Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Jak powinno się sprawdzać nabywany samochód używany?

Sprawdzenie nabytego autaKupienie pierwotnego samochodu osobowego musi być prawidłowo rozmyślone zwłaszcza w przypadku gdy pierwszy samochód jest kupiony jako przechodzony. Zawsze powinno się zwrócić uwagę na parę istotnych rzeczy.

Nader wszystko powinno się obejrzeć stan techniczny samochodu. Ważne jest obejrzenie czy część najważniejsza silnik nie ma żadnych plam, ponieważ ma prawo, iż pojazd posiada uszkodzone przewody lub inne części jak pojemnik z olejem i temu podobne. Po analizie stanu silnika pojazdu czas na sprawdzenie podwozia samochodu czy pojazd nie ma żadnych dziur. opłaca się również przeanalizować zużycie zawieszenia. Po ocenie powyższych kwestii poznamy formę samochodu do kupienia.

W tej chwili czas zbadać stan blacharski pojazdu. Do wykonania tego zadania przydatny jest miernik grubości lakierowania. Głęboka warstwa położonej farby może być podstawą do opinii, iż ten samochód jest po kolizji.

Przy niskim przebiegu auta środek pojazdu może również być potwierdzeniem na to, że przebieg samochodu jest oszukany. Poświadcza o tym na przykład zużyta warstwa pedałów.

Reasumując kupno z drugiej ręki auta musi być poprzedzone przez dogłębne oglądnięcie pojazdu. Prawidłowo jest w tym wypadku skorzystać z doradztwa wyspecjalizowanej osoby na przykład mechanika.

 
Obowiązki związane z zatrudnieniem pracownika

Zatrudnienie pracownikaNa pracodawcę zostało nałożone szereg obowiązków związanych z zatrudnieniem pracownika. Większość z nich wynika bezpośrednio z przepisów ustawy Kodeks Pracy,

Procent składany - obliczenia z przymróżeniem oka

Procent-skladany Procent składany jest potężną siłą w procesie pomnażania pieniędzy. Krótka, teoretycznej definicja procentu składanego: sposób oprocentowania polegający na tym, że odsetki doliczane są do wkładu i procentują wraz z nim w następn