Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Jak szybko sprzedać samochód osobowy?

Sprzedaż samochoduDokonanie sprzedaży samochodu używanego zwykle jest postępowaniem długofalowym, nastręczającym posiadaczom pojazdu sporej ilości problemów. Problemy ze znalezieniem następnego właściciela, negocjacje cenowe czy samo przygotowanie pojazdu do sprzedaży w zestawieniu z brakiem czasu mogą stać się istotną barierą w w realizacji sprzedaży pojazdu.

Obecnie można sprzedać samochód na sporo opcji. Obok sprzedaży bezpośredniej czy odprowadzeniem samochodu do komisu aut używanych można zdecydować się również na ofertę skupów aut używanych. Ten rodzaj firmy stanowi innowacyjną alternatywę zarówno dla bezpośredniej sprzedaży samochodu, jak też skorzystania z komisu. Skup samochodów za gotówkę oferuje bezpieczne oraz wolne od problemów transakcje, przeprowadzane w czasie krótkiego spotkania. Takie rozwiązanie jest oszczędnością czasu i pozwala na sprzedanie auta dość korzystnie. Korzystanie z oferty skupów samochodów ma też sporo innych zalet.

Na samym początku pozwala na sprzedanie dowolnego samochodu, bez względu na jego model, rok produkcji, stan wizualny bądź stan techniczny. Skupy zainteresowane są zarówno pojazdami prawie nowymi i w doskonałym stanie, jak też samochodami uszkodzonymi, czy też z usterkami. By zabrać te auta właściciele skupu zjawiają się z własnym transportem. Posiadacz samochodu nie płaci za to dodatkowo ani kwota ta nie jest odliczana od wartości samochodu.

Ważną zaletą skorzystania z usług firmy skupującej jest odpowiednie określenie wartości pojazdu. Dokonują tego specjaliści i możemy być pewni, że dostaniemy dokładnie tyle, ile warty jest posiadany przez nas czterokołowiec. Następną korzyścią skupów jest błyskawiczna i legalna transakcja. Przedstawiana jest umowa kupna, co pozwala nam wierzyć, że wszystko jest zrealizowana na podstawie właściwej dokumentacji. W czasie pojedynczego spotkania odbywają się oględziny auta, realizacja jego wyceny oraz inne formalności, związane z transakcją.

Skup samochodów używanych - zapłata

Należy wspomnieć także o sposobach zapłaty za pojazd. Możemy zainkasować opłatę do ręki, dlatego, że takie przedsiębiorstwa zazwyczaj preferują płacenie gotówką. Bez problemu zgodzą się na dokonanie przelewu na konto. Niekwestionowaną zaletą skorzystania z oferty skupów jest kierowanie jej do szerokiego odbiorcy. Z oferty z chęcią korzystają tak klienci indywidualni, jak i przedsiębiorstwa taksówkarskie, sprzedające w skupie floty samochodowe.

  • Pożyczka pod zastaw auta
 
Młoda żona i domowy budżet

Domowy budżetMłoda żona, która zaraz po ślubie rozpoczyna wspólne życie z mężem w swoim pierwszym mieszkaniu może być nieco przerażona mnogością spraw, jakie, na co dzień trzeba załatwiać. To właśnie w rękach kobiety zwykle spoczywa zarządzanie domow

Pieniądze na działalność społeczną

Różne organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne np. w rodzaju rad rodziców placówek oświatowych, klubów hobbystów, kibiców, grup charytatywnych, ludzi skupionych wokół amatorskiego ruchu artystycznego poszukuje źródeł finansowania swoich działań społecznych.

Rozsądna gospodarka domowym budżetem

Gospodarka domowym budżetemZarządzanie prywatnymi pieniędzmi wydaje się być tak trywialne, że każdy człowiek bez zastanowienia stwierdzi, że jest najznakomitszym gospodarzem na własnym poletku. Jeżeli jednak pochylić się nad tym szczegó

Finansowanie budowania nowego domu

Finansowanie budowy nowego domuWybudowanie swojego domu lub jego nabycie to bezsprzecznie cel wielu, jednakże nie każdy ma tyle możliwości, aby marzenia te spełnić. Dla większości osób jedyną możliwością pozyskania finansów na budowanie lub ku