Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

Przelicznik walutowyOtwarte granice i globalny rozwój Internetu pozwalają na handel na niespotykanym dotąd poziomie. Handel także prowadzony przez polskich przedsiębiorców. Jednoosobowe firmy czy więksi gracze - każda oszczędność ma znaczenie na niezwykle konkurencyjnym rynku.

Dlatego trzeba stale poszukiwać nowych rozwiązań gwarantujących utrzymanie pozycji lub rozwój. Działalność handlowa z wieloma krajami ściśle związana jest nie tyle czy tylko z kosztem samego towaru i transportu, ale również z wahaniami na światowym rynku walut.

Więcej…

Moja babcia, zawsze opowiadała mi jak bawiła się w dzieciństwie. W czasach w których internet był czymś niewiarygodnym, fantastycznym i niewyobrażalnym i kiedy komputery były wielkości budynków.

W jej historiach często wspominała o tym jak wychodziła ze swoimi koleżankami pograć w "Podchody", albo spacerowały z koleżankami po lesie szukając przygód. Dzisiaj technologia zamieniła wycieczki ze znajomymi na rozmowy na "Skype", a wspólne granie w piłkę na podwórku z kolegami na grę... przy konsoli.

Czasy się zmieniają. Rozwijanie się kolejnych technologi, dzieje się w zastraszającym tempie i w mrugnięciu oka możemy zacząć erę latających samochodów. Drony, kiedyś dostępne tylko dla wojska, dzisiaj są dostępne dla każdego.

Więcej…
Jak sprzedać mieszkanie przez Internet?

Obecnie coraz więcej osób próbuje sprzedawać mieszkania z pomocą Internetu. Jeszcze do niedawna dominowały głównie ogłoszenia w lokalnej prasie oraz ogłoszenia umieszczane na tablicach i w gablotach. W dużych miastach bardzo aktywnie działają agencje pośredniczące w obrocie nieruchomościami. Jeśli jednak ktoś woli niezależność i planuje sprzedać mieszkanie samodzielnie może wystawić swoje oferty w Internecie.

W sieci jest wiele portali, które bezpłatnie zamieszczają ogłoszenia z różnych dziedzin. Są także strony, które przyjmują tylko ogłoszenia z działu nieruchomości. Najlepiej wybierać te strony, które są najbardziej znane oraz te najlepiej wypozycjonowane, gdyż to właśnie tam trafi najwięcej potencjalnych kupujących. Dwie podstawowe kwestie przy ogłoszeniach o sprzedaży mieszkania to wyczerpujący opis i dobre zdjęcia.

Przed sfotografowaniem należy posprzątać mieszkanie i zadbać o dobre oświetlenie. W opisie należy umieścić lokalizację, metraż, kondygnację, rozkład pomieszczeń, rok i technologię budowy, dostępność miejsc parkingowych i wysokość czynszu. Bardzo ważna jest także cena ofertowa. Tutaj nie można oczywiście przesadzać bo zbyt wygórowana cena może odstraszyć oglądających.

Jak zwiększyć szanse na sprzedaż mieszkania?

Sprzedaż mieszkania w dobrej cenie w dzisiejszych czasach nie jest sprawą łatwą. Aby zwiększyć swoje szanse trzeba ogłaszać się we właściwych miejscach, wyznaczyć adekwatną cenę i jak najlepiej zaprezentować swoje mieszkanie. Najpopularniejszym miejscem do ogłaszania sprzedaży mieszkań jest obecnie Internet. Znajdziemy tam wiele darmowych portali, gdzie można zamieścić swoje ogłoszenie. Najlepiej jednak robić to na portalach lokalnych. Zanim stworzymy ogłoszenie musimy przygotować mieszkanie do sprzedaży.

Należy je gruntownie wysprzątać, zrobić drobne naprawy i usunąć zbędne meble. Zdjęcia należy robić w świetle dziennym, najlepiej dać po jednym zdjęciu z każdego pomieszczenia. Oczywiście wszelkie elementy, które nie są godne uwagi pomijamy natomiast eksponujemy atuty mieszkania. W ogłoszeniu należy podać dokładną lokalizację, piętro, typ i rok budowy.

Wskazujemy także ile jest pokoi w mieszkaniu, jaki charakter ma kuchnia, na jakie kierunki wychodzą okna. Warto podać atuty danej lokalizacji oraz wysokość czynszu jeśli jest niski. Cena musi być adekwatna do tego co proponuje konkurencja i koniecznie trzeba dodać dopisek do negocjacji. Wszystkich potencjalnych zainteresowanych należy zaprosić do oglądania mieszkania.

 
Crowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi

CrowdfundingCrowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi Wiele osób posiada ciekawe pomysły i zapał niezbędny do ich zrealizowania, cóż jednak z tego, skoro brak im funduszy. Tzw. Anioły biznesu nie mogą być wszędzie, zresztą - z

Jak można zarabiać na blogu?

Zarabianie na bloguCzęsto słyszymy, że bloger w naszym kraju porzucił pracę na etacie i zarabia na blogu, czy też utrzymuje się z prowadzenia eksperckiego bloga. To prawda, w obecnej dobie, przy tak szerok