeny za cały rok oraz około pięćdziesiąt, sto złotych za hosting strony www.

System CMS pod bloga

Teraz można już zabrać się za instalację systemu zarządzania treścią - CMS. Dobrą propozycją jest ogólnodostępne, darmowe oraz bardzo przyjazne rozwiązanie jakim jest CMS Wordpress - specjalny system blogowy. Jest bardzo prosty w obsłudze oraz intensywnie rozwijany. Posiada bardzo wiele dodatków co w przyszłości pozwoli rozwinąć bloga w potężny portal internetowy z bardzo dużą ilością przydatnych funkcji. System po zainstalowaniu na serwer jest praktycznie gotowy do pracy.

Jak prowadzić bloga?

Po instalacji praktycznie można zacząć dodawać pierwsze artykuły. Należy prowadzić bloga z pasją, pisać artykuły z myślą o potencjalnych użytkownikach w sposób, który pozwoli rozwiązać dużą ilość ich problemów i zapytań. Kreując i dodając nowe artykuły należy jednocześnie szeroko reklamować oraz promować bloga w sieci, zbierając tym samym przez cały czas czytelników.

Jak promować i reklamować bloga w sieci?

Istnieje sporo sposobów na reklamę oraz promocję bloga w sieci internetowej. Najłatwiejsze to komentowanie innych stron i blogów związanych z daną tematyką. Systematyczne działanie w tym kierunku pozwoli na zwiększenie ruchu oraz coraz większą liczbę stałych czytelników. Znalezienie for internetowych związanych z blogiem to kolejny etap promocji. Należy wyszukać fora aktywne, "żyjące", założyć na nich konta i brać czynny udział w dyskusjach. Rzeczowe i fachowe wpisy opatrzone sygnaturą z linkiem do bloga sprowadzą użytkowników forów na bloga. Kolejnym działaniem zwiększającym liczbę czytelników bloga jest założenie kont dla strony w serwisach oraz portalach społecznościowych i poprzez wysokiej jakości i poczytne treści zbieranie fanów. Dobrze jest również prowadzić równolegle działania marketingowe w wyszukiwarkach internetowych oraz działania reklamowe w sieci.

Jak zacząć zarabiać?

Praktycznie wielkość dochodu zależy wprost proporcjonalnie od liczby czytelników bloga, czyli w gwarze informatycznej od tzw. ruchu. Jak zacząć zarabiać gdy mamy już stały, pokaźny ruch?

Tutaj zaczyna się najważniejszy element w prowadzeniu zarabiającego bloga. Istnieje kilka sposobów na zamianę ruchu na blogu na określony zysk finansowy, na konkretne pieniądze.

Zarabianie na wyświetlaniu reklam Adsense

Najprostszym sposobem na zarobek jest skorzystanie z reklam Adsense - zarabiamy wówczas, gdy czytelnik kliknie w reklamę, wyświetlaną na blogu.

Zarabianie na programach partnerskich

Kolejnym sposobem są programy partnerskie, w których można zarabiać na kilka sposobów. Za kliknięcia w baner, za wyświetlanie lub za dokonanie zakupu po przejściu z bloga. Warto zatem poszukać tematycznego programu partnerskiego i zacząć jego promocję na naszej stronie.

Inne sposoby zarabiania

Innym sposobem na zarobienie na blogu jest sprzedaż powierzchni reklamowej - na tematyczne artykuły sponsorowane firm czy też na ich bannery reklamowe. W pewnym momencie, przy znacznym ruchu, nawet już nie trzeba szukać klientów - oni sami, a w szczególności ich działy marketingowe śledzące sieć się zgłoszą z ofertą współpracy.

Ile można zarobić na blogu? Przykładowe zarobki

Adsense - Przy 1000 odwiedzinach dziennie (taki ruch mogą wygenerować tylko naprawdę dobre serwisy) i CTR równym około 3% można uzyskać 30 kliknięć dziennie, co przekłada się w zależności od tematyki wyświetlanych reklam (związanych oczywiście z tematyką bloga) zwykle na od 10 nawet do 100 zł dziennie.

Programy partnerskie - tu dla np. branży finansowej przy odpowiednim stopniu konwersji można zarobić na blogu nawet 100 - 300zł dziennie.

Podczas prowadzenia kampanii reklamowych firm zarobki mogą być jeszcze wyższe.

Jak widać możliwości zarobkowych jest naprawdę sporo, a zarabianie na blogu jest całkiem realne - warto zatem zastanowić się nad tym tematem.

 
Crowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi

CrowdfundingCrowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi Wiele osób posiada ciekawe pomysły i zapał niezbędny do ich zrealizowania, cóż jednak z tego, skoro brak im funduszy. Tzw. Anioły biznesu nie mogą być wszędzie, zresztą - z

Fundusze unijne na lata 2014-2020 - dotacje, dofinansowanie

Fundusze unijneW latach 2014-2020 w ramach nowych programów operacyjnych Polska będzie miała do wykorzystania kolejne miliardy euro. W maju br. Komisja Europejska przyjęła Umowę Partnerstwa, która określa ramy wydatkowania i zarządzania funduszami struktu