Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Jak uporać się z nieplanowanymi wydatkami?

Nieplanowane wydatkiKażdy z nas lubi snuć plany na przyszłość. Czasem bardziej abstrakcyjne, a czasami bardzo realne, na których bardzo nam zależy. Jednak życie brutalnie weryfikuje wszelkie plany i założenia. Szczególnie kapryśna bywa sfera finansowa.

Każda mała usterka wiąże się z naprawą, a co za tym idzie, z kosztami. Wydatki generowane są na bieżąco, więc każdy kolejny odpływ gotówki może być dużym problemem.

Jeśli niespodziewanie spadnie na nas nieplanowany wydatek, nie można się załamywać. Trzeba wykorzystać wszystkie dostępne możliwości. Dla tych, którzy stoją przed problemem dodatkowych wydatków i dla tych, którzy są zapobiegliwi, prezentujemy kilka rozwiązań.

Oszczędności

Od najmłodszych lat uczeni jesteśmy, żeby każdy grosik wrzucać do skarbonki. Jednym przychodzi to łatwiej, innym gorzej. Z wiekiem myślimy o oszczędnościach, jak o zabezpieczeniu na przyszłość. Gdy przychodzi sytuacja kryzysowa, nagromadzone oszczędności mogą okazać się zbawienne. Warto więc pomyśleć o koncie oszczędnościowym, na które systematycznie wpływać będzie określona kwota. Jeśli obecnie znajdujesz się pod ścianą, poszukaj oszczędności nie tylko na koncie, ale także w życiu codziennym. Wybór tańszych produktów, częstsze jedzenie w domu może podreperować każdą kieszeń.

Pożyczka

Jeśli nagromadzone dotąd oszczędności nie wystarczą na pokrycie bieżących wydatków, warto pomyśleć o pożyczce. Jest to rozwiązanie na kwoty do kilku tysięcy złotych. Pożyczki udzielane są na krótki czas, nawet kilku tygodni. Spłaca się je w ratach, a udzielane są w tempie ekspresowym.

Aby dostać pożyczkę krótkoterminową, wystarczy wypełnić formularz, wpisać swoje dane osobowe i w przeciągu 10 minut pieniądze znajdą się na koncie. Pożyczki udzielane są zazwyczaj na kwoty nie przekraczające 10 tysięcy złotych, więc jeśli Twoje wydatki zmieszczą się w tym przedziale, warto rozważyć tę możliwość.

Kredyt

Jeśli jednak wydatki, które na Ciebie spadły, są zdecydowanie większe niż 10 tysięcy, zapoznaj się z ofertami kredytów. Banki oferują różnorodną gamę tego typu usług na różne cele, z różnym oprocentowaniem. Wszystko zależy od tego, ile i na jak długo chcemy pożyczyć pieniądze. Ważną kwestią w kredycie jest to, że kredytobiorca nigdy nie stanie się właścicielem pożyczonych pieniędzy. Bank jedynie udostępnia daną kwotę na określony czas. Stąd systematyczne spłacanie rat i oprocentowanie.

Zachowaj spokój i działaj

W każdej sytuacji kryzysowej najważniejsze jest zachowanie spokoju. Wiadomo, że niespodziewane wydarzenia wywołują dużo emocji. Mimo że zawsze możemy liczyć na pomoc rodziny, to w kwestiach finansowych często niezręcznie jest prosić bliskich o pomoc. Czasem jednak warto zapomnieć o dumie i skorzystać z ich pomocnej dłoni.

W zależności od kwoty pieniędzy, jaką potrzebujesz, dobierz odpowiednie narzędzie do walki z kryzysem. Na mniejsze wydatki, do kilku tysięcy złotych, lepsza będzie pożyczka. Natomiast w przypadku większych kwot zastanów się nad kredytem. Jest to na pewno rozwiązanie bardziej wiążące i obciążające niż pożyczka, ale w niektórych przypadkach ma słuszne zastosowanie.

 
Kredyty i pożyczki dla każdego

kredyty-i-pozyczki.jpgCzasy kryzysu odbiły się nie tylko na przedsiębiorcach, ale i na zwykłych ludziach pracujących codziennie na utrzymanie siebie i rodziny. Podwyżki przez długi czas dotyczyły jedynie op

Jak zmieniła się oferta szybkich pożyczek?

Oferta szybkich pożyczek - zmiany11 marca 2016 roku był dniem w którym w życie weszły znowelizowane przepisy dotyczące rynku szybkich pożyczek. Co się zmieniło dla klientów?

Ostrożnie z pożyczkami

Nie da się ukryć, że nawet w dzisiejszych czasach otrzymanie kredytu nie jest wcale takie proste. Dlatego właśnie tak wielu z nas kuszą pozabankowe pożyczki, które nie wymagają przedstawiania zaświadczenia o zarobkach. Wiele z n

Pożyczki chwilówki i ich odsetki

Wszystkie największe systemy religijne potępiały pobieranie odsetek od pożyczek jako niemoralną działalność. W islamie nadal obowiązuje całkowity zakaz takich praktyk, przez co w krajach bliskiego wschodu rozwinął się inny system bankowości niż w świecie zachodu.