Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Jak pozyskać kapitał dla swojej firmy?

Istnieje wiele możliwości na pozyskanie kapitału na rozpoczęcie i rozwój działalności gospodarczej.

Źródłem kapitału dla firmy mogą być tak zwani aniołowie biznesu.

Aniołowie biznesu

Aniołowie biznesu (ang. business angel) to przedsiębiorcy poszukujący ciekawych i innowacyjnych przedsięwzięć biznesowych o dużej potencjalnie stopy zwrotu z inwestycji. Business angel to w większości biznesmeni, którzy posiadają już znaczące doświadczenie biznesowe.

Współpraca z takim przedsiębiorcą odbywa się najczęściej w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Doświadczenie anioła biznesu, jego wkład merytoryczny oraz spojrzenie biznesowe jest często cenniejsze niż udziały w spółce, które obejmuje. Pozyskanie anioła biznesu jest bardzo trudne, ponieważ podmioty takie wybierają tylko najciekawsze inwestycje, w które się angażują oraz które gwarantują ponadprzeciętną stopę zwrotu z inwestycji.

Kredyty bankowe

Najczęstszym źródłem kapitału dla nowo powstałej firmy są jednak kredyty bankowe. Duża oferta kredytowa oraz częste akcje kredytowe banków sprawiają, że istnieje wiele atrakcyjnych produktów bankowych dla nowo powstałych firm. Warto zwrócić uwagę, że kredyt bankowy dla nowo powstałej firmy, która nie posiada historii kredytowej są stosunkowo drogie w obsłudze. Prowizja oraz oprocentowanie kredytu jest znacznie większe niż kredytu konsumenckiego.

Banki ze względu na panujący kryzys stały się dużo bardziej wymagające w stosunku do kredytobiorców i bardzo często żądają zabezpieczeń zobowiązań kredytowych np. w postaci hipoteki na nieruchomości przedsiębiorcy. Wyśrubowane wymagania banków sprawiają, że wielu przyszłych biznesmenów nie spełnia wymagań i nie otrzymują kredytu.

 
Własna firma - warto czy nie warto?

Własna firmaWłasna firma - warto czy nie warto? Prowadzenie własnej firmy to szansa na osiągnięcie sporego sukcesu i zdobycie bezcennego doświadczenia zawodowego, które procentuje przez całe późniejsze życie zawodowe, a przed

Idealny biznes dla kobiety

Niemalże każda kobieta kocha biżuterię. Od zawsze płeć piękna używała różnych ozdób aby poprawić swój wygląd. Ileż to razy kobieta przechodząc ulicą, zatrzymuje się przy wystawie sklepowej tylko po to, żeby przez chwilę popatrzeć na piękne kolczyki czy naszyjnik?

Przedsiębiorczość akademicka

Pojęcie przedsiębiorczości akademickiej był nieznane kilka lat temu. Zrodziło się w wyniku zmian m.in. globalizacji oraz trudnymi wymaganiami dla młodych ludzi rynku pracy. Wymaga to wielu zmian i stwarza nowe wyzwania dla ucze

Szansa dla osoby przedsiębiorczej

Wiele przedsiębiorczych osób nie czuje się dobrze pracując na etacie. Marzy im się coś własnego, firma o jakiej zawsze marzyli. Dziś mogą spełnić swoje marzenie, nawet wtedy, gry bank odmawia przyznania im kredytu. Osoba przeds