Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Jak powinno się sprawdzać nabywany samochód używany?

Sprawdzenie nabytego autaKupienie pierwotnego samochodu osobowego musi być prawidłowo rozmyślone zwłaszcza w przypadku gdy pierwszy samochód jest kupiony jako przechodzony. Zawsze powinno się zwrócić uwagę na parę istotnych rzeczy.

Nader wszystko powinno się obejrzeć stan techniczny samochodu. Ważne jest obejrzenie czy część najważniejsza silnik nie ma żadnych plam, ponieważ ma prawo, iż pojazd posiada uszkodzone przewody lub inne części jak pojemnik z olejem i temu podobne. Po analizie stanu silnika pojazdu czas na sprawdzenie podwozia samochodu czy pojazd nie ma żadnych dziur. opłaca się również przeanalizować zużycie zawieszenia. Po ocenie powyższych kwestii poznamy formę samochodu do kupienia.

W tej chwili czas zbadać stan blacharski pojazdu. Do wykonania tego zadania przydatny jest miernik grubości lakierowania. Głęboka warstwa położonej farby może być podstawą do opinii, iż ten samochód jest po kolizji.

Przy niskim przebiegu auta środek pojazdu może również być potwierdzeniem na to, że przebieg samochodu jest oszukany. Poświadcza o tym na przykład zużyta warstwa pedałów.

Reasumując kupno z drugiej ręki auta musi być poprzedzone przez dogłębne oglądnięcie pojazdu. Prawidłowo jest w tym wypadku skorzystać z doradztwa wyspecjalizowanej osoby na przykład mechanika.

 
E-sąd

Pierwszy e-sąd w Polsce powstał w Lublinie w 2010 roku i już od samego początku cieszył się niesłabnącą popularnością. Dziś jest znaną instytucją, do której każdego dnia spływa ogromna ilość paczek pozwów. Jak to si

Umowa o pracę, a umowa zlecenie

Umowa o pracęCoraz częściej ubiegając się o posadę zostajemy poinformowani, iż praca będzie wykonywana na podstawie umowy zlecenie czy też będzie zrealizowane na podstawie umowy o dzieło.

Biuro pośrednictwa pracy tymczasowej

Nadchodzi się sezon wakacyjny, coraz więcej uczniów i studentów decyduje się w tym sezonie na poprawienie stanu swojego budżetu lub pozyskanie cennego doświadczenia jako wolontariusz. Nikt, kto zdaje sobie sprawę z syt

Nowoczesne usługi prawnicze

Rynek prawniczy wciąż się rozwija, proponując swoim klientom coraz to nowe i bardziej nowoczesne usługi na miarę ich potrzeb i oczekiwań. Aby spełnić wymagania klientów, konieczne jest szerzenie oferty oraz ko