Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

Przelicznik walutowyOtwarte granice i globalny rozwój Internetu pozwalają na handel na niespotykanym dotąd poziomie. Handel także prowadzony przez polskich przedsiębiorców. Jednoosobowe firmy czy więksi gracze - każda oszczędność ma znaczenie na niezwykle konkurencyjnym rynku.

Dlatego trzeba stale poszukiwać nowych rozwiązań gwarantujących utrzymanie pozycji lub rozwój. Działalność handlowa z wieloma krajami ściśle związana jest nie tyle czy tylko z kosztem samego towaru i transportu, ale również z wahaniami na światowym rynku walut.

Więcej…

Moja babcia, zawsze opowiadała mi jak bawiła się w dzieciństwie. W czasach w których internet był czymś niewiarygodnym, fantastycznym i niewyobrażalnym i kiedy komputery były wielkości budynków.

W jej historiach często wspominała o tym jak wychodziła ze swoimi koleżankami pograć w "Podchody", albo spacerowały z koleżankami po lesie szukając przygód. Dzisiaj technologia zamieniła wycieczki ze znajomymi na rozmowy na "Skype", a wspólne granie w piłkę na podwórku z kolegami na grę... przy konsoli.

Czasy się zmieniają. Rozwijanie się kolejnych technologi, dzieje się w zastraszającym tempie i w mrugnięciu oka możemy zacząć erę latających samochodów. Drony, kiedyś dostępne tylko dla wojska, dzisiaj są dostępne dla każdego.

Więcej…
Jak wybrać dobre ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życieObecne czasy są bardzo niepewne. Utrata pracy, środków do życia, zdrowia, śmierć członka rodziny - mogą oznaczać początek prawdziwych życiowych tragedii.

Przynajmniej przed finansowymi skutkami tych bardzo przykrych zdarzeń mogą ustrzec odpowiednie ubezpieczenia na życie.

Jak jednak dobrze wybrać polisę?

Najlepsza odpowiedź brzmi: zgodnie ze swoimi potrzebami, które powinieneś określić przed podjęciem się poszukiwań. Ubezpieczenia na życie w podstawowym zakresie zapewniają wypłatę odszkodowania osobie uposażonej w razie śmierci ubezpieczonego (zarówno w wariancie terminowym, jak i bezterminowym), ale zakres ochrony można znakomicie poszerzyć o kolejne opcje, takie jak:

  • Ubezpieczenie na wypadek utraty pracy;
  • Ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania i pobytu w szpitalu;
  • Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków;

można także w ramach jednej polisy ubezpieczyć najbliższych członków rodziny (współmałżonka oraz dziecko od ryzyka NNW). Do tego dochodzą także ubezpieczenia na życie o charakterze kapitałowym, które pozwalają zgromadzić solidny kapitał na przyszłość.

Jakie ubezpieczenie na życie będzie dla Ciebie najlepsze?

Znając już dodatkowe opcje, jakie zawrzeć możesz w umowie ubezpieczenia na życie, powinieneś samodzielnie odpowiedzieć sobie na pytanie: czego potrzebujesz (albo inaczej - wystąpienia jakich zdarzeń obawiasz się najbardziej). Na przykład, jeśli jesteś osobą samotną, to najbardziej obawiać się będziesz tego, że wskutek utraty pracy albo niezdolności do pracy (spowodowanej na przykład nieszczęśliwym wypadkiem) możesz stracić wszelkie środki do życia. Dlatego też rozejrzyj się za ubezpieczeniem, które zagwarantuje ten zakres ochrony, z możliwie wysoką sumą ubezpieczenia.

Przyjrzyjmy się innej sytuacji: wspólnie z małżonką spłacacie kredyt hipoteczny. W razie śmierci któregoś ze współkredytobiorców obowiązek spłaty reszty zadłużenia przejdzie na jedną osobę. Ale zawierając ubezpieczenie terminowe z cesją na bank (zresztą niejednokrotnie nawet wymagane przez banki) takiego ryzyka już nie ma - nawet gdyby doszło do takiej tragedii, wówczas to ubezpieczyciel przejmie na siebie zobowiązanie.

I jeszcze sytuacja numer trzy: ubezpieczenie na życie i dożycie przyda się w sytuacji, gdy chcesz zapewnić swoim najbliższym godny byt w razie, gdyby Ciebie zabrakło, ale jednocześnie chciałbyś, aby wypłata świadczenia nastąpiła bez względu na to, czy do takiego zdarzenia by doszło. Jest ono często wybierane przez tych ludzi, którzy chcą zapewnić sobie dodatkowy kapitał na emeryturę.

Dobre ubezpieczenie na życie - co dalej?

Znakomicie - poznałeś już, jak prezentują się dodatkowe opcje w ubezpieczeniu na życie. Wiesz już także, jak dobrać ubezpieczenie do swojej sytuacji życiowej. Jak jednak znaleźć najlepszą polisę?

Najpewniejszą metodą byłoby skorzystanie z systemu lead. Działa on w ten sposób, że:

  • Wypełniasz krótki formularz, odpowiadając na pytania m.in. o swoje potrzeby ubezpieczeniowe;
  • Kontaktuje się z Tobą konsultant, który potwierdzi Twoje dane;
  • Następnie otrzymasz oferty od maksymalnie pięciu agentów ubezpieczeniowych różnych towarzystw, przekonanych, że są w stanie zaoferować Ci polisę w dobrej cenie. Agenci pochodzą z Twojego regionu;
  • Następnie wybierasz najlepszą ofertę. Pamiętaj - najtańsze ubezpieczenie na życie niekoniecznie musi być najlepsze!

Źródło: www.ubezpieczeniazyciowe.pl.

 
Należy zabezpieczyć się od następstw nieszczęśliwych zdarzeń

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadkówJedną z najważniejszych umów ubezpieczeniowych, jaką jaką powinna posiadać każda osoba, jest ta, mająca za cel zabezpieczyć nasze interesy w przypadku, jeśli spotka nas nieszczęśliwy wypadek,

Ważne ubezpieczenie od skutków nieszczęśliwych wydarzeń

Ubezpieczenie od skutków nieszczęśliwych wydarzeńJedną bardzo ważnych polis ubezpieczeniowych, którą powinna być chroniona każda osoba, jest ta, mająca za cel zabezpieczyć nasze interesy w przypadku, kiedy spotka nas jakiś nieszczęśliwy wypade