Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Jak przebiega proces wywłaszczeniowy?

Proces wywłaszczeniowyWywłaszczeniem nieruchomości nazywamy pozbawienie właściciela praw do jej posiadania. Może być ono częściowe lub całkowite. Wywłaszczenie przeprowadza się w momencie, gdy nabycie nieruchomości inną droga, na przykład poprzez jej kupno, jest niemożliwe.

Roszczenie może być prowadzone między właścicielem danej nieruchomości a organem samorządowym lub Skarbem Państwa. Nie wywłaszcza się nieruchomości na rzecz innych podmiotów, na przykład firm czy osób prywatnych.

Działania wywłaszczeniowe prowadzone są w kilku etapach. Pierwszy z nich to przeprowadzenie rokowania. Jest ono istotne, ponieważ w trakcie jego trwania przygotowuje się umowę, dotyczącą przecięcia własności przez dany organ.

Kolejnym etapem jest wszędzie postępowania roszczeniowego. Można w tym miejscu wyróżnić również trzeci etap, a mianowicie rozprawę administracyjną. Jej celem jest umożliwienie obu stronom zgłoszenia zarzutów czy przedstawienia ewentualnych propozycji. Roszczenia mogą zakończyć się wydaniem decyzji wywłaszczeniowej. Składa się ona z kilku elementów. Po pierwsze, musi dokładnie ustalać cele przeprowadzenia procesu roszczeniowego, czyli odpowiadać na pytanie, po co została wywłaszczona dana nieruchomość. Powinna również dokładnie wskazywać właściciela danej nieruchomości oraz podmiot, który starał się o jej wywłaszczenie. Niezbędnym elementem jest również zobowiązania do zapewniania ewentualnym mieszkańcom czy najemcom lokali zastępczych. Po czwarte, decyzja powinna zawierać informację o wysokości odszkodowania, jakie należy się jej właścicielowi z tytułu wywłaszczonej nieruchomości. Wiele firm zajmuje się profesjonalnym świadczeniem pomocy na rzecz wywłaszczonych.

Na wsparcie specjalistów można liczyć w procesie starania się o godziwe odszkodowanie. Firma pomaga w komentowaniu dokumentacji, sprawdza ją pod względem prawnym oraz zgłasza roszczenia w imieniu swojego klienta. Wynagrodzenie zazwyczaj można uregulować dopiero po otrzymaniu odszkodowania, co jest bardzo wygodne i stanowi wyraz elastyczności w podejściu do klienta.

 
Obowiązki zarządcy nieruchomości a rzeczywistość

Zarządca nieruchomosciW ustawie z dnia 21 sierpnia 1977 roku o gospodarce nieruchomościami w Rozdziale 3 Artykule 184 w punkcie 1. czytamy: "Zarządzanie nieruchomościami jest działalnością zawodową(…)" A dalej w Artykule 186 w punkcie 1. czy

Biura nieruchomości

Dziś biura nieruchomości oferują nam szeroki pakiet usług, pozwalający na kompleksową obsługę nieruchomości, która wpisuje się gusta współczesnego klienta. Podstawowa oferta uwzględnia oczywiście pośrednictwo w handlu nieruchomościami.

Procedura wywłaszczania nieruchomości

Wycena nieruchomości Pozbawienie lub ograniczenie prawa do użytkowania nieruchomości nazywane jest jej wywłaszczeniem. W tym wypadku państwo pozyskuje daną nieruchomość kosztem innego podmiotu, na przykład firmy czy osoby prywatnej.

Pośrednictwo w handlu nieruchomościami

Pośrednik w handlu nieruchomościami zajmuje się kojarzeniem stron sprzedaży, kupna bądź wynajmu nieruchomości. Może być zatrudniony przez każdą ze stron, zarówno osobę chętną do kupna, wynajmu, wynajmowania czy kupna nieruchomości.