Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Jak sprzedać mieszkanie przez Internet?

Obecnie coraz więcej osób próbuje sprzedawać mieszkania z pomocą Internetu. Jeszcze do niedawna dominowały głównie ogłoszenia w lokalnej prasie oraz ogłoszenia umieszczane na tablicach i w gablotach. W dużych miastach bardzo aktywnie działają agencje pośredniczące w obrocie nieruchomościami. Jeśli jednak ktoś woli niezależność i planuje sprzedać mieszkanie samodzielnie może wystawić swoje oferty w Internecie.

W sieci jest wiele portali, które bezpłatnie zamieszczają ogłoszenia z różnych dziedzin. Są także strony, które przyjmują tylko ogłoszenia z działu nieruchomości. Najlepiej wybierać te strony, które są najbardziej znane oraz te najlepiej wypozycjonowane, gdyż to właśnie tam trafi najwięcej potencjalnych kupujących. Dwie podstawowe kwestie przy ogłoszeniach o sprzedaży mieszkania to wyczerpujący opis i dobre zdjęcia.

Przed sfotografowaniem należy posprzątać mieszkanie i zadbać o dobre oświetlenie. W opisie należy umieścić lokalizację, metraż, kondygnację, rozkład pomieszczeń, rok i technologię budowy, dostępność miejsc parkingowych i wysokość czynszu. Bardzo ważna jest także cena ofertowa. Tutaj nie można oczywiście przesadzać bo zbyt wygórowana cena może odstraszyć oglądających.

Jak zwiększyć szanse na sprzedaż mieszkania?

Sprzedaż mieszkania w dobrej cenie w dzisiejszych czasach nie jest sprawą łatwą. Aby zwiększyć swoje szanse trzeba ogłaszać się we właściwych miejscach, wyznaczyć adekwatną cenę i jak najlepiej zaprezentować swoje mieszkanie. Najpopularniejszym miejscem do ogłaszania sprzedaży mieszkań jest obecnie Internet. Znajdziemy tam wiele darmowych portali, gdzie można zamieścić swoje ogłoszenie. Najlepiej jednak robić to na portalach lokalnych. Zanim stworzymy ogłoszenie musimy przygotować mieszkanie do sprzedaży.

Należy je gruntownie wysprzątać, zrobić drobne naprawy i usunąć zbędne meble. Zdjęcia należy robić w świetle dziennym, najlepiej dać po jednym zdjęciu z każdego pomieszczenia. Oczywiście wszelkie elementy, które nie są godne uwagi pomijamy natomiast eksponujemy atuty mieszkania. W ogłoszeniu należy podać dokładną lokalizację, piętro, typ i rok budowy.

Wskazujemy także ile jest pokoi w mieszkaniu, jaki charakter ma kuchnia, na jakie kierunki wychodzą okna. Warto podać atuty danej lokalizacji oraz wysokość czynszu jeśli jest niski. Cena musi być adekwatna do tego co proponuje konkurencja i koniecznie trzeba dodać dopisek do negocjacji. Wszystkich potencjalnych zainteresowanych należy zaprosić do oglądania mieszkania.

 
Zarabianie pieniędzy podczas studiowania

Zarabianie pieniędzy podczas studiowaniaWielu uczniów liceów jak najszybciej bardzo chce czasu skończenia swojej edukacji w szkole średniej i pójścia na uniwersytet. Nauka w szkole wyższej będzie według nich bramą do niezależności.

Finanse publiczne i prywatne

Finanse publiczneZwyczajowo, finanse dzieli się na prywatne i publiczne. Te pierwsze, to finanse gospodarstw domowych, czyli każdej rodziny. Finanse prywatne to również dochody, pozyskiwane z prowadze

Crowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi

CrowdfundingCrowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi Wiele osób posiada ciekawe pomysły i zapał niezbędny do ich zrealizowania, cóż jednak z tego, skoro brak im funduszy. Tzw. Anioły biznesu nie mogą być wszędzie, zresztą - z

Jak można zarabiać na blogu?

Zarabianie na bloguCzęsto słyszymy, że bloger w naszym kraju porzucił pracę na etacie i zarabia na blogu, czy też utrzymuje się z prowadzenia eksperckiego bloga. To prawda, w obecnej dobie, przy tak szerok