Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Jak uporać się z nieplanowanymi wydatkami?

Nieplanowane wydatkiKażdy z nas lubi snuć plany na przyszłość. Czasem bardziej abstrakcyjne, a czasami bardzo realne, na których bardzo nam zależy. Jednak życie brutalnie weryfikuje wszelkie plany i założenia. Szczególnie kapryśna bywa sfera finansowa.

Każda mała usterka wiąże się z naprawą, a co za tym idzie, z kosztami. Wydatki generowane są na bieżąco, więc każdy kolejny odpływ gotówki może być dużym problemem.

Jeśli niespodziewanie spadnie na nas nieplanowany wydatek, nie można się załamywać. Trzeba wykorzystać wszystkie dostępne możliwości. Dla tych, którzy stoją przed problemem dodatkowych wydatków i dla tych, którzy są zapobiegliwi, prezentujemy kilka rozwiązań.

Oszczędności

Od najmłodszych lat uczeni jesteśmy, żeby każdy grosik wrzucać do skarbonki. Jednym przychodzi to łatwiej, innym gorzej. Z wiekiem myślimy o oszczędnościach, jak o zabezpieczeniu na przyszłość. Gdy przychodzi sytuacja kryzysowa, nagromadzone oszczędności mogą okazać się zbawienne. Warto więc pomyśleć o koncie oszczędnościowym, na które systematycznie wpływać będzie określona kwota. Jeśli obecnie znajdujesz się pod ścianą, poszukaj oszczędności nie tylko na koncie, ale także w życiu codziennym. Wybór tańszych produktów, częstsze jedzenie w domu może podreperować każdą kieszeń.

Pożyczka

Jeśli nagromadzone dotąd oszczędności nie wystarczą na pokrycie bieżących wydatków, warto pomyśleć o pożyczce. Jest to rozwiązanie na kwoty do kilku tysięcy złotych. Pożyczki udzielane są na krótki czas, nawet kilku tygodni. Spłaca się je w ratach, a udzielane są w tempie ekspresowym.

Aby dostać pożyczkę krótkoterminową, wystarczy wypełnić formularz, wpisać swoje dane osobowe i w przeciągu 10 minut pieniądze znajdą się na koncie. Pożyczki udzielane są zazwyczaj na kwoty nie przekraczające 10 tysięcy złotych, więc jeśli Twoje wydatki zmieszczą się w tym przedziale, warto rozważyć tę możliwość.

Kredyt

Jeśli jednak wydatki, które na Ciebie spadły, są zdecydowanie większe niż 10 tysięcy, zapoznaj się z ofertami kredytów. Banki oferują różnorodną gamę tego typu usług na różne cele, z różnym oprocentowaniem. Wszystko zależy od tego, ile i na jak długo chcemy pożyczyć pieniądze. Ważną kwestią w kredycie jest to, że kredytobiorca nigdy nie stanie się właścicielem pożyczonych pieniędzy. Bank jedynie udostępnia daną kwotę na określony czas. Stąd systematyczne spłacanie rat i oprocentowanie.

Zachowaj spokój i działaj

W każdej sytuacji kryzysowej najważniejsze jest zachowanie spokoju. Wiadomo, że niespodziewane wydarzenia wywołują dużo emocji. Mimo że zawsze możemy liczyć na pomoc rodziny, to w kwestiach finansowych często niezręcznie jest prosić bliskich o pomoc. Czasem jednak warto zapomnieć o dumie i skorzystać z ich pomocnej dłoni.

W zależności od kwoty pieniędzy, jaką potrzebujesz, dobierz odpowiednie narzędzie do walki z kryzysem. Na mniejsze wydatki, do kilku tysięcy złotych, lepsza będzie pożyczka. Natomiast w przypadku większych kwot zastanów się nad kredytem. Jest to na pewno rozwiązanie bardziej wiążące i obciążające niż pożyczka, ale w niektórych przypadkach ma słuszne zastosowanie.

 
Jak zmieniła się oferta szybkich pożyczek w marcu 2016?

Oferta szybkich pożyczek - zmiany11 marca 2016 roku był dniem w którym w życie weszły znowelizowane przepisy dotyczące rynku szybkich pożyczek. Co się zmieniło dla klientów?

Ostrożnie z pożyczkami

Nie da się ukryć, że nawet w dzisiejszych czasach otrzymanie kredytu nie jest wcale takie proste. Dlatego właśnie tak wielu z nas kuszą pozabankowe pożyczki, które nie wymagają przedstawiania zaświadczenia o zarobkach. Wiele z n