Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Jak szybko sprzedać samochód osobowy?

Sprzedaż samochoduDokonanie sprzedaży samochodu używanego zwykle jest postępowaniem długofalowym, nastręczającym posiadaczom pojazdu sporej ilości problemów. Problemy ze znalezieniem następnego właściciela, negocjacje cenowe czy samo przygotowanie pojazdu do sprzedaży w zestawieniu z brakiem czasu mogą stać się istotną barierą w w realizacji sprzedaży pojazdu.

Obecnie można sprzedać samochód na sporo opcji. Obok sprzedaży bezpośredniej czy odprowadzeniem samochodu do komisu aut używanych można zdecydować się również na ofertę skupów aut używanych. Ten rodzaj firmy stanowi innowacyjną alternatywę zarówno dla bezpośredniej sprzedaży samochodu, jak też skorzystania z komisu. Skup samochodów za gotówkę oferuje bezpieczne oraz wolne od problemów transakcje, przeprowadzane w czasie krótkiego spotkania. Takie rozwiązanie jest oszczędnością czasu i pozwala na sprzedanie auta dość korzystnie. Korzystanie z oferty skupów samochodów ma też sporo innych zalet.

Na samym początku pozwala na sprzedanie dowolnego samochodu, bez względu na jego model, rok produkcji, stan wizualny bądź stan techniczny. Skupy zainteresowane są zarówno pojazdami prawie nowymi i w doskonałym stanie, jak też samochodami uszkodzonymi, czy też z usterkami. By zabrać te auta właściciele skupu zjawiają się z własnym transportem. Posiadacz samochodu nie płaci za to dodatkowo ani kwota ta nie jest odliczana od wartości samochodu.

Ważną zaletą skorzystania z usług firmy skupującej jest odpowiednie określenie wartości pojazdu. Dokonują tego specjaliści i możemy być pewni, że dostaniemy dokładnie tyle, ile warty jest posiadany przez nas czterokołowiec. Następną korzyścią skupów jest błyskawiczna i legalna transakcja. Przedstawiana jest umowa kupna, co pozwala nam wierzyć, że wszystko jest zrealizowana na podstawie właściwej dokumentacji. W czasie pojedynczego spotkania odbywają się oględziny auta, realizacja jego wyceny oraz inne formalności, związane z transakcją.

Skup samochodów używanych - zapłata

Należy wspomnieć także o sposobach zapłaty za pojazd. Możemy zainkasować opłatę do ręki, dlatego, że takie przedsiębiorstwa zazwyczaj preferują płacenie gotówką. Bez problemu zgodzą się na dokonanie przelewu na konto. Niekwestionowaną zaletą skorzystania z oferty skupów jest kierowanie jej do szerokiego odbiorcy. Z oferty z chęcią korzystają tak klienci indywidualni, jak i przedsiębiorstwa taksówkarskie, sprzedające w skupie floty samochodowe.

  • Pożyczka pod zastaw auta
 
Pieniądze na działalność społeczną

Różne organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne np. w rodzaju rad rodziców placówek oświatowych, klubów hobbystów, kibiców, grup charytatywnych, ludzi skupionych wokół amatorskiego ruchu artystycznego poszukuje źródeł finansowania swoich działań społecznych.

Rozsądna gospodarka domowym budżetem

Gospodarka domowym budżetemZarządzanie prywatnymi pieniędzmi wydaje się być tak trywialne, że każdy człowiek bez zastanowienia stwierdzi, że jest najznakomitszym gospodarzem na własnym poletku. Jeżeli jednak pochylić się nad tym szczegó

Finansowanie budowania nowego domu

Finansowanie budowy nowego domuWybudowanie swojego domu lub jego nabycie to bezsprzecznie cel wielu, jednakże nie każdy ma tyle możliwości, aby marzenia te spełnić. Dla większości osób jedyną możliwością pozyskania finansów na budowanie lub ku

Jak zaplanować domowy budżet?

Planowanie domowego budżetu jest bardzo ważną czynnością, która pozwoli nam na lepsze rozplanowanie swoich wydatków. Budżet powinni planować rodzice w porozumieniu z dziećmi, biorąc pod uwagę potrzeby każdego domownika. Pierwsza część planowania budżetu to wpływy do budżetu,