Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Jak nie wydać dużo pieniędzy na telefon za granicą?

Wakacje to czas wycieczek i podróży, często za granicę. W przypadku wyjazdu za granicę często mamy problem z korzystaniem z usług roamingu. Narzekamy na to, że wydaliśmy dużo pieniędzy na rozmowy przez telefon, choć tak na prawdę rozmawialiśmy tylko chwilę. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja z Internetem, gdyż może on pobrać wielkie ilości danych, za które będziemy musieli słono zapłacić.

Aby ustrzec się przed takimi lub podobnymi zdarzeniami warto zastosować się do pewnych zasad. W pierwszej kolejności musimy pamiętać, o tym, aby po przekroczeniu granic państwa włączyć usługę roamingu. Dzięki temu nasz telefon będzie nadal aktywny mimo przekroczenia granicy. Warto o tym pamiętać, gdyż wielu operatorów telefonii komórkowej domyślnie wyłącza tę funkcję.

Następna sprawa, która tyczy się korzystania z różnych aplikacji, poczty email czy serwisów społecznościowych, które magazynują wiele informacji. Informacje te telefon musi zsynchronizować, a więc musimy się liczyć z ogromną ich pojemnością. W takim przypadku najlepiej jest wyłączyć funkcję synchronizacji lub najlepiej przestawić ją na korzystanie tylko z sieci WiFi. Następnie, gdy planujemy wyjazd za granicę dobrze jest zakupić kartę SIM już na miejscu.

Pozwoli to nam na swobodne korzystanie z Internetu w telefonie i rozmów, lecz trzeba liczyć się z niemałymi kosztami. Poza tym musimy zawsze pamiętać, aby wyłączać Internet w roamingu. Warto to zrobić jeszcze przed przekroczeniem granicy, wtedy możemy ustrzec się ogromnych rachunków za telefon. Korzystanie z telefonu za granicą może być tanie na krótkich wakacjach, lecz musimy pamiętać o tych zasadach zawczasu, a nie kiedy będzie już za późno. Zawsze pamiętajmy o sprawdzaniu konta, czy nie ma jakiś drastycznych zmian w ilości funduszy. Może być to oznaka, że nie byliśmy zbyt czujni.

 
Crowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi

CrowdfundingCrowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi Wiele osób posiada ciekawe pomysły i zapał niezbędny do ich zrealizowania, cóż jednak z tego, skoro brak im funduszy. Tzw. Anioły biznesu nie mogą być wszędzie, zresztą - z

Jak można zarabiać na blogu?

Zarabianie na bloguCzęsto słyszymy, że bloger w naszym kraju porzucił pracę na etacie i zarabia na blogu, czy też utrzymuje się z prowadzenia eksperckiego bloga. To prawda, w obecnej dobie, przy tak szerok