Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Jak nie wydać dużo pieniędzy na telefon za granicą?

Wakacje to czas wycieczek i podróży, często za granicę. W przypadku wyjazdu za granicę często mamy problem z korzystaniem z usług roamingu. Narzekamy na to, że wydaliśmy dużo pieniędzy na rozmowy przez telefon, choć tak na prawdę rozmawialiśmy tylko chwilę. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja z Internetem, gdyż może on pobrać wielkie ilości danych, za które będziemy musieli słono zapłacić.

Aby ustrzec się przed takimi lub podobnymi zdarzeniami warto zastosować się do pewnych zasad. W pierwszej kolejności musimy pamiętać, o tym, aby po przekroczeniu granic państwa włączyć usługę roamingu. Dzięki temu nasz telefon będzie nadal aktywny mimo przekroczenia granicy. Warto o tym pamiętać, gdyż wielu operatorów telefonii komórkowej domyślnie wyłącza tę funkcję.

Następna sprawa, która tyczy się korzystania z różnych aplikacji, poczty email czy serwisów społecznościowych, które magazynują wiele informacji. Informacje te telefon musi zsynchronizować, a więc musimy się liczyć z ogromną ich pojemnością. W takim przypadku najlepiej jest wyłączyć funkcję synchronizacji lub najlepiej przestawić ją na korzystanie tylko z sieci WiFi. Następnie, gdy planujemy wyjazd za granicę dobrze jest zakupić kartę SIM już na miejscu.

Pozwoli to nam na swobodne korzystanie z Internetu w telefonie i rozmów, lecz trzeba liczyć się z niemałymi kosztami. Poza tym musimy zawsze pamiętać, aby wyłączać Internet w roamingu. Warto to zrobić jeszcze przed przekroczeniem granicy, wtedy możemy ustrzec się ogromnych rachunków za telefon. Korzystanie z telefonu za granicą może być tanie na krótkich wakacjach, lecz musimy pamiętać o tych zasadach zawczasu, a nie kiedy będzie już za późno. Zawsze pamiętajmy o sprawdzaniu konta, czy nie ma jakiś drastycznych zmian w ilości funduszy. Może być to oznaka, że nie byliśmy zbyt czujni.

 
Zarabianie pieniędzy podczas studiowania

Zarabianie pieniędzy podczas studiowaniaWielu uczniów liceów jak najszybciej bardzo chce czasu skończenia swojej edukacji w szkole średniej i pójścia na uniwersytet. Nauka w szkole wyższej będzie według nich bramą do niezależności.

Finanse publiczne i prywatne

Finanse publiczneZwyczajowo, finanse dzieli się na prywatne i publiczne. Te pierwsze, to finanse gospodarstw domowych, czyli każdej rodziny. Finanse prywatne to również dochody, pozyskiwane z prowadze

Crowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi

CrowdfundingCrowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi Wiele osób posiada ciekawe pomysły i zapał niezbędny do ich zrealizowania, cóż jednak z tego, skoro brak im funduszy. Tzw. Anioły biznesu nie mogą być wszędzie, zresztą - z

Jak można zarabiać na blogu?

Zarabianie na bloguCzęsto słyszymy, że bloger w naszym kraju porzucił pracę na etacie i zarabia na blogu, czy też utrzymuje się z prowadzenia eksperckiego bloga. To prawda, w obecnej dobie, przy tak szerok