Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Jak pozyskać kapitał dla swojej firmy?

Istnieje wiele możliwości na pozyskanie kapitału na rozpoczęcie i rozwój działalności gospodarczej.

Źródłem kapitału dla firmy mogą być tak zwani aniołowie biznesu.

Aniołowie biznesu

Aniołowie biznesu (ang. business angel) to przedsiębiorcy poszukujący ciekawych i innowacyjnych przedsięwzięć biznesowych o dużej potencjalnie stopy zwrotu z inwestycji. Business angel to w większości biznesmeni, którzy posiadają już znaczące doświadczenie biznesowe.

Współpraca z takim przedsiębiorcą odbywa się najczęściej w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Doświadczenie anioła biznesu, jego wkład merytoryczny oraz spojrzenie biznesowe jest często cenniejsze niż udziały w spółce, które obejmuje. Pozyskanie anioła biznesu jest bardzo trudne, ponieważ podmioty takie wybierają tylko najciekawsze inwestycje, w które się angażują oraz które gwarantują ponadprzeciętną stopę zwrotu z inwestycji.

Kredyty bankowe

Najczęstszym źródłem kapitału dla nowo powstałej firmy są jednak kredyty bankowe. Duża oferta kredytowa oraz częste akcje kredytowe banków sprawiają, że istnieje wiele atrakcyjnych produktów bankowych dla nowo powstałych firm. Warto zwrócić uwagę, że kredyt bankowy dla nowo powstałej firmy, która nie posiada historii kredytowej są stosunkowo drogie w obsłudze. Prowizja oraz oprocentowanie kredytu jest znacznie większe niż kredytu konsumenckiego.

Banki ze względu na panujący kryzys stały się dużo bardziej wymagające w stosunku do kredytobiorców i bardzo często żądają zabezpieczeń zobowiązań kredytowych np. w postaci hipoteki na nieruchomości przedsiębiorcy. Wyśrubowane wymagania banków sprawiają, że wielu przyszłych biznesmenów nie spełnia wymagań i nie otrzymują kredytu.

 
Własna firma - warto czy nie warto?

Własna firmaWłasna firma - warto czy nie warto? Prowadzenie własnej firmy to szansa na osiągnięcie sporego sukcesu i zdobycie bezcennego doświadczenia zawodowego, które procentuje przez całe późniejsze życie zawodowe, a przed

Idealny biznes dla kobiety

Niemalże każda kobieta kocha biżuterię. Od zawsze płeć piękna używała różnych ozdób aby poprawić swój wygląd. Ileż to razy kobieta przechodząc ulicą, zatrzymuje się przy wystawie sklepowej tylko po to, żeby przez chwilę popatrzeć na piękne kolczyki czy naszyjnik?

Przedsiębiorczość akademicka

Pojęcie przedsiębiorczości akademickiej był nieznane kilka lat temu. Zrodziło się w wyniku zmian m.in. globalizacji oraz trudnymi wymaganiami dla młodych ludzi rynku pracy. Wymaga to wielu zmian i stwarza nowe wyzwania dla ucze

Szansa dla osoby przedsiębiorczej

Wiele przedsiębiorczych osób nie czuje się dobrze pracując na etacie. Marzy im się coś własnego, firma o jakiej zawsze marzyli. Dziś mogą spełnić swoje marzenie, nawet wtedy, gry bank odmawia przyznania im kredytu. Osoba przeds