Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Jak przebiega proces wywłaszczeniowy?

Proces wywłaszczeniowyWywłaszczeniem nieruchomości nazywamy pozbawienie właściciela praw do jej posiadania. Może być ono częściowe lub całkowite. Wywłaszczenie przeprowadza się w momencie, gdy nabycie nieruchomości inną droga, na przykład poprzez jej kupno, jest niemożliwe.

Roszczenie może być prowadzone między właścicielem danej nieruchomości a organem samorządowym lub Skarbem Państwa. Nie wywłaszcza się nieruchomości na rzecz innych podmiotów, na przykład firm czy osób prywatnych.

Działania wywłaszczeniowe prowadzone są w kilku etapach. Pierwszy z nich to przeprowadzenie rokowania. Jest ono istotne, ponieważ w trakcie jego trwania przygotowuje się umowę, dotyczącą przecięcia własności przez dany organ.

Kolejnym etapem jest wszędzie postępowania roszczeniowego. Można w tym miejscu wyróżnić również trzeci etap, a mianowicie rozprawę administracyjną. Jej celem jest umożliwienie obu stronom zgłoszenia zarzutów czy przedstawienia ewentualnych propozycji. Roszczenia mogą zakończyć się wydaniem decyzji wywłaszczeniowej. Składa się ona z kilku elementów. Po pierwsze, musi dokładnie ustalać cele przeprowadzenia procesu roszczeniowego, czyli odpowiadać na pytanie, po co została wywłaszczona dana nieruchomość. Powinna również dokładnie wskazywać właściciela danej nieruchomości oraz podmiot, który starał się o jej wywłaszczenie. Niezbędnym elementem jest również zobowiązania do zapewniania ewentualnym mieszkańcom czy najemcom lokali zastępczych. Po czwarte, decyzja powinna zawierać informację o wysokości odszkodowania, jakie należy się jej właścicielowi z tytułu wywłaszczonej nieruchomości. Wiele firm zajmuje się profesjonalnym świadczeniem pomocy na rzecz wywłaszczonych.

Na wsparcie specjalistów można liczyć w procesie starania się o godziwe odszkodowanie. Firma pomaga w komentowaniu dokumentacji, sprawdza ją pod względem prawnym oraz zgłasza roszczenia w imieniu swojego klienta. Wynagrodzenie zazwyczaj można uregulować dopiero po otrzymaniu odszkodowania, co jest bardzo wygodne i stanowi wyraz elastyczności w podejściu do klienta.

 
Proces wywłaszczenia nieruchomości

Proces wywłaszczenia nieruchomościWywłaszczeniem nazywamy ograniczenie lub całkowite pozbawienie praw do jej posiadania i użytkowania osobę, która jest jej właścicielem. Wywłaszczenie powinno być odpowiedn

Obowiązki zarządcy nieruchomości a rzeczywistość

Zarządca nieruchomosciW ustawie z dnia 21 sierpnia 1977 roku o gospodarce nieruchomościami w Rozdziale 3 Artykule 184 w punkcie 1. czytamy: "Zarządzanie nieruchomościami jest działalnością zawodową(…)" A dalej w Artykule 186 w punkcie 1. czy

Biura nieruchomości

Dziś biura nieruchomości oferują nam szeroki pakiet usług, pozwalający na kompleksową obsługę nieruchomości, która wpisuje się gusta współczesnego klienta. Podstawowa oferta uwzględnia oczywiście pośrednictwo w handlu nieruchomościami.

Procedura wywłaszczania nieruchomości

Wycena nieruchomości Pozbawienie lub ograniczenie prawa do użytkowania nieruchomości nazywane jest jej wywłaszczeniem. W tym wypadku państwo pozyskuje daną nieruchomość kosztem innego podmiotu, na przykład firmy czy osoby prywatnej.