Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Jak powinno się sprawdzać nabywany samochód używany?

Sprawdzenie nabytego autaKupienie pierwotnego samochodu osobowego musi być prawidłowo rozmyślone zwłaszcza w przypadku gdy pierwszy samochód jest kupiony jako przechodzony. Zawsze powinno się zwrócić uwagę na parę istotnych rzeczy.

Nader wszystko powinno się obejrzeć stan techniczny samochodu. Ważne jest obejrzenie czy część najważniejsza silnik nie ma żadnych plam, ponieważ ma prawo, iż pojazd posiada uszkodzone przewody lub inne części jak pojemnik z olejem i temu podobne. Po analizie stanu silnika pojazdu czas na sprawdzenie podwozia samochodu czy pojazd nie ma żadnych dziur. opłaca się również przeanalizować zużycie zawieszenia. Po ocenie powyższych kwestii poznamy formę samochodu do kupienia.

W tej chwili czas zbadać stan blacharski pojazdu. Do wykonania tego zadania przydatny jest miernik grubości lakierowania. Głęboka warstwa położonej farby może być podstawą do opinii, iż ten samochód jest po kolizji.

Przy niskim przebiegu auta środek pojazdu może również być potwierdzeniem na to, że przebieg samochodu jest oszukany. Poświadcza o tym na przykład zużyta warstwa pedałów.

Reasumując kupno z drugiej ręki auta musi być poprzedzone przez dogłębne oglądnięcie pojazdu. Prawidłowo jest w tym wypadku skorzystać z doradztwa wyspecjalizowanej osoby na przykład mechanika.

 
Świadomość leasingu w Polsce

LeasingDziś, przy pomocy leasingu finansuje się w Polsce co trzecią ruchomość. Przedsiębiorcy doceniają go praktycznie na równi z kredytem bankowym, choć jest to zupełnie inna usługa. Stało się tak z

Czym jest faktura marża?

Czym jest faktura marża?Czym jest faktura marża? Marża definiowana jest jako różnica pomiędzy całkowitą kwotą, jaką ma zapłacić klient za towar lub usługę a kwotą nabycia, pomniejszoną o kwotę poda

Społeczna odpowiedzialność biznesu

społeczna odpowiedzialność biznesuCharakterystyka koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR - Corporate Social Responsibility) Koncepcja społecznej odpowi

Derywaty rządzą światem

DerywatyDerywaty rządzą światem, czyli banki "za duże, by upaść". Każdy, kto choć trochę interesuje się światem polityki i gospodarki w ostatnich latach wielokrotnie usłyszał sformułowanie „bank są